ei kai...

oonko se vaan minä vai onko se totta, ettei jätkät näytä ees kattovan muhun päin, kun mulla sattumoisin on lyhyet hiukset. ne näyttää kauhistelevan mun kuontaloa. oli mulla kerran pitkä letti, mutta leikkasin sen pois -naps!- tuosta vain. mulla on ollu lähes joka tyyliä siilistä lähtien. kai te jätkät katotte sentään ennemmin luonnetta kuin valkaistua vaaleaa kiharapilveä??
5496
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

No ei mua ainakaan ensisilmäyksellä saa syttyyn mitkään lyhyet kikkara tai siilipää muijat. Sorry, mutta totuus vaan on sellainen.

Äänestä
  • Sama täällä. Ei se oikein sytytä

    Äänestä

No joo täytyy kyllä sanoa että pitkät hiukset naisella on aina In...mut mut..kyllähän mä oon nähny hyvän näkösiä tyttöjä lyhyillä hiuksillakin..

Joten eiköhän...sullekki löydy oma kulta...ehkä..ittekkin ajatellu et onks se vaan minä vai mist johtuu ettei tytöt kattele...vai johtuisko siit etten ite huomaa Who knows

Äänestä

Jep jep!!! Eipä me oikein ittemme näkösii tyttöjä haluta!! Et kyl varmaan ittekkään kattele SILLÄ SILMÄLLÄ sellasta poikaa jolla takatukka laahustaa perseessä??=)))

Eli se on niin et poikasilla lyhkäset ja tytyillä pitkät!!!(värillä ei väliä!!)

Äänestä

täytyy sanoa kun kysyit että katseleeko miehet vain valkaistua kiharapilveä.. Mun hiukset on kyllä pitkät mutta useimmiten pidän ne suorina, joskus harvoin saatan laittaa kihariksi ne, mutta mulla on sen verran hiuksia etten sitä usein jaksa tehdä. Olen myös ollut blondina suurimman osan elämästäni mutta hiukset on olleet myös tummat.. Ihan tumman ruskeat. ja paljon enemmän olen saanut katseita sen jälkeen kun tummensin hiukset. Eli vaikka media yrittää tuputtaa että miehet pitää blondeista niin se ei välttämättä pidä paikkaansa. jotkut näyttävät paremmilta tummilla jotkut vaaleilla hiuksilla. jotkut lyhyillä jotkut pitkillä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


zeda kirjoitti:

oonko se vaan minä vai onko se totta, ettei jätkät näytä ees kattovan muhun päin, kun mulla sattumoisin on lyhyet hiukset. ne näyttää kauhistelevan mun kuontaloa. oli mulla kerran pitkä letti, mutta leikkasin sen pois -naps!- tuosta vain. mulla on ollu lähes joka tyyliä siilistä lähtien. kai te jätkät katotte sentään ennemmin luonnetta kuin valkaistua vaaleaa kiharapilveä??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu