Joko on selvinnyt, missä Lulu viime vuonna ajeli? Nosti kilometrkorvauksiaa yli 8 800 euroa ja tietys päivärahat ja kulukorvaukset päälle.
Kun otetaan huomioon, että elettiin korona-rajoitusten ja etätyösuositusten aikaa saavutus on mahtava! Eduskunnan kesä/talvi/joulu/syyslomat ovat tunnetusti pitkiä, Lulun kauniin takapuolen on täytynyt olla istuntokauden aikana kovilla
Lulu Ranteen kilometrikorvaukset
12
143
Vastaukset
- Anonyymi
Edustajatoverit kutsuvat rautaperseeksi.
- Anonyymi
Herättää ihmetystä, jopa persuporukassa. Lulu selittäköön, jos on mitään selitettävää. Vaikuttaa törkeältä verovarojen hyväksikäytöltä. Paheksumme joukolla.
- Anonyymi
Eihän toi tee kun vajaa 20 000 kilsaa. Äkkiä sellasen hurattelee menemään. Se vaan että koroanaikana ei paljon voinut autosta poistua.
- Anonyymi
Marinin perhe ja lulun auto vetelee kyllä polttoainetta ihan huolella.
- Anonyymi
Laskekaa mitä toi tekee työpäivää kohti! Aika härskiä Lululta.
- Anonyymi
jep entistä miestå arvosteli kraasuuksi
- Anonyymi
Ei oo Lulu kerenny paljon vastailemaan viesteihin.
- Anonyymi
Lulusta tulee seuraavan hallituksen pääministeri, eikä syö 14 tonnin aamiaisia veronmaksajien laskuun.
- Anonyymi
Ei ehdi kun ajaa autolla.
- Anonyymi
Hauska lukea kun kateelliset kirjoittelee.
Vielä kun joku saisi väännettyä juttua Ilkkalasta. - Anonyymi
Eikö hänellä ollut aiemminkin jotain hämminkiä niissä elareisaa ja kelan tuissa ym?
- Anonyymi
Pulan asioita ei tule tutkia. Hys hys kiusallista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p546167Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3135105Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1604874Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1384676Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil203900Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema202416Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32198Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill241845- 731792
- 2201552