Mun äiti ja isä vaatii mua tekemään oikeestaan kaiken meillä ihan kodin siivouksesta pihan hoitoon. Mä säästän mopoa varten ku alkaa oleen ajankohtaista ja vanhemmat eivät ole nostaneet viikkorahaa vaan pakottavat tekemään kaiken ja pakko suostua et saa edes sen pienen viikkorahan. Oon tänään ajanut meidän ison nurmikon aikaa meni jo pelkästään siihen lähes kolme tuntia, täyttänyt tiskikoneen, pyyhkinyt pölyt, vienyt roskat ja imuroinut ja kaikki tämä koulun lisäksi ja tällainen työ määrä on ollut ny vuoden alusta melkein jokapäiväistä.
Vanhemmat pakottavat tekemään kaikki kotityöt
Anonyymi
3
159
Vastaukset
- Anonyymi
Joo maalla ite asun ni kyllä joka päivä jotain töitä joutuu tekemään. Koitahan etsiä vaikka kesätöitä :)
- Anonyymi
niin kauan kun asut kotona niin kauan teet mitä vanhemmat käskee
- Anonyymi
Nauti vielä kun voit, kohta painat tehtaassa töitä 8h/pvä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-125706Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite835335- 1253364
Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin893303- 1181084
- 561040
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.130982- 43766
- 37765
- 23719