Kyllä City-Marketin kassat voisivat hakea oppia Prisman kassojen toiminnasta. Prisman kassat jaksavat olla ystävällisiä ja palvelualttiita, toisin kuin City-Marketissa missä huomaa ettei työ oikein jaksa kiinnostaa. Jäähän kassojen käyttäytymisestä se viimeinen jälki asioinnista, oliko se sitten hyvää tai huonoa.
Markettien kassat
5
66
Vastaukset
- Anonyymi
HUUMEET JA ALKOHOLISMI K-Market-logo-680x50
Turkulainen asiakas lähetti viestin kauppias Pirre Mahlbergille: onnistuisiko mitenkään ruokatavaroiden kotiinkuljetus, vaikka verkkokauppa ei enää tarjonnut vapaita aikoja toimitukselle? Perhe oli saapumassa Turusta vasta yömyöhään mökilleen Leville, ja iltapalatarpeet olisivat tarpeen.
Sirkan kylässä Levillä sijaitsevan K-Market LevinPoron omistaja Mahlberg vastasi turkulaisille saman tien, että totta kai onnistuu.
Hiukkasen asiakas etelästä ihmetteli, kun kysyin murtohälytyskoodit ja ilmoitin, että toimitan ruokatavarat jääkaappiin asti. Kuivatavarat pinosin pöydälle. Ilman muuta.
Nämä samat turkulaiset tietävät nyt ottaa yhteyttä suoraan Pirre Mahlbergiin, kun reissu Leville on tiedossa. Mahlberg kiikuttaa ruoat mökille valmiiksi odottamaan joka kerta.
Kauppa on kylän keskellä
Pirre Mahlbergin kauppa sijaitsee pienellä paikkakunnalla, joka on omistajansa sanojen mukaan perinteinen, tiivis Lapin kylä. Kaikki tuntevat toisensa ja on itsestäänselvyys, että kaikki myös auttavat toisiaan. Kauppa on kaiken keskiössä. Se näkyy erityisesti kauppiaan arjessa.
Minä olen sellainen ongelmanratkaisija, Mahlberg naurahtaa.
Kaupalla on aina joku paikalla, joten kyllä me toimitetaan tavarat ja välitetään viestit sekä avaimet. Arvostan sitä luottamusta.
Kylällä järjestetään myös tapahtumapäiviä, joita Mahlberg on aktiivisesti mukana järjestämässä. Ohjelmassa on yleensä tanssia, pomppulinna, arpajaisia ja tietysti makkaranpaistoa. Poroja tuodaan paikalle ja Mahlberg miettii jonkun houkuttelevan tarjouksen myymäläänsä. - Anonyymi
Ei ole moitittavaa Cittarin eikä Prisman kassoja kohtaan, mutta Minimanissa kassat toimivat paljon reippaammin, ripeämmin kulkee tavara liukuhihnalta kassan läpi. Kaikissa myymälöissä saan hyvää palvelua missä asioin.
- Anonyymi
Kyllä kaikesta huomaa Mini -Manin olevan kauppa mitä eivät keskusliikkeet ohjaile ja palvelu pelaa kaikilla tasoilla. Mukava asioida.
- Anonyymi
No tilaa sitten kotias jos kerran ostokset pilaantuu siitä kun joku ei ole niinkuin sinä haluat. Säälittävä kitisijä.
- Anonyymi
Cittarissa kassatyöntekijät sentään toivottavat hyvää illanjatkoa/viikonloppua yms. Missää muualla kukaan ikinä toivotellu mitään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1126266Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3756013Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie655529Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3403915Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1452325Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42325Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1141371- 121191
- 1821032
- 56823