Miks kaikki hampit ja muut puliveivarit muuttaa kontiomäelle? Kivitaloissa taas semmoset dorkat että huhhels🤣🤣
Kontsanmäki
14
2632
Vastaukset
- Anonyymi
Niitähän tänne haetaan. Uusia asukkaita. Työtätekevät karkoitetaan ja tilalle tulee tukien varassa olevia.
- Anonyymi
Hyvin on onnistuttu.
- Anonyymi
yks kunnan elätti kuoli vasta. ikäsä ollu juoppona täälä. työ ollu aina vieras sana
- Anonyymi
Eikös se Paltamon kunnanjohtajakin asu siellä.
- Anonyymi
Sinne kyllä sopii samanmielisten valtakuntaan.
- Anonyymi
Kivitalon apinat taas ajeli kasipätkä volovolla mieslahen kohilla.. Jospa ne ajasi ihtesä hengiltä, kortittomat juopot!!!!!
- Anonyymi
Joko hampit taas on sekoilemsssa?
- Anonyymi
Minä oon nähny Paltamon keskustassa tosi juoppoja, hampaattomia haisevia takkutukkia, ja ovat ihan originaalipaltamolaisia. Pahempia päihdeammattilsisia kuin Kontsan porukat.
- Anonyymi
Ne on normaaleja Paltamolaisia, vielä on viinakauppa senverran uusi asia siinä kunnassa.
- Anonyymi
Minä kans nään melkein joka päivä räkä poskella ja kallellaan hajareisin käveleviä juoppoja ihan Paltamon keskustassa ja ovat syntyperäisiä, esi-isät tallustelleet näillä tuntuvilla. Jääneet tänne iloksi ja ihmetykseksi. No riittää päänsilittelijöillä töitä. Raukkoja joita autetaan ja välillä käyvät kuntolomilla. Pittää ymmärtää ja nyökytellä, muuten on rasisti.
- Anonyymi
No mihin ne pitäisi sijoittaa jos ei Kontiomäelle, täysin uhrattavissa oleva kylä siihen hommaan.
- Anonyymi
Kaikenlaiset häiriköt kontsalle vain kaltaistensa pariin ...ja dorkat kivitaloon..
- Anonyymi
Minä olen käynyut ulkomailla :)
- Anonyymi
Kyllä Paltamon keskusta on niin nääntyny kyläpahanen. Ruokakauppojen edustalla autot ja ihmiset. Muut rakennukset ränsistyneet tai tyhjillään. Kyllä siellä juoppojen on hyvä asustaa, talveksi löytyy suojia ja sossutantoilla lyhyt matkat terapoimaan.
Kontiomäki on intelligentti miljöö, viininjuojat ja pikkusikareita henkäilevät asustelee siellä. Pienpanimot ja kotiviinit kuuluu myös valikoimaan.
Haravahampaiset ulos***lle haisevat paltamolaiset voi alkaa kasata rypysijaa talveksi Harjun baarin tiloihin ettei kylmä yllätä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1901323
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän138893- 85842
- 51748
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?51720Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t251612Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä311597Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55579- 53574
Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,7570