Milloin on avajaiset? On rakennettu kuin iisakin kirkkoa ja jätelava ollut pitkään kadulla eikä valmista tunnu tulevan. Instagramiin kyl päivittävät ahkerasti kaiken mualiman johdoista ja putkista kuvia. Murunen ja Makea lopetti, mikä tekee tästä erilaisen? Ei kaenuulaiset arvosta hienoo ulkokuorta, hyvvvee ja halppaa se pittää olla!
Kahvila moro moro
Anonyymi
15815037
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 158
Vanhimmat
On niin salaperäistä
Taitaa loppua ennenkuin alkaakaan… sehän oli ennenkin ihan hyvä, mitä tuota kuukausi kaupalla remppaamaan!
Saapi siinä eräänkin kuoin kahvia myydä, no torilla saa helteellä jäätelöt ja Viljassa on hyvät kahvileivät.
Kiva, kun noin positiivisesti osaat toivottaa kahvilan tervetulleeksi.
Hintataso se sitten myöskin määrittää, ketä haluaa siellä käydä. Että onko hinta/laatu kohillaan? Vilja ihan hyvä kahvila. Satamakahvilassa kovin hiljaista?
Annetaan yrittäjien hoitaa kannattavuuslaskelmat ja keskitytään me käyttämään heidän tarjoamiaan palveluita omien mieltymystemme mukaan.
Juuri näin!
Eikös se ole ihan yrittäjän oma asia milloin meinaa ovet aukaista?
Ja jos ei miellytä niin ainahan voit käydä nesteellä.
Onhan tuo outoa että jätelava pidetty pitkään keskellä katua. Mitään kahvilaa näin pitkään rempattu. Enpä asioi.
Nämä anonyymit voi jättää pois keskustelussa jos ei voi omaa nimeä julkaista
T:Iiro Lundén Helsinki
jospa ennen joulua avaavat
Nyt se avautui. Tänään tuli käytyä. Viherseinä yllätti positiivisesti, mutta annokset yksinkertaisia ja ylihintaisia. Näin pitkällä remontilla odotin enemmän sisustukselta ja viihtyvyydeltä. Tuli pikaruokalafiilis paikoin ja värimaailma oli Makeassa parempi. Rumat kangassohvat, pöytä liian kaukana sohvasta, joten aika epäkäytännöllinen kahvitella. Tuli olo, että enemmän illanistujaispaikka kuin kahvila. Leivonnainen oli kuiva, et se on moro minun puolesta. Toivottavasti petraavat, näillä eväillä ei jatkoon. Satamassa ja Viljassa käyn jatkossa ainakin, torilla on myös herkkua thai kitchenissä, josta saa muurinpohjalettuja kahvin kera 3€.
Köyhäs.. se tuntuu kalliilta. Jos aina vaan valitetaan niin sama kun sammuttaa ja laittaa joka putiikki valot pois ja ovet kiinni.
Eikös tää oo jotenkin samaa puljua Kajaanissa toimivan Seurapiirin kanssa? Samoja tyyppejä tai sukulaisia? Mut enivei. Parasta on yrittämisen vapaus. Kivoja tuotteita ja fiiniä atmosfääriä mutta kun halpaa pitäis olla ja mieluiten buffet, niin vaikea uskoa isompaan menestykseen.
Asiakkaita on turha haukkua junteiksi, koska kyllähän yrittäjän täytyy aloituspäätöksen tehdessään tietää ja tuntea markkinat. Jos ei siinä ole aiemmatkaan kahvilat kannattaneet, niin juurisyihin kannattaisi pureutua eikä vain uskoa kivaan ja kliffaan.
Instaan voi laittaa mitä tahansa kaunista stooria mutta siitä ollaan vielä kaukana kannattavasta bisneksestä. Tykkäyksillä ei kassaa täytetä.
Tämä! Ulkokuori ei ratkaise. Instaan laitetaan jotain ihme brändiä, vanhat mummot syrjitty ulos tästä fiinistä kahvipaikasta. Mummo kysyi, onko tämä joku vaatekauppa kun paitoja esitellään 🤣😂
Seurapiiri eli Kakkkuneuvos Oy on konkurssikypsä taloustietojen mukaan (omavaraisuus -85 ja tappio eka vuonna -27k ja nyt -12k , miksi sitä kaupattiin kannattavana yrityksenä Kainarissa?
Ehkä siinä ajateltiin ettei kainuulaiset osaa ja ymmärrä noita lukuja etsiä. Monen muun firman kanssa sama juttu. Lehdessä puhutaan isosta bisneksestä ja muusta höpöhöpöstä, ja sitten kun katsoo tunnusluvut, tuntee lähinnä myötähäpeää. Yritysten toivoisi menestyvän, mutta liian usein suurin syy epäonnistumiseen on huono liikeidea tai katteeton optimismi. Kainuussa on mahdotonta perustaa kannattavaa bisnestä liian suppealle kohderyhmälle koska marginaaliryhmät jäävät liian pieniksi. Finedining ei elätä kun väkimäärä ei riitä.
Se myyntiuutinen oli pohjanoteeraus Kainariltakin. Voisivat lehdessä edes joskus tehdä taustatyötä kriittisellä silmällä. Ei ole iso työ lukea ilmaiseksi saatavilla olevia taloustietoja, verovelkarekisteriä tai protesteja ja kysyä yrittäjiltä näkemyksiä myös näihin liittyen.
Ei ne kivoja asioita oo, mutta tiedotusvälineen perustehtäviin kuuluvia. Tosin Kainarin kohdalla ei kannata pidättää hengitystä että se kykenisi muuhun kuin suoltamaan kaiken sille kerrottuna totuutena.
On meillä hieno hallitus, kun tämmöset firmat saa 10 000€ Business Finland tukea ja velattomat firmat, joissa kysyntä laskenut ei saa edes välttämättä 2000€ kustannustukea.
Samaa vikaa paikalisessakin aviisissa. Paitsi kun viime tiistaina saikulla oleva toimittaja kirjoitti yleisönosastoon. Oli hieno kirjoitus ja Sotkamon palstalla myös Facabookissa on ollut pari hyvää juttua.
Viititkö laittaa ne jutut tänne kopioi liitä kiitti
Sotkamon politiikka-palstalta ja Napiksen sivun ploki. Sieltä löytyy. Kopiominen on kielletty.
Töykeä oli palvelu. Leivos kuiva. Kahvi ok.
Ikävä Makeaa :( Ei vakuuttanu tämä MoroMoro..
Käytiin Napiksella kahvilla. Hyvät olivat leivokset ja kahvi sekä iloinen tunnelma, Kuin myös valokuvanäyttely, jota meille pyynnöstä esiteltiin.
En tykännyt minäkään, miksi Seurapiiri on sotkettu tähän.
Aikookohan ne järjestää Kainuun Setan prideviikon jatkot Moro Morossa, kerran oli Seurapirissä nääs.
Toivottavasti järjestetään, sotkamolaiset tartteis vähän homosaatiota nääs!
Joku voisi perustaa Sotkamoon ihan oikeesti aidon kahvilan eikä mitään sirkusta. Sellainen jossa on luonto lähellä ja hintataso ja kynnys mennä sisään matala. Hyvää kahvia ja monipuolisesti myös noudettavia leivoksia ja suolaista. Viljassa ja Maku Parkissa käyn. kakut pirjolla hyviä myös!
Tuollainen on juuri Napiksen kahvila, Auki vain kolmena päivänä viikossa valitettavasti.
Annen grillillä tykkäsin käydä mutta sitten siitä tuli se persukeskus ikkunajulisteineen niin enpä kehtaa sitä aatetta tukea. Kiva lounaspaikka ois tarpeen.
Etkö ennen tiennyt että ovat perussuomalaisia, ja mikä paha siinä on?
Napis taitaa olla vassarikeskus...
Seurapiirin omistaa Kakkaneuvos Oy ja Morossa on avoin yhtiö eli eri omistajat
Mitä se kahvi ny sitte siellä maksaa?
Pärstäkertoimen mukaan?
No jopas on erikoista :S
Mikä tää Moro, Moro on? En ole nähnyt ainakaan lehdessä ilmoitusta tai juttua moisesta?
Torilla oleva uusi kahvila. Ei siitä Kait ole ollut missään juttua. Tiedä aukioloajoista.
Terassilla olisi hyvä olla vaikka aurinkovarjot suojaa antamassa. On todella kuuma auringon porottaessa. Samoin naapuriterassilla myös. Lisäksi kukkia tai jotain viihtyisyyttä tunnelmaa luomassa.
Nyt turhan karu karsina.
Ihan sontakahvila.
Eipä tartte men toista kertaa. Outo tunnelma.
Onko se Seurapiirin omistaja tässä toisena omistajana?
Seurapiiri Morossa niin ei kiitti
Seurapiiristä sain minäkin tarpeeksi. Palvelu oli ylimielistä. Kainarista silloin luin, kun Seurapiiri järjesti Kakkushown. Tähänkö ne Business finland 10 000€ meni? https://www.vauva.fi/keskustelu/3766709/matalan-korkea-kakkushow-tv-ohjelma
Englanniksi tekevät instagramia, ihme hienostelua.
Instagramissa pride-lippu heilui ja oli "kaikki tervetulleita", no missä on sukupuolineutraalivessa? Oli miesten ja naisten vessa tarjolla - eikö yksi vessa olisi riittänyt?
Pridevouhotus varmisti sen, ettei asiakkaita ole.
Van, miehän juon kaakkukahveni ihan missä itte satun lystäämään. Saahan ne rakit ratkuttaa.
Kyllä me lomalaiset halumme muutakin kuin esson baaria. Murunen oli aivan mahtava kahvila. T:Iiro ja perhe Helsingistä.
Murunen ja Makea oli hyvä, että on ikävä niitä! Moro ei ilahduttanut ja kahvi oli laimeaa.
Kyllä! Ei tätä Morosta voi puhua edes samassa lauseessa Murusen ja Makean kanssa. Valitettavasti.
Karjalanpiirakka, mauton maksoi 5€.
Minusta taasen remontti on erittäin onnistunut. Eroaa muihin paikkoihin. Omistajat on ihania ja ystävällisiä. Varmasti alkukankeutta voi olla havaittavissa. Kyllä jokaiselle löytyy oma paikka missä käydä. En ymmärrä miksi pitää haukkua täällä uutta kahvilaa noin vahvasti. Ehkä haukkujat ei ole koskaan poistunut Kainuun saati Suomen rajojen ulkopuolelle eivätkä ymmärrä muusta.
Minustakin tosi outoa haukkua/arvostella kahvilaa. Eikö se ole vain hyvä asia kun joku uskaltaa perustaa kahvilan näinä aikoina? Ei sinne ole pakko mennä, menkää huoltsikan kahvilaan juomaa seisonutta ja kitkerää kahvia😄
Näinpä, täysin samaa mieltä.
Ei Moro Moro ole mikään kuningas jota ei saisi arvostella. Olen entinen Makean kanta-asiakas ja tästä ei tullut minun kantapaikkaa, jos on tällaista. Itsekin yllätyin, että Seurapiiri mukana tässä. Koin, että Seurapiirissä hienosteltiin liikaa niin rahvas ei tullut asiakkaiksi. Ottaako Moro tästä opiksi, se jää nähtäväksi. Kahvila tulisi palauttaa juurilleen kainuulaisittain.
Eikun prideaatetta kehiin, sillä tavalla löytyy Sotkamossa asiakkaita lisää.
Ai palauttaa ensimmäisen kahvilan joka siinä oli oikein miellyttävän miehen tyyliseksi, hahaha ei kiitos.
Halpamaista kääretorttua oli.
Moro moro on hyvä lisä sotkamon kahvila tarjontaan. Hieman luksusta ja sitä matkailupitäjä tarvitsee. Hyvät oli tarjoilut kun kävimme kaffella. Kauniisti ja tyylikkäästi sisustettu. Ystävällinen henkilökunta. Onnea yrittäjille
Tosi tyylikäs kahvila, täytetyt croissantit maukkaita ja oikealla tavalka lehteviä. Omenabrita ja mansikkaleivos loistavia ja kreikkalainen vuoritee maukasta. Mukavan avaraksi tehty ja kokemuksen täydensi kivan ystävällinen palvelu. Hakkaa Kuhmon loistavan paikan niukasti, ja pärjää vertailussa mihin vain.
Henkilökunta ihan huippua! Kahvilaan kannattaa ehdottomasti mennä. Ei ole kallista ollenkaan! Paras paikka Sotkamossa. Moro, nyt meen Moroon!
👍😁 Teillä morottajilla kiire kirjoitella kehuvia kommentteja, kolme päivässä!
On niin hienostelevaa ja pinnallista Moron touhu. Kyllä koko kylä juoruaa siitä miksi remontti kesti näin kauan ja ei niin kummonen tullut. Ikävöin Murusta.
Täytyypä käydä tutustumassa, kun siellä saa kuulemma gluteenittomia kahvileipiä.
Sotkamosta Kuhmoon päin ajaessa löytyy tien varrelta kyläkahvila Helgan huone. On hintalaatusuhteeltaan erittäin hyvä ja halpa paikka! Eikä ole turhaa hienosteltu. Mielestäni hieno paikka ja hyvä palvelu.
No sinun pitää käydä kahvit sitten aina siellä juomassa. Toinen juo ne Nesteellä ja kolmas Moro Morossa.
Minä pierasta porrautan ensi kerralla kun menen morroon. Saatte haistella.
Täällä huonoja kokemuksia Seurapiiristä, joten en tue moroa. Palvelu Kajaanissa oli ylpeää ja leivokset tosi sokerilla kyllästettyjä.
Morossa jääkahvi 4,5€.. pritakakku 4,5€.. kuiva oli. Kuka täällä on leipuri vai ostavatko valmista? Viljassa ihanasti käsintehty kaikki ja maistuu hyvin. Hintalaatu ei kohtaa Morossa vaikka tilat on hienot. Henkilökunta ok, mutta vähän erikoinen tunnelma.
Onko täällä kenellekään mitään hyvää sanottavaa kenestäkään. Räkytystä räkytyksen jälkeen. Hävetkää.
Justhan tuo sanoi hyvää Viljasta. Taidat olla Morolaisia ❗️
Minun huomiota kiinnitti lehtijuttu ja erityisesti kuva. Näytti kuin eivät yrittäjät olisi halunneet olla kuvassa vai oliko tämä taas niitä selkäkuvia, joita nykyisin aika usein paikallisessa lehdessä näkee. Netissäkään ei juttua sitten muistaakseni ollut.
Googletin nimiä ja löytyi syy..
Samaa mietin; miks pitää haukkua? Ei siellä ole pakko käydä! Ja nyt kun Saku on siellä töissä niin asiakaspalvelu 10
Olen toista mieltä, Seurapiirissä palvelu oli ylpeää.
Ei ikinä ollut mitään ylpeyteen viittaavaa. Todella ystävällinen ja avulias.
Hienostelua koko touhu. Minulla myös kokemus, että palvelu oli sen verran ylpeätä ja arvokasta, ettei tavallinen rahvas kelvannut asiakkaiksi.
Ja höpö höpö. Toki ei siellä näkynyt elämänkoululaisia asiakkaina mutta kaljakuppilat on erikseen.
Pöytiin tarjoilu kahvilassa, naurattaa.
Morossa haisi sankka pieru. Ei pelaa ilmanvaihto.
Se on Moro!!
Omituista, että täällä on lynkattu paikka jo ennen kuin se kerkesi edes aueta. Kannattaisiko antaa palautetta ja kehitysehdotuksia suoraan yrittäjälle sen sijaan, että purnaa täällä? Antaisitte edes mahdollisuuden synnyttää alueelle uusia palveluita ja tarjontaa.
Omenakaneliset britakakut oli muuten herkullisia. Käyn toistekin, kun Sotkamoon tulen.
Hyviä on eväät kuuleman mukaan mutta aika kalliita?
Itse sain ripulin.
Toivottavasti tuli housuun.
Mikä se sinulla ongelma on?
Minulla meni maha kipeäksi myös morossa käynnin jälkeen. Oliko liian pitkään seisonut kerma vai mistä johtui, mutta vatta meni veteläksi ja närästää. En käy toiste.
Ihme kahvila kun ei aukea klo 9.00
Morossa on mukava se vanhempi mies ja nainen, Seurapiriiläinen on tekohymyilevä ja minulla huonoja kokemuksia hänen palvelusta Kajaanissa.
Täytyypä pistäytyä, näistä jutuista päätellen siellä ei näitä peräkammarin räksyttäjiä tarvitse katsella. 😁
Kävin Moro Moro saa tosi hyvä kahvi ja leivos ja ystävällinen palvelu käyn varmasti uudelleen
Isäntä itse laitta huva komenti, ja.
Fiksu paikka, kyllä.
Pieretti kyllä illalla söpöstyksien jälkeen. Viljassa parempi hygienia.
Yli hintainen pulju!
Hyvät kahvit ja piirakan
Ystävällinen palvelu.
Tuokaan kommentti ei ole suomen kieltä
Halpa ja ihanat myyjättäret. Vahva suosituksen.
Jatkaa samaa linjaa. Halvat myyjättäret?
Lukekaa Google arvostelut! Leivonnaiset vanhoja ja maistuvat jääkaapille. En ole ainoa, jolla vatsa meni sekaisin. Eiko terveystarkastaja voi käydä tsekkaamassa?
https://www.google.com/search?q=Google arvostelut moro moro&oq=Google arvostelut moro moro&aqs=chrome..69i57j69i64.8014j1j15&sourceid=chrome&ie=UTF-8#lrd=0x4682f17c5e4014df:0xd4d8ccaa52042680,
google arvostelu
Jos saapi jöllistä huippulaaatusta Kosta Riga kahvia nii eikö kannata sitä juuva kotona. Siihen kylkeen vielä Pirkka kääretortttu niin on herkut ettei paremmasta väliä. Ja tulee paljo halvemmaksi kuin tämmöset kahvilat
Hyvät kahvit ja kakut oli eilen. Väkeäkin mukavasti.
