Suomessa kaikki hyvin

Anonyymi

Maailman onnellisin maa, sitten tulee tutkimus Suomi on maailman rasistisin maa miten tämä käy kansalaisten mielikuvaan omana maana.
Ulkamailla facebookit vastaavat toisella puolella maapalloa kommentoivat kyllä kirppuvaltio Suomessa on tosi hyvin, hyvinvointi valtiossa on asiat niin hyvin jopa voileivästä syntyy kohu, vielä viikojen jälkeen vaaditaan kuittia voileivästä.
Verottajalta saadaan lopulta päätös voileivästä on maksettava vero, valkunnan kanslia joutuu pohtimaan uudestaan pääministerin etuuden, asetetaan komitea joka antaa aikanaan lausunnon.

Suomi maa jossa kaikki hyvin, Kekkosen toteamus tähän olisi " kun vesilaisissa oli myrsky "

Pertikki

1

96

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jos asiat pannaan oikeisiin mittasuhteisiin, Marin tuli yllätetyksi piparipurkilla.

      850 euroa on nakkiraha esimerkisi sen rinnalla, että lehtitietojen ex-kansanedustaja Tuija Nurmi ( kok) on lypsänyt veronmaksajilta tilapäiseksi tarkoitettua työttömyysetuutta kymmenen vuotta samaan aikaan kun hänen lääkärifirmansa nakutti 1,3 miljoonaa euroa voittoa.
      Edellisen kerran Nurmi ylsi otsikoihin palkatessaan eduskuntaavustajakseen 71-vuotiaan joka jäi Nurmen merkittävämmäksi valtiopäiväteoksi.

      Kopsattu Pekka Ervastin kommetista.

      Korruptiioon pitääkin puuttua, iltalehden toimittajlla on mahdollisuus löytää todellisia juttuja johon puuttua.
      Suomen kansan on valinnut eduskuntaan että Brysseliin meppejä ajamaan maamme etuja.

      Presidentin työ on vastuullista, pääministerin työtehtävät on monin verroin rankemmat työmäärältään, verrattuna kansanedustajaan.
      Presidentti nauttinut aina arvostusta eikä sitä ole kyseenalaistettu, pääministerit harvoja lukuunottamatta ovat olleet sylkykuppejea.

      Kuitenkin Marin on vielä toiseksi arvostetuin, hänen uhkaajaksi noussut gallupeissa Halla-aho suuri valtionmies joka saanut tunnustusta rajojen ulkopuolelta mm. Anders Behring Breivik pitää Jussia esikuvanaan

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      128
      3912
    2. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      14
      3361
    3. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      19
      3285
    4. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      79
      3237
    5. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      57
      3214
    6. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      29
      2875
    7. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      47
      2677
    8. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      54
      2617
    9. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      67
      2397
    10. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      19
      2337
    Aihe