Kyllä City-Marketin kassat voisivat hakea oppia Prisman kassojen toiminnasta. Prisman kassat jaksavat olla ystävällisiä ja palvelualttiita, toisin kuin City-Marketissa missä huomaa ettei työ oikein jaksa kiinnostaa. Jäähän kassojen käyttäytymisestä se viimeinen jälki asioinnista, oliko se sitten hyvää tai huonoa.
Markettien kassat
5
60
Vastaukset
- Anonyymi
HUUMEET JA ALKOHOLISMI K-Market-logo-680x50
Turkulainen asiakas lähetti viestin kauppias Pirre Mahlbergille: onnistuisiko mitenkään ruokatavaroiden kotiinkuljetus, vaikka verkkokauppa ei enää tarjonnut vapaita aikoja toimitukselle? Perhe oli saapumassa Turusta vasta yömyöhään mökilleen Leville, ja iltapalatarpeet olisivat tarpeen.
Sirkan kylässä Levillä sijaitsevan K-Market LevinPoron omistaja Mahlberg vastasi turkulaisille saman tien, että totta kai onnistuu.
Hiukkasen asiakas etelästä ihmetteli, kun kysyin murtohälytyskoodit ja ilmoitin, että toimitan ruokatavarat jääkaappiin asti. Kuivatavarat pinosin pöydälle. Ilman muuta.
Nämä samat turkulaiset tietävät nyt ottaa yhteyttä suoraan Pirre Mahlbergiin, kun reissu Leville on tiedossa. Mahlberg kiikuttaa ruoat mökille valmiiksi odottamaan joka kerta.
Kauppa on kylän keskellä
Pirre Mahlbergin kauppa sijaitsee pienellä paikkakunnalla, joka on omistajansa sanojen mukaan perinteinen, tiivis Lapin kylä. Kaikki tuntevat toisensa ja on itsestäänselvyys, että kaikki myös auttavat toisiaan. Kauppa on kaiken keskiössä. Se näkyy erityisesti kauppiaan arjessa.
Minä olen sellainen ongelmanratkaisija, Mahlberg naurahtaa.
Kaupalla on aina joku paikalla, joten kyllä me toimitetaan tavarat ja välitetään viestit sekä avaimet. Arvostan sitä luottamusta.
Kylällä järjestetään myös tapahtumapäiviä, joita Mahlberg on aktiivisesti mukana järjestämässä. Ohjelmassa on yleensä tanssia, pomppulinna, arpajaisia ja tietysti makkaranpaistoa. Poroja tuodaan paikalle ja Mahlberg miettii jonkun houkuttelevan tarjouksen myymäläänsä. - Anonyymi
Ei ole moitittavaa Cittarin eikä Prisman kassoja kohtaan, mutta Minimanissa kassat toimivat paljon reippaammin, ripeämmin kulkee tavara liukuhihnalta kassan läpi. Kaikissa myymälöissä saan hyvää palvelua missä asioin.
- Anonyymi
Kyllä kaikesta huomaa Mini -Manin olevan kauppa mitä eivät keskusliikkeet ohjaile ja palvelu pelaa kaikilla tasoilla. Mukava asioida.
- Anonyymi
No tilaa sitten kotias jos kerran ostokset pilaantuu siitä kun joku ei ole niinkuin sinä haluat. Säälittävä kitisijä.
- Anonyymi
Cittarissa kassatyöntekijät sentään toivottavat hyvää illanjatkoa/viikonloppua yms. Missää muualla kukaan ikinä toivotellu mitään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi1887794Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä1425335Vasemmistoliiton Minja Koskela ihailee suunnattomasti Maduroa
Minjan mukaan Suomen hallituksen pitäisi tuomita vasemmistodiktaattorin ja huumelordin tuominen oikeuden eteen. https:/1284250Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y692855Perussuomalaisten Jani Mäkelä ihailee suunnattomasti Maduroa
Janin mukaan Suomen hallituksen pitäisi tuomita diktaattorin ja huumelordin tuominen oikeuden eteen.42539- 2822469
Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu1452380Persuilla paniikki, kun diktaattorit yksi kerrallaan kaatuvat
Hallapersut halusivat sivarineidostaan sotilasjuntan komentajan Suomeen, jotta persuaatteen mukaiset puhdistukset olisi112373Yhdysvaltain hyökkäys Venezuelaan on YK:n peruskirjan mukaan laiton hyökkäyssota
Oman sävynsä tähän tuo vielä se, että hyökkäys kohdistettiin nimenomaan valtiojohtoa vastaan. Toki, kun tavoitteena on v5772186Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont822147