Kyllä City-Marketin kassat voisivat hakea oppia Prisman kassojen toiminnasta. Prisman kassat jaksavat olla ystävällisiä ja palvelualttiita, toisin kuin City-Marketissa missä huomaa ettei työ oikein jaksa kiinnostaa. Jäähän kassojen käyttäytymisestä se viimeinen jälki asioinnista, oliko se sitten hyvää tai huonoa.
Markettien kassat
5
148
Vastaukset
- Anonyymi
HUUMEET JA ALKOHOLISMI K-Market-logo-680x50
Turkulainen asiakas lähetti viestin kauppias Pirre Mahlbergille: onnistuisiko mitenkään ruokatavaroiden kotiinkuljetus, vaikka verkkokauppa ei enää tarjonnut vapaita aikoja toimitukselle? Perhe oli saapumassa Turusta vasta yömyöhään mökilleen Leville, ja iltapalatarpeet olisivat tarpeen.
Sirkan kylässä Levillä sijaitsevan K-Market LevinPoron omistaja Mahlberg vastasi turkulaisille saman tien, että totta kai onnistuu.
Hiukkasen asiakas etelästä ihmetteli, kun kysyin murtohälytyskoodit ja ilmoitin, että toimitan ruokatavarat jääkaappiin asti. Kuivatavarat pinosin pöydälle. Ilman muuta.
Nämä samat turkulaiset tietävät nyt ottaa yhteyttä suoraan Pirre Mahlbergiin, kun reissu Leville on tiedossa. Mahlberg kiikuttaa ruoat mökille valmiiksi odottamaan joka kerta.
Kauppa on kylän keskellä
Pirre Mahlbergin kauppa sijaitsee pienellä paikkakunnalla, joka on omistajansa sanojen mukaan perinteinen, tiivis Lapin kylä. Kaikki tuntevat toisensa ja on itsestäänselvyys, että kaikki myös auttavat toisiaan. Kauppa on kaiken keskiössä. Se näkyy erityisesti kauppiaan arjessa.
Minä olen sellainen ongelmanratkaisija, Mahlberg naurahtaa.
Kaupalla on aina joku paikalla, joten kyllä me toimitetaan tavarat ja välitetään viestit sekä avaimet. Arvostan sitä luottamusta.
Kylällä järjestetään myös tapahtumapäiviä, joita Mahlberg on aktiivisesti mukana järjestämässä. Ohjelmassa on yleensä tanssia, pomppulinna, arpajaisia ja tietysti makkaranpaistoa. Poroja tuodaan paikalle ja Mahlberg miettii jonkun houkuttelevan tarjouksen myymäläänsä. - Anonyymi
Ei ole moitittavaa Cittarin eikä Prisman kassoja kohtaan, mutta Minimanissa kassat toimivat paljon reippaammin, ripeämmin kulkee tavara liukuhihnalta kassan läpi. Kaikissa myymälöissä saan hyvää palvelua missä asioin.
- Anonyymi
Kyllä kaikesta huomaa Mini -Manin olevan kauppa mitä eivät keskusliikkeet ohjaile ja palvelu pelaa kaikilla tasoilla. Mukava asioida.
- Anonyymi
No tilaa sitten kotias jos kerran ostokset pilaantuu siitä kun joku ei ole niinkuin sinä haluat. Säälittävä kitisijä.
- Anonyymi
Cittarissa kassatyöntekijät sentään toivottavat hyvää illanjatkoa/viikonloppua yms. Missää muualla kukaan ikinä toivotellu mitään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät
Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain32010069Kunnissa - siis myös kaupungeissa - viihtyvät ovat kommunisteja
Nehän ovat osa yhteiskunnan tuottamia instansseja, joista on vain haittaa veronmaksajille ja yrittäjlle, kuten ollaan ve112902Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi
Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim2772249Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous
saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha1212062Järkevä ehdotus: reilun 8 miljardin euron veronkorotukset
Nykyinen hallitus on päästänyt valtion tulopuolen rappeutumaan, vaikka varallisuutta on Suomessa enemmän kuin koskaan. U341840SDP todellisuudessa pahin pettäjä koskaan - se syyllistyi valtiopetokseen 1918
kun aloittivat kapinan maan laillista valtiojärjestystä vastaan. Punaiset saivat tukea Neuvosto-Venäjän bolsevikeilta,921624Iski taas katumus kun en jutellut sun kanssa
Silloin kun halusit. Mutta en enää voi sille mitään, en saa muutettua sitä hetkeä..1391553- 1441507
Miksi vasemmisto ei vastusta ulkomaisen halpatyövoiman maahantuontia
joka heikentää suomalaisten duunarien työmarkkina-asemaa ja rasittaa Suomen julkista taloutta? Vasemmistolla ideologin581333Kyriake=Kirkko
Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko931036