Ollaan menossa miehen sukulaisen pienimuotoisia synttäreitä viettämään. Sinne tulee miehen vanhemmat, lapset ja sisarrukset perheineen. Ja minä. En ole tavannut heitä aiemmin vaikka olemme jo pitkän ajan olleet yhdessä (vuosia). Miehen lapset toki. He ei kauheesti välitä minusta. Mieskin tapaa sukulaiset pitkästä aikaa. Tiedän että sukuaiset pitää yvteyttä miehen exään. Minuun eivöt ole vavautuneet tutustumaan. Tuntuu että olen täysin ulkopuolinen enkä kuulu joukkoon. En haluaisi lähteä nutta mies haluaa että lähden. Tehdään se vielä selvåksi että tapasimme ihan sinkkuina ollessamme.
Ulkopuolisuus ahdistaa
11
95
Vastaukset
- Anonyymi
Ulkopuolisuus ahdistaa. Ollaan menossa naiseni sukulaisen pienimuotoisia synttäreitä viettämään. Sinne tulee naiseni vanhemmat, lapset ja sisarukset perheineen, ja minä. En ole tavannut heitä aiemmin vaikka olemme jo pitkän ajan olleet yhdessä (vuosia). Naiseni lapset toki. He ei kauheesti välitä minusta. Naisenikin tapaa sukulaiset pitkästä aikaa. Tiedän ,että sukuaiset pitää yhteyttä naiseni exään. Minuun eivät ole vaivautuneet tutustumaan. Tuntuu, että olen täysin ulkopuolinen enkä kuulu joukkoon. En haluaisi lähteä nutta naiseni haluaa , että lähden. Tehdään se vielä selväksi, että tapasimme ihan sinkkuina , molemmat oltiin jo erottu entisistä .
- Anonyymi
Joo kannattaa miettiä että miski tuli rikottua toisten perhe!! Nyt sitten hävettäää nähdä ihmisiä joiden elämää se myös koski. Mies ei ole nähnyt sukulaisiaan sen jälkeen kun rikoit hänen perheen, ihmeesti se meis jaksaa katsella sua. Sälistä ja ja kunhan nyt joku siinä on iltojen ilona.
Toivottavsasti ei puhukkaan sulle mitään, saat kohdata oman typeryytesi ja tekosi, ja häpeäsi. Surullistahan se on että niin teit mutta jos ei koskaab ole ollut miestä niin piti otaa vaikka perheenisä. Surullista, Häpeä. Miten kehtaat edes mennä sinne naamaasi näyttämään???? Huomaathan se että miehen eksä on kuitenkin heille se ihminen jonka he haluavat pitää elämässään, ja toivottavasti ovat myös kutsuneet sen sinne juhlaan jotta häpeisit enempi.- Anonyymi
Juu, kannattaa miettiä että miksi tuli rikottua toisen perhe!! Nyt sitten hävettäää nähdä ihmisiä joiden elämää se myös koski. Nainen ei ole nähnyt sukulaisiaan sen jälkeen kun rikoit hänen perheensä , ihmeesti se nainen jaksaa katsella sua. Sälistä ,tai rakkaudesta ,tai sitten kunhan nyt joku siinä on iltojen ilona.
Toivottavasti ne ei puhukaan sulle mitään, saat kohdata oman typeryytesi ja tekosi, ja häpeäsi. Surullistahan se on ,että niin teit mutta ,jos ei koskaan ole ollut naista niin piti otaa vaikka perheenäiti . Surullista, Häpeä. Miten kehtaat edes mennä sinne naamaasi näyttämään???? Huomaathan se että naisen exä on kuitenkin heille se ihminen jonka he haluavat pitää elämässään, ja toivottavasti ovat myös kutsuneet sen sinne juhlaan jotta häpeisit enempi.
- Anonyymi
Ei kannata miettiä liikaa kuuluuko porukkaan vai ei... Miehesi kanssa kuitenkin olet, et suvun. Ja sinuthan on noihin juhliin kutsuttu, eli olet tervetullut. Koeta olla rennosti mukana.
- Anonyymi
Joo ei kannata on hieno ele sotkea toisten perheet ja suvut täysin, se on sutturoiden elämäntehtävä.
Mitä nopeampaan sotket sen parempi suttura olet. Lapsia ja exää ei kantsi edes ajatella, ne on miehelle entisiä lumia ja vanhemamt, kuka niillä mitään tekee.
Suttura saa miehen rahat ja talon ja se on parasta mitä olla voi.
Mies ei lapsiaan kaipaa, sen tietää sutturakin. Onneksi on sutturoita, pelasta miehen kuin miehen lapsitaan. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joo ei kannata on hieno ele sotkea toisten perheet ja suvut täysin, se on sutturoiden elämäntehtävä.
Mitä nopeampaan sotket sen parempi suttura olet. Lapsia ja exää ei kantsi edes ajatella, ne on miehelle entisiä lumia ja vanhemamt, kuka niillä mitään tekee.
Suttura saa miehen rahat ja talon ja se on parasta mitä olla voi.
Mies ei lapsiaan kaipaa, sen tietää sutturakin. Onneksi on sutturoita, pelasta miehen kuin miehen lapsitaan.Joo ei kannata ,on hienoa ele sotkea toisten perheet ja suvut täysin, se on häntäheikkien elämäntehtävä.
Mitä nopeampaan sotket sen parempi häntäheikki olet. Lapsia ja exää ei kantsi edes ajatella, ne on naiselle entisiä lumia ja vanhemamt, kuka niillä mitään tekee.
Häntäheikki juo ja rellestää naisen rahat ja omaisuuden ja se on parasta mitä olla voi.
Nainen ei lapsiaan kaipaa, sen tietää häntähessukin . Onneksi on häntähessuja , pelasta naisen kuin naisen lapsistaan. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joo ei kannata on hieno ele sotkea toisten perheet ja suvut täysin, se on sutturoiden elämäntehtävä.
Mitä nopeampaan sotket sen parempi suttura olet. Lapsia ja exää ei kantsi edes ajatella, ne on miehelle entisiä lumia ja vanhemamt, kuka niillä mitään tekee.
Suttura saa miehen rahat ja talon ja se on parasta mitä olla voi.
Mies ei lapsiaan kaipaa, sen tietää sutturakin. Onneksi on sutturoita, pelasta miehen kuin miehen lapsitaan.Mitä nimittelet! On se kumma,että te kaikkitietäväiset tiedätte jo eron syyt ja osaatte sättiä tietämättöminä tuntemattomat ihmiset omista traumoistanne käsin. Nainen tai mies,joka on eronnut,on itse sotkenut perheensä. Jos ei itse,on ukko tai akka lähtenyt. Se siitä, elää pitää eteenpäin niillä edellytyksillä kuin olemassa on. Syytön osapuoli on oikeutettu avioitumaan uudelleen,jos tahtoo.
- Anonyymi
Jopas annat neuvoja!!!!! Kuule jos ei ole tykätty niin ei voi tunkea toisten juhliin kuokkimaan! On erittäin epäkohteliasta mennä sinne ilmaiseille kahvituksille tai syömään jos ei ole kuttsuttu!! Tunkeilija siipeilijä.
Mutta naikkoset jotka ovat rikkoneet miehen perheen ja erottanut lapset isästään voi kyllä tehdä mitä tahansa, vaikka tunkea tuontemattomien juhliin tosta noin vaan, sehän on tyypillistä perheenrikkojille, pitää hajottaa vielä koko susku toisistaan.
MIksi näitä naikkosia ei saada kuriin???? Mistä noita jääräpäisiä idiootteja oikein sikiää??? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jopas annat neuvoja!!!!! Kuule jos ei ole tykätty niin ei voi tunkea toisten juhliin kuokkimaan! On erittäin epäkohteliasta mennä sinne ilmaiseille kahvituksille tai syömään jos ei ole kuttsuttu!! Tunkeilija siipeilijä.
Mutta naikkoset jotka ovat rikkoneet miehen perheen ja erottanut lapset isästään voi kyllä tehdä mitä tahansa, vaikka tunkea tuontemattomien juhliin tosta noin vaan, sehän on tyypillistä perheenrikkojille, pitää hajottaa vielä koko susku toisistaan.
MIksi näitä naikkosia ei saada kuriin???? Mistä noita jääräpäisiä idiootteja oikein sikiää???Jopas annat neuvoja!!!!! Kuule ,jos ei ole tykätty niin ei voi tunkeutua toisten juhliin kuokkimaan! On erittäin epäkohteliasta mennä sinne , jos ei ole kuttsuttu!! Tunkeilijana.
Mutta miekkoset ,jotka ovat rikkoneet naisen perheen ja erottanut lapset äidistään voi kyllä tehdä mitä tahansa, vaikka tunkea tuontemattomien juhliin tosta noin vaan, sehän on tyypillistä perheenrikkojille, pitää hajottaa vielä koko naisen suku toisistaan.
Miksi näitä miekkosia ei saada kuriin???? Mistä noita jääräpäisiä idiootteja oikein sikiää???
- Anonyymi
Minä olisin tyytyväinen, että ei tarttis joka kissaristiäisiin mennä.
Minulle riittää hyvät ystävät , jotka olen itse valinnut.- Anonyymi
Suku on pahin, oli sitten kysymys omista ,tai puolison sukulaisista, parempi pysyä etäällä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oulaisten vaalit, hyvä alku mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.
Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus33996Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va872052Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J50846- 47774
Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?184728Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va34728Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.35722Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke119705- 35664
Miksi tuota ei saada karkotettua Suomesta?
Sillä näkyy olevan ilmeinen suojaväri. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/6af3161b-4cdc-4ca7-b6cd-1e745efd1a97127648