Koska Ford menee konkurssiin?

Anonyymi

Melkein vuosi sitten syyskuussa 2020 joku tubettaja meni ja tutki Fordin talousluvut, laskennallisesti Fordilla piti olla kolme vuotta aikaa, samalla Ford kuitenkin menetti markkinaosuuttaan joten laski ennustetta kahteen vuoteen ennen kuin kassa tyhjenee ja edessä on konkurssi.

Koskahan pitkä odotus lopulta palkitaan ja milloinkahan viimeinenkin Fordin ruostepommi poistuu liikenteestä?

4

536

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ihan samoin kuin Finnair, molemmat paskoja firmoja. Eivät piittaa yhtään asiakkaistaan, palvelu on surkeaa, jne. Mutta kumpaakaan ei voi päästää konkurssiin. Toista pitää pystyssä ne kansalliset edut, toista eläkesäästäjien rahat.
      Molempiin pumpataan veronmaksajien rahoja.
      Veikkaan kuitenkin että Ford pysyy vielä itsenäisenä jos ja kun sen sähköistynyt automalleista laajenee.
      Finnair taas fuusioidaan esimerkiksi Lufthansaan.

    • Anonyymi

      Voi näitä aloituksia, vai ihan tubettaja ennusti?

      • Anonyymi

        Ei voi kun nauraa minkälaisia pellejä näillä sivuilla kommentoi oikeenko tubettaja ennusti heh hee


    • Anonyymi

      Fordin talousluvut ovat kyllä hälyttävät. Saa nähdä onko Fordilla oikeasti rahkeita valmistaa F-150 Lightningia merkittäviä määriä. Jos ei ole, hei hei Ford.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia

      Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell
      Maailman menoa
      323
      7075
    2. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      71
      4258
    3. Sinä eräs, pyydän......

      AUTA mua ole kiltti. Ei mun takia vaan.... Miten saan sut kiinni?
      Ikävä
      208
      3155
    4. Kohta katson sun kuvaasi

      ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa
      Ikävä
      24
      2937
    5. Nimikirjaimet

      Kuka kaipaa ketä 🥰
      Ikävä
      74
      1952
    6. VOI TÄTÄ ILON

      JA ONNEN PÄIVÄÄ 😂
      Tuusniemi
      149
      1781
    7. Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan

      Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a
      Maailman menoa
      212
      1746
    8. Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi

      jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?
      Ikävä
      165
      1560
    9. Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?

      Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?
      Ikävä
      120
      1548
    10. Mies, ajattelemmekohan toisiamme juuri nyt?

      Olet mielessäni, vanhempi mies
      Ikävä
      89
      1438
    Aihe