Tuulivoiman terveysvaikutukset

Anonyymi

Kaikkein pahin terveydelle on turve. Saastuttaa ja turverekat jurraavat ja kuluttavat teitä. Rekoista tulee monin verroin enempi erilaisia vaarallisia ääniä ja päästöjä. Tuulivoimalan juuressa on hyvä vaikka nukkua. Tasainen unettava suhina.

10

1094

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hyvin viisasteltu

    • Anonyymi

      Kyllä Ahti tietää..

    • Anonyymi

      onko oikeasti ollut perhossakin tuulmyllyistä haittavaikutuksia? luin perhiksestä.

    • Anonyymi

      Miksi tuulimyllyjä ei rakenneta kansallispuistoihin kun ne ei mitään haittaa aiheuta ja ympäristöystävällisiäkin ovat vihreiden mielestä.

    • Anonyymi

      Hyvä heitto tuo puistoon rakentaminen. Ilman muuta sinne saavat viherpiipertäjät samalla reissatessa bongailla niitä.

    • Anonyymi

      Kirjoittihan joku joskus, että alkuaikoina, kun tuulivoimalat Perhossa otettiin käyttöön, niin Paikallisen kaupan pihalla maa vavahteli niin, että pussikaljat tippuivat muovipussin läpi maahan.

    • Anonyymi

      Huumori sijansa saakoon mutta minua ainakin tympäisisi kovasti jos tuollainen mylly hallitsisi näkymää olohuoneen ikkunasta.

      Puhutaan kyllä kauniisti tuulivoimapuistosta kun hanketta myydään kuntalaisille mutta minusta kyseessä on teollisuusalue.

    • Anonyymi

      Tuulivoimalla höynäytetään jo muutenkin 80% valmiiksi typerää porukkaa. Tariffien muodossa ollaan valmiita tukemaan ylihintaa ” hölynpöly” energiasta” . Kuntapolitiikkaan heikkoa itsetuntoaan paikkaamaan haluavat ja mahdollisesti muodollisesti päättäjäksi valitut eivät todellisuudessa, vaikka jostain oikeaa tietoa saisivat taikka itse jotain hoksaisivatkin uskalla vastustaa kunnan taloutta huonosti hoitaneita todellisia päättäjiä, jotka luonnosta ym arvoista välittämättä ovat valmiita myymään vaikka kirkkomaan tuulivoimapuistoksi kiinteistöveroja saadakseen.

      • Anonyymi

        Olihan siitä juttua kuinka Perho, Kyyjärvi ja Alajärvi saa paikattua surkeassa kunnossa olevia talouksiaan tuulivoimalla, kyllä on syytä kerätä eurot pois kun kerran tarjotaan. Myllyt on varmasti haluttuja myös maanomistajien taholta, miksipä ei sitten kuntalaiset saisi äänestää mihin myllyt sijoitetaan tuulivoimayhtiöden valitsemista paikoista?


    • Anonyymi

      Myllyn alla nukkujalle tiedoksi että siellä Mylly juurella voi päästä hengestään, 8 kilon joutsen kun tipahtaa päähän ja talvella muutaman kilon jää murikka voi tehdä saman.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      108
      2227
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      66
      843
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      47
      818
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      776
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      518
      725
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      650
    8. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      65
      630
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      590
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe