2 Ystävääni näytti olevan siskoni lisäksi SDP:n ehdokkaina. Toki SDP on työläisten puolue, vaikka SMP muuta yrittää nettikeskusteluissa väittää.
Anteeksi rakkaat entiset työystäväni. Ääneni menee silti siskolleni. Veri on kuitenkin puolueämpäreitä sakeampaa.
Siitä tulikin mieleen... Aikoinaan, vuosia sitten, lähikauppaan mennessäni huomasin, että siinähän on joku ehdokas jakamassa makkaraa ja tietenkin ilmaisia ämpäreitä.
Tottakai kävin riemumielin syömässä ilmaisen makkaran. Yritin kieltäytyä siitä ämpäristä, mutta suostin sen sitten ottamaan, koska lisäksi tuli laserosoitin.
Oli siitä ämpäristä hyötyäkin. Ei tarvinnut lähikaupasta ostaa kassia/roskapussia.
Roskapussista... Ostatteko koskaan niitä? Itse ainakin ostan normi pussin ostoksia tehdessäni ja hyvin ovat riittäneet uudessa käytössänsä roskapusseina.
Tosin nykyisin roskapusseja tarvitaan vähintään 5Kpl. Poltto, bio, metalli, muovi, lasi ja silti ei taloyhtiön roskapönttöalueella ole patterin keräystä!
Ehdokkaista
0
133
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin
Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t535500Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin
Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo933389Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..
Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel453289Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"
Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L752458SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensa
SDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral542341Nepotismi jytkyttää porvaristossa
Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi751877Persut palkkaavat verorahoilla
avustajikseen lapsiaan ja naisystäviään. Juuso on palkannut avustajakseen oman poikansa. Hänen koulutustaustastaan ei2991685Ville Rajainmäki, 25, omaishoitaja
Hän on 65 eläkeikääntyneen avustajana 24/7 Kerrankin omaishoitajaa arvostetaan ja maksetaan asiaankuuluvaa, 3000€, pal211048Anteeksi T
Aamulla olit iloisena huomenta toivottamassa ja minä naama mutrussa sanoi huomenet takaisin. Tajusin vasta yläkerrassa71046Kuinka kauan
Olet tuntenut kaivattusi oletko edes jutellut hänen kanssaan Tietääkö että kaipaat häntä63933
