https://poliisi.fi/-/moottoripyorakolmikko-maarattiin-ajokieltoihin
"Liikennepoliisisektorin partiot suorittivat liikennevalvontaa sunnuntaina iltapäivällä Luopioistentiellä. Kyseisessä valvontapaikassa kolmen moottoripyörän kuljettajan epäillään syyllistyneen törkeään liikenneturvallisuuden vaarantamiseen.
Viisikymppisen miehen kuljettaman moottoripyörän nopeudeksi mitattiin tutkalla 147 km/h, nopeusrajoituksen ollessa 60 km/h. Hänet määrätiin väliaikaiseen ajokieltoon.
Nuorimies ajoi puolestaan 110 km/h nopeudella tutkaan samassa paikassa samaan aikaan edellä mainitun kanssa. Myös hänet määrättiin väliaikaiseen ajokieltoon.
Parikymppinen mies ajoi myös 110 km/h nopeutta tutkaan samassa paikassa. Hänetkin määrättiin väliaikaiseen ajokieltoon."
Onko noissa moottoripyörissä jotain vikaa kun nopeus ei millään pysy rajoituksen sisällä ja usein takarengaskin pyörii tyhjää jättäen mustaa viivaa?
Poliisi: Moottoripyöräkolmikko määrättiin ajokieltoihin
11
378
Vastaukset
- Anonyymi
Tampereella on taas avohoitoviikko?
- Anonyymi
Näyttää olevan pikemminkin niin, että avohoitopotilaat ovat jälleen saaneet moottoripyöränsä tallista ja heti kortit poliisille.
- Anonyymi
"Onko noissa moottoripyörissä jotain vikaa kun nopeus ei millään pysy rajoituksen sisällä ja usein takarengaskin pyörii tyhjää jättäen mustaa viivaa?"
Miksi tämä asia sinua kiinnostaa, oletko hankkimassa moottoripyörää?- Anonyymi
Mitä se sinulle kuuluu?
- Anonyymi
Huojentava tieto oli kuitenkin se, ettei ajanut 200km/h keula pystyssä!
- Anonyymi
😄😄😄
- Anonyymi
ja pyörätiellä kumia polttaen 😂
- Anonyymi
Väärä nopeusrajoitus.
- Anonyymi
Järki ja hevosvoimat väärässä päässä!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Järki ja hevosvoimat väärässä päässä!
Selvästi joku tilapäinen kramppi iskenyt oikeaan ranteeseen , kääntää vaan kahvasta väärään suuntaan ? Äkkiä on mentävä terveyskeskukseen ?
- Anonyymi
Vihervasuri suvakki on laittanut väärän nopeusrajoituksen moottoritielle!!👹👺
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos3815410Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit151412- 105931
- 78831
- 50812
- 41803
Asentajako putosi radiomastosta
https://www.is.fi/tampereen-seutu/art-2000011707236.html Ihminen on kuollut pudottuaan radiomastosta Tampereen Teiskoss43789Haikeaa miten kaikki meni
Ei ole rohkeutta enää nähdä. Koska pelkään, että haavat aukeaa. Ikävä on silti, vaikka en vastannut...tiedät mihin.56787- 56774
Kuinka monesti olet itkenyt?
Kuinka monesti olet itkenyt kuluneen viikon aikana toisen ihmisen takia? Itse itken joka kerta, kun joku sanoo jotain i132773