Kontsanmäki

Anonyymi

Miks kaikki hampit ja muut puliveivarit muuttaa kontiomäelle? Kivitaloissa taas semmoset dorkat että huhhels🤣🤣

14

2596

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niitähän tänne haetaan. Uusia asukkaita. Työtätekevät karkoitetaan ja tilalle tulee tukien varassa olevia.

      • Anonyymi

        Hyvin on onnistuttu.


      • Anonyymi

        yks kunnan elätti kuoli vasta. ikäsä ollu juoppona täälä. työ ollu aina vieras sana


    • Anonyymi

      Eikös se Paltamon kunnanjohtajakin asu siellä.

    • Anonyymi

      Sinne kyllä sopii samanmielisten valtakuntaan.

    • Anonyymi

      Kivitalon apinat taas ajeli kasipätkä volovolla mieslahen kohilla.. Jospa ne ajasi ihtesä hengiltä, kortittomat juopot!!!!!

      • Anonyymi

        Joko hampit taas on sekoilemsssa?


    • Anonyymi

      Minä oon nähny Paltamon keskustassa tosi juoppoja, hampaattomia haisevia takkutukkia, ja ovat ihan originaalipaltamolaisia. Pahempia päihdeammattilsisia kuin Kontsan porukat.

      • Anonyymi

        Ne on normaaleja Paltamolaisia, vielä on viinakauppa senverran uusi asia siinä kunnassa.


      • Anonyymi

        Minä kans nään melkein joka päivä räkä poskella ja kallellaan hajareisin käveleviä juoppoja ihan Paltamon keskustassa ja ovat syntyperäisiä, esi-isät tallustelleet näillä tuntuvilla. Jääneet tänne iloksi ja ihmetykseksi. No riittää päänsilittelijöillä töitä. Raukkoja joita autetaan ja välillä käyvät kuntolomilla. Pittää ymmärtää ja nyökytellä, muuten on rasisti.


    • Anonyymi

      No mihin ne pitäisi sijoittaa jos ei Kontiomäelle, täysin uhrattavissa oleva kylä siihen hommaan.

    • Anonyymi

      Kaikenlaiset häiriköt kontsalle vain kaltaistensa pariin ...ja dorkat kivitaloon..

    • Anonyymi

      Minä olen käynyut ulkomailla :)

    • Anonyymi

      Kyllä Paltamon keskusta on niin nääntyny kyläpahanen. Ruokakauppojen edustalla autot ja ihmiset. Muut rakennukset ränsistyneet tai tyhjillään. Kyllä siellä juoppojen on hyvä asustaa, talveksi löytyy suojia ja sossutantoilla lyhyt matkat terapoimaan.
      Kontiomäki on intelligentti miljöö, viininjuojat ja pikkusikareita henkäilevät asustelee siellä. Pienpanimot ja kotiviinit kuuluu myös valikoimaan.
      Haravahampaiset ulos***lle haisevat paltamolaiset voi alkaa kasata rypysijaa talveksi Harjun baarin tiloihin ettei kylmä yllätä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka ei suostu laskemaan bensan hintaa

      Sanna laski esimerkiksi sähkön arvonlisäveron 10 prosenttiin, jonka Riiikka anosti 25,5 prosenttiin. Sannan aikaan bens
      Maailman menoa
      20
      2871
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      116
      2661
    3. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      178
      2532
    4. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      182
      2226
    5. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      125
      1700
    6. Kristityt kastoiva alunperin upottamalla - upotuskaste annettiin vain uskoon tulleille aikuisille

      Raamatussa on käännösvirhe. Kaste tulisi olla upottaa veteen, jota kreikan sana baptizo tarkoittaa. Aluseurakunta kast
      Kaste
      458
      1149
    7. Nyt mä vihaan sua kyllä

      Jos sä oot oikeasti tämä takana! En ois ikinä susta uskonut! 😠☹️
      Ikävä
      85
      919
    8. Mitä tekisit ensimmäiseksi??

      Jos hänet näkisit kahden kesken!!
      Ikävä
      45
      807
    9. Muslimiyhteisö jyrähti - Kova vaatimus Orpolle ILtalehti

      Eiköhän se ala olla aika pistää stoppi noille muslimien vaatimuksille Suomessa ? Ei Suomessa ole pakko oll
      Maailman menoa
      155
      786
    10. Kievarin pöydät

      Minkä helvetin takia kievarissa on laitettu pöytä laulajan taakse. Siellä huutavat nuoret niin että et omaa ääntäsi kuul
      Suomussalmi
      15
      772
    Aihe