Kuka määrää uusperheen säännöt

Anonyymi

Olen uusi isäpuoli, oltu nyt puoli vuotta saman katona alla ja naiseni lapset ovat todella häiriköitä ja villejä. Olen yrittänyt tehdä sääntöjä ja tehtäviä lapsille , mutta niistä ei kukana välitä, kuin vaan omat lapseni. Naiseni lpset eivät osaa tehdä mitään eikä edes halua ,muuta kuin syödä herkkuja , juoda olutta sekä tupakoida ja haukkua meitä. Minä kaikkeni yritän mutta ei auta.
Haluan olla uusi kiva isä , mutta eivät sano isäksi eivätkä tottele. Naiseni lapset ovat 18ja 19 vuotiaita, ja eivät tule toimeen meidän muiden kanssa. Säännöissä sanotaan että yteiselo pitää jokaisen tulla toimeen ja jokaisen tehdä kaikkensa ,että kaikki toimii.
Täällä asuvat bilettävät ja syövät jääkaapin tyhjäksi ja sitten lähtevät.
Vievät minun kaljani ja tupakkani.

Ei ole mun vika että haluan olla kunnon isähahmo heille. Kauppaankaan ei lähde mun kanssa jotta voisin näyttä ihmisille et minulla on iso perhe ja isoja lapsia. En lähde tästä pois omasta pirtistäni , jottei jää ilman isää ,mutta voivat kunnioittaa minua ja arvostaa kuin paljon heitä kasvatan. Olen kuin renki talossa. Nainen tykästyi kun olen niin komea . Lapset vaan häiritsevät pehetämme. Mitä teen? Naiseni lapset voivat muuttaa täältä omiin asuntoihinsa ,tai isälleen ,eikä maksattaa minulla asioitansa. Huutelevat mulle aina et blaa blaa... ei voisi vähempää kiinnosaa, mutta kun olen niin hyvä ihminen annan huutaa, kun kasvatukseni ei yllä heihin kun eivät osaa ottaa mitään vastaan.

0

94

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

        Juuri nyt, tällä hetkellä?
        Ikävä
        132
        1645
      2. Kysely : Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan

        Ylen kysely: Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan – eivät edes halli­tus­puolueiden omat kannattajat Kes
        Hallitus
        126
        1466
      3. Salaisuudet paljastuu

        Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
        Ikävä
        141
        1278
      4. Poliisi pamputti Variskankaalla

        Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
        Kajaani
        66
        1218
      5. 44
        910
      6. vapaa

        sana :) 🚮
        Ikävä
        77
        882
      7. Nainen tosi ikävä sua

        Näkispä edes ohimennen
        Ikävä
        25
        852
      8. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

        Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
        Kotimaiset julkkisjuorut
        104
        823
      9. Lautturin poliisipiiritys

        Mitä Lautturilla yöllä tapahtui
        Huittinen
        14
        773
      10. Kelan mukaan veronpalautukset ovat tuloa tuet lähti

        https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000012225387.html Verohallinnon maksama veronpalautus tulee niille, jotka ovat mak
        Maailman menoa
        103
        735
      Aihe