Kaikkein pahin terveydelle on turve. Saastuttaa ja turverekat jurraavat ja kuluttavat teitä. Rekoista tulee monin verroin enempi erilaisia vaarallisia ääniä ja päästöjä. Tuulivoimalan juuressa on hyvä vaikka nukkua. Tasainen unettava suhina.
Tuulivoiman terveysvaikutukset
10
965
Vastaukset
- Anonyymi
Hyvin viisasteltu
- Anonyymi
Kyllä Ahti tietää..
- Anonyymi
onko oikeasti ollut perhossakin tuulmyllyistä haittavaikutuksia? luin perhiksestä.
- Anonyymi
Miksi tuulimyllyjä ei rakenneta kansallispuistoihin kun ne ei mitään haittaa aiheuta ja ympäristöystävällisiäkin ovat vihreiden mielestä.
- Anonyymi
Hyvä heitto tuo puistoon rakentaminen. Ilman muuta sinne saavat viherpiipertäjät samalla reissatessa bongailla niitä.
- Anonyymi
Kirjoittihan joku joskus, että alkuaikoina, kun tuulivoimalat Perhossa otettiin käyttöön, niin Paikallisen kaupan pihalla maa vavahteli niin, että pussikaljat tippuivat muovipussin läpi maahan.
- Anonyymi
Huumori sijansa saakoon mutta minua ainakin tympäisisi kovasti jos tuollainen mylly hallitsisi näkymää olohuoneen ikkunasta.
Puhutaan kyllä kauniisti tuulivoimapuistosta kun hanketta myydään kuntalaisille mutta minusta kyseessä on teollisuusalue. - Anonyymi
Tuulivoimalla höynäytetään jo muutenkin 80% valmiiksi typerää porukkaa. Tariffien muodossa ollaan valmiita tukemaan ylihintaa ” hölynpöly” energiasta” . Kuntapolitiikkaan heikkoa itsetuntoaan paikkaamaan haluavat ja mahdollisesti muodollisesti päättäjäksi valitut eivät todellisuudessa, vaikka jostain oikeaa tietoa saisivat taikka itse jotain hoksaisivatkin uskalla vastustaa kunnan taloutta huonosti hoitaneita todellisia päättäjiä, jotka luonnosta ym arvoista välittämättä ovat valmiita myymään vaikka kirkkomaan tuulivoimapuistoksi kiinteistöveroja saadakseen.
- Anonyymi
Olihan siitä juttua kuinka Perho, Kyyjärvi ja Alajärvi saa paikattua surkeassa kunnossa olevia talouksiaan tuulivoimalla, kyllä on syytä kerätä eurot pois kun kerran tarjotaan. Myllyt on varmasti haluttuja myös maanomistajien taholta, miksipä ei sitten kuntalaiset saisi äänestää mihin myllyt sijoitetaan tuulivoimayhtiöden valitsemista paikoista?
- Anonyymi
Myllyn alla nukkujalle tiedoksi että siellä Mylly juurella voi päästä hengestään, 8 kilon joutsen kun tipahtaa päähän ja talvella muutaman kilon jää murikka voi tehdä saman.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1466130
En löydä sinua
En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k253736Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi1282931- 492620
- 412560
Ne oli ne hymyt
Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä262026Hajoaako persut kuten 2017?
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen2691924Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle
IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt511858- 341633
- 281620