Osku

Kevät on tullut ja mahlat juoksee munista. Hyvää kevättä kaikille.
6702
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

jo.

Äänestä

Mahla juoksee lehtipuusta (koivu, vaahtera) pari viikkoa keväällä ennen kuin lehti puhkeaa, JOS puun kylkeen on tehty reikä että mahla pääsee ulos.
Jos Sinulla mahla juoksee niin miksi reikän teit? Oliko paine niin suuri että pitää ulos valuttaa?

Äänestä
  • Mahlasta tuli mieleeni kun serkkuni kanssa penskaiässä useana keväänä katkaisimme koivun oksan ja laitoimme siihen pullon tukevasti.

    Illalla sitten omatekoisessa, luonnon kivistä tehdyssä grillissämme paistoimme jotain, mitä milloinkin ja hörpimme mahlaa. Kuvittelimme, että siinä on alkoholia. Niinpä illan mittaan aloimme horjua kuin ainakin humalaiset. Oli aito tunne, että huimasi.

    Myöhemmin joskus ajattelin, että jospa saimme ksylitolia niin paljon, että tulimme pieneen sokerihumalaan, nim. muistan erään joulun kun lapseni sai lahjaksi varmaan 10 konvehtirasiaa ja nauroi koko ajan eikä se ollut tyypillistä hänelle.

    Olipa miten oli, pahanmakuista se mahla oli.

    Äänestä

Naapurin rouva on jo pukeutunut kesämekkoon ja helmat hulmuavat ja paljastavat sukkanauhaliivit!Kevät on hurmiota,,samalla myös moraalin turmiota!

Äänestä
  • Minun kalut täytyy jo purkautua. Anna jo osoite.

    Äänestä

  • Siku kirjoitti:

    Minun kalut täytyy jo purkautua. Anna jo osoite.

    Eihän sitä voi noin ilmaista. Jos kaluisi jo on tännä spermaa, niin anna tulla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kevät kirjoitti:

Kevät on tullut ja mahlat juoksee munista. Hyvää kevättä kaikille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu