Kyllä City-Marketin kassat voisivat hakea oppia Prisman kassojen toiminnasta. Prisman kassat jaksavat olla ystävällisiä ja palvelualttiita, toisin kuin City-Marketissa missä huomaa ettei työ oikein jaksa kiinnostaa. Jäähän kassojen käyttäytymisestä se viimeinen jälki asioinnista, oliko se sitten hyvää tai huonoa.
Markettien kassat
5
127
Vastaukset
- Anonyymi
HUUMEET JA ALKOHOLISMI K-Market-logo-680x50
Turkulainen asiakas lähetti viestin kauppias Pirre Mahlbergille: onnistuisiko mitenkään ruokatavaroiden kotiinkuljetus, vaikka verkkokauppa ei enää tarjonnut vapaita aikoja toimitukselle? Perhe oli saapumassa Turusta vasta yömyöhään mökilleen Leville, ja iltapalatarpeet olisivat tarpeen.
Sirkan kylässä Levillä sijaitsevan K-Market LevinPoron omistaja Mahlberg vastasi turkulaisille saman tien, että totta kai onnistuu.
Hiukkasen asiakas etelästä ihmetteli, kun kysyin murtohälytyskoodit ja ilmoitin, että toimitan ruokatavarat jääkaappiin asti. Kuivatavarat pinosin pöydälle. Ilman muuta.
Nämä samat turkulaiset tietävät nyt ottaa yhteyttä suoraan Pirre Mahlbergiin, kun reissu Leville on tiedossa. Mahlberg kiikuttaa ruoat mökille valmiiksi odottamaan joka kerta.
Kauppa on kylän keskellä
Pirre Mahlbergin kauppa sijaitsee pienellä paikkakunnalla, joka on omistajansa sanojen mukaan perinteinen, tiivis Lapin kylä. Kaikki tuntevat toisensa ja on itsestäänselvyys, että kaikki myös auttavat toisiaan. Kauppa on kaiken keskiössä. Se näkyy erityisesti kauppiaan arjessa.
Minä olen sellainen ongelmanratkaisija, Mahlberg naurahtaa.
Kaupalla on aina joku paikalla, joten kyllä me toimitetaan tavarat ja välitetään viestit sekä avaimet. Arvostan sitä luottamusta.
Kylällä järjestetään myös tapahtumapäiviä, joita Mahlberg on aktiivisesti mukana järjestämässä. Ohjelmassa on yleensä tanssia, pomppulinna, arpajaisia ja tietysti makkaranpaistoa. Poroja tuodaan paikalle ja Mahlberg miettii jonkun houkuttelevan tarjouksen myymäläänsä. - Anonyymi
Ei ole moitittavaa Cittarin eikä Prisman kassoja kohtaan, mutta Minimanissa kassat toimivat paljon reippaammin, ripeämmin kulkee tavara liukuhihnalta kassan läpi. Kaikissa myymälöissä saan hyvää palvelua missä asioin.
- Anonyymi
Kyllä kaikesta huomaa Mini -Manin olevan kauppa mitä eivät keskusliikkeet ohjaile ja palvelu pelaa kaikilla tasoilla. Mukava asioida.
- Anonyymi
No tilaa sitten kotias jos kerran ostokset pilaantuu siitä kun joku ei ole niinkuin sinä haluat. Säälittävä kitisijä.
- Anonyymi
Cittarissa kassatyöntekijät sentään toivottavat hyvää illanjatkoa/viikonloppua yms. Missää muualla kukaan ikinä toivotellu mitään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Moni islamilainen maa on jo kieltänyt burkat ja nigabit
mm. Marokko, Tunisia ja Turkki. Miksi he ovat sen tehneet? No perusteet ovat selkeät ja yhteneväiset: turvallisuus, yhte1673070Vain puolet SDP:n kannattajista luottaa puoluejohtoon häirintäkohussa
Ja SDP on ilmoittanut, että ainoa rangaistus häirintään syyllistyneille kansanedustajille on puhuttelu - aina sama. Eli1182315Persujen vaalilupaus oli euron bensa
Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.801997Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin
Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi491758Kyllä mies pakit kestää
Herranen aina nyt poijat! 😃 Jos pelkäätte pakkeja noin paljon niin hamekangasta hakemaan. Oon ite saanut useammatkin n621627Kuka on Farmi Suomi Riiko?
Farmi Suomi -realityssä Riiko Sakkinen on saanut paljon tv-aikaa. Riikon ajatuksia ja toisten nokittelua sekä lopulta pe181513Palomestari sytytti tulipalon Kankaanpäässä
Kankaanpää ei yllätä koskaan. Oukarinkadulla syttyi rivitalossa tulipalo toukokuussa 2024. Nyt sen sytyttäjää syytetään331458Topi osti Askon
Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan701287Vastuuhenkilöt
Ketkä ovat Lapuan Kotiasunnot-yhtiön tili- ja vastuuhenkilöt? Nimet kehiin, julkista tietoa.731281Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin
Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n241032