Työpaikkani työsuojeluvaltuutettu juoruaa, ilkeilee ja levittää tietoa alaisista. Hän on saanut jo useita siivoojia lähtemään firmastamme. Kukaan ei mahda hänelle mitään. On vahva persoona ja käyttää siekailematta asemaansa hyväkseen,kun tietää että häntä arvostelevat joutuvat lähtemään itse tai irtisanottuina. Ei ota mitään vastuuta käytöksestään ja väittää valehtelijoiksi muita. Olen itsekin hakeutumassa muualle tämän alhaisen ihmisen takia. Liitto on voimaton ja oma luottamusmiehemme epäpätevä ja maksettu hiljaiseksi ilmeisesti.
Vastaukset 7
- Anonyymi
Kuulostaa tutulta. ;)
- Anonyymi
Miksi olette valinneet hänet työsuojeluvaltuutetuksi?
https://www.pam.fi/wiki/tyosuojeluvaltuutetun-valinta.html- Anonyymi
todella perusteltu kysymys. He voisivat tietenkin valita jonkun toisenkin ihmisen työsuojeluvaltuutetuksi seuraavissa vaaleissa. Todennäköistä kuitenkin etteivät sitä vaihtoa tee. Ovat syntyneet tyh..miksi.
- Anonyymi
Voimia ja neuvoni on, että lähde ajoissa pois. Kommentit siitä et Miks olette valinneet tän tyypin virkaan ni taitaa olla niin, ettei muilta ole ees kysytty..
- Anonyymi
Kaikilla työpaikan työntekijöillä on oikeus asettua sekä ehdokkaaksi että äänestää työsuojeluvaltuutetun vaalissa. Niin sanoo laki. Ei siihen kenenkään kyselyjä eikä erikoislupia tarvita. Toki jos kukaan muu ei halua asettua ehdokkaaksi sitten on toisin. Hiirilauma voi silloin syyttää vain itseänsä lopputuloksesta.
- Anonyymi
Mukana on toimitusjohtaja yhtä lailla kiusaamassa tsv.n kanssa niitä, jotka eivät mielistele heitä ja yritystä.
- Anonyymi
Tönantajataho pitäisi olla hyvillään, että on duunareita jotka eivät nuole kenenkään takapuolta mutta tekevät hyvin hommansa.
Käytännössä sehän se ydinasia on yrityksissä, saada hommat hoidettua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 521060
Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍113994Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle
Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust51982Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi
Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,7874- 89816
Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?
Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.4684Sinulle jota kaipaan!
Tunnen sinua kohtaan jotain, mitä en enää osaa selittää pelkällä ihastumisella. Se on kiintymystä, kaipuuta, romanttista25637Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?
Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it190633- 73607
- 57603