Cliossa eniten vikoja

Kunhanihmettelen

Pari viikoa sitten julkaisiin joku vertailu (hesari, saksan katsastusviranomaiset?) eri autojen vioista. Siinä Clio oli useassa ikäryhmässä (ainakin 4-5v ja yli 6v) kaikkein eniten vikoja omaava auto. Onko Clio todella noin huono? Ei niitä ainakaan tien vierellä konepelti ylhäällä kovin usein näe.

3

2529

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • R19

      Paskaa puhut,Twingo on huonoin,Clio vasta toiseksi huonoin;)

      Sinäänsä käsittämätöntä,auto jota on valmistettu yli 10 vuotta ja joka on rakenteeltaan yksinkertaisin on ylivoimaisesti huonoin,tuohon pystyy vain Renault.

      Mikä muuten on se vähävikaisin?

      Toyota Yaris,made in France,Toyota pystyy laatuun Ranskassakin mut mikseivät Ranskalaiset itse pysty siihen????

      • Omaa kokemusta

        Renault Clio 1.4 RN Premium 2001 mallista 52tkm. Normaalihuoltojen lisäksi pitänyt vain suunnata uudelleen takalasipesimen suihkutin. Muuten toiminut kuin kello. Ei nitinöitä, natinoita, kolinoita. Hieno peli sanoisinko. Paskapuhetta ketä sanoo että Clio ei ole kestävä. Mallina ainakin nykyinen on sen verran koettu, että ei siinä ole mitään lastentauteja.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      143
      3196
    2. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      40
      3002
    3. Kultasi eka kirjain? Kuka haluaa

      A haluaa J
      Ikävä
      110
      1463
    4. Empaattisuus ja suoruus.

      Tässä tullut noita pehmeitä asioita pohdittua, mutta toisaalta olen myös yksinkertainen mies. Pidän suoruudestakin. Mi
      Sinkut
      145
      1217
    5. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1087
    6. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1057
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      60
      1017
    8. Sijaiskasteet kuolleitten puolesta

      Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j
      Kaste
      373
      979
    9. Sä saat mut tuntemaan

      Jotain sellaista mitä ei saisi tuntea mutta må en mahda tälle mitään. Mulla on ikävä niitä meidän katseita ja sitä tunne
      Ikävä
      23
      833
    10. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      41
      827
    Aihe