Pari viikoa sitten julkaisiin joku vertailu (hesari, saksan katsastusviranomaiset?) eri autojen vioista. Siinä Clio oli useassa ikäryhmässä (ainakin 4-5v ja yli 6v) kaikkein eniten vikoja omaava auto. Onko Clio todella noin huono? Ei niitä ainakaan tien vierellä konepelti ylhäällä kovin usein näe.
Cliossa eniten vikoja
Kunhanihmettelen
32541
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Paskaa puhut,Twingo on huonoin,Clio vasta toiseksi huonoin;)
Sinäänsä käsittämätöntä,auto jota on valmistettu yli 10 vuotta ja joka on rakenteeltaan yksinkertaisin on ylivoimaisesti huonoin,tuohon pystyy vain Renault.
Mikä muuten on se vähävikaisin?
Toyota Yaris,made in France,Toyota pystyy laatuun Ranskassakin mut mikseivät Ranskalaiset itse pysty siihen????
Renault Clio 1.4 RN Premium 2001 mallista 52tkm. Normaalihuoltojen lisäksi pitänyt vain suunnata uudelleen takalasipesimen suihkutin. Muuten toiminut kuin kello. Ei nitinöitä, natinoita, kolinoita. Hieno peli sanoisinko. Paskapuhetta ketä sanoo että Clio ei ole kestävä. Mallina ainakin nykyinen on sen verran koettu, että ei siinä ole mitään lastentauteja.
http://news.auto.cz/?rubrika=6&id=1572&sekce=detail