Suomessa kaikki hyvin

Anonyymi

Maailman onnellisin maa, sitten tulee tutkimus Suomi on maailman rasistisin maa miten tämä käy kansalaisten mielikuvaan omana maana.
Ulkamailla facebookit vastaavat toisella puolella maapalloa kommentoivat kyllä kirppuvaltio Suomessa on tosi hyvin, hyvinvointi valtiossa on asiat niin hyvin jopa voileivästä syntyy kohu, vielä viikojen jälkeen vaaditaan kuittia voileivästä.
Verottajalta saadaan lopulta päätös voileivästä on maksettava vero, valkunnan kanslia joutuu pohtimaan uudestaan pääministerin etuuden, asetetaan komitea joka antaa aikanaan lausunnon.

Suomi maa jossa kaikki hyvin, Kekkosen toteamus tähän olisi " kun vesilaisissa oli myrsky "

Pertikki

1

95

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jos asiat pannaan oikeisiin mittasuhteisiin, Marin tuli yllätetyksi piparipurkilla.

      850 euroa on nakkiraha esimerkisi sen rinnalla, että lehtitietojen ex-kansanedustaja Tuija Nurmi ( kok) on lypsänyt veronmaksajilta tilapäiseksi tarkoitettua työttömyysetuutta kymmenen vuotta samaan aikaan kun hänen lääkärifirmansa nakutti 1,3 miljoonaa euroa voittoa.
      Edellisen kerran Nurmi ylsi otsikoihin palkatessaan eduskuntaavustajakseen 71-vuotiaan joka jäi Nurmen merkittävämmäksi valtiopäiväteoksi.

      Kopsattu Pekka Ervastin kommetista.

      Korruptiioon pitääkin puuttua, iltalehden toimittajlla on mahdollisuus löytää todellisia juttuja johon puuttua.
      Suomen kansan on valinnut eduskuntaan että Brysseliin meppejä ajamaan maamme etuja.

      Presidentin työ on vastuullista, pääministerin työtehtävät on monin verroin rankemmat työmäärältään, verrattuna kansanedustajaan.
      Presidentti nauttinut aina arvostusta eikä sitä ole kyseenalaistettu, pääministerit harvoja lukuunottamatta ovat olleet sylkykuppejea.

      Kuitenkin Marin on vielä toiseksi arvostetuin, hänen uhkaajaksi noussut gallupeissa Halla-aho suuri valtionmies joka saanut tunnustusta rajojen ulkopuolelta mm. Anders Behring Breivik pitää Jussia esikuvanaan

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      43
      7377
    2. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      53
      3662
    3. Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi

      Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu
      Maailman menoa
      47
      3546
    4. Millaista läheisyyttä

      Toivoisit ikävästi kohteesi kanssa?
      Ikävä
      62
      3298
    5. 51
      2984
    6. Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää

      Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/
      Savonlinna
      51
      2852
    7. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      34
      2799
    8. Antifasismi - mitä se on?

      Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint
      Maailman menoa
      30
      2464
    9. IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!

      "Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk
      Maailman menoa
      186
      1829
    10. Heräsin taas ikävään

      Ja aivan valtavaan haluun. Tahdon sinua R. ❤️
      Ikävä
      47
      1541
    Aihe