Sain viikonloppuna todella huonoa palvelua ko. kahvilassa. Klo 11 aukesi ovet ja klo 11.06 täytettiin vasta tiskejä ja tarjoilija ei osannut sanoa mitä suolaisia piirakoita on tänään tarjolla ja milloin niitä saadaan vitriiniin esille. Asiakkaita ohjattiin pöytiin ja palveltiin eri järjestyksessä missä he tulivat kahvilaan. Pöydissä ei ole edelleenkään ruokalistoja mistä tietäisi mitä syötävää paikasta edes saa. Tarjoilija ei tiennyt valikoimasta. Äänestän jaloilla ja kahvittelen jatkossa muualla!!
Tällaisia on nuo morolaiset, takanapäin ilkeitä ja tilanteessa tekohymy.
Helpottiko oloa? Ps. En juo kahvia ja Nesteen kierrän myös kaukaa
Sinne olisit kuitenkin sopiva. Valittamaan ja marisemaan muiden junttien sekaan.
Terveystarkastajalle vinkkaan tästä.
Pitääkö aina narista. On hyvä että on monen tasoisia palveluja näinki pienessä kylässä..Jokainen kyllä löytää kahvisa ja mieleisen palvelun. Parempi että sekin tila on käytössä, kyllä oli ankean näköstä kun joka toinen luukku oli tyhjä .tsemppiä yrittäjille.
Huonokuuloisempikin kuuli tarjoilijan karjaisun kysyessään "maistuiko" kahve. Melkein säikähdin kun oli selän takana
Ahahah kyllä tänne ääntä mahtuu. Kuiskiako pitäisi? Ettei vaan muut kuule, Kainuussa on totuttu istumaan hiljaa kahvilassa ja ravintolassa. Säikähdetään jos joku jotain kysyy.
Kiva kahvila on.
Suolainen piirakka ei ollut erityisen hyvää.
Hulvatonta, kun remontti kesti noin kauan niin ei edes ikkunateippauksia saatu tehtyä vaan käsin sutattu jotain kynällä.
Tuleeko kylmä talvi Moroon, aina ohi kulkiessa pari päätä vaan näkyy kahvilla
Kyllä olet ikävä ihminen kun toivot että yrittäjällä menee huonsti.Tiedän entisenä yrittäjänä mitä oli hiljaset kuukaudet ja sitten sesonkina pitää painaa töitä niidenkin hiljasten kuukausien edestä.Toivottavasti tukehut omaan myrkkyysi.Kateuteen.
Minä annan tämän pahan silmän takaisin kuule vain sinulle. Jos et ymmärtänyt kommenttiani, siinä ei ollut kateutta lainkaan. Ei tuollaisilla hinnoilla Kaenuun pitäjässä pötkitä pitkälle. Sen kertoo, kun katsoo kahvilla kävijöitä, onko heitä.
Saat kirouksen.
Voisiko Moro järkätä kaenuulaisille prideviikon kesällä? Nytkin jo voisitte laittaa lipun ikkunaan, niin "me" tiedämme tulla kahville!
Sinne sopii yhtäaikaa kaikki .miksi pitää jaotella eri suuntaksiin.Ainoastaa pedofiilit nurkantaa ja.........
Hyvää kahvia
Eipä ollut kovin jouluista morossa, pakkasukkojuhlaako odottavat
Eikä taida edes pakkasnesteukot käydä asioimassa.
Olihan tuolla joululahjoja jätetty oven taakse..Harmi kun en ollut aikasin liikkeellä niin olisi voinut viedä ne paketit itselleni parempaan käyttöön..
Kyllä teiän elämä on tylsää kun yhtä kahvilaa vahtaatte ja mollaatte.
Aluksi ihmettelin ja mietin miksi uutta kahvilaa maalitetaan ja merkataan. Sitten tajusin, että se porukka joka ei koskaan ole Kajaania kauempana käynyt pelkää kaikkea uutta ja vähänkin seitkytluvun Sulo Vilenin baarista poikkeavaa.
Meissä ihmisissä on se sisään kirjoitettu koodi pelätä ja vihatakin uutta ja itselle tuntematonta. Siitä pääsee yli rohkeasti tutustumalla uuteen ja pelottavaan asiaan.
Kaikille hyvää ja yhteiselollista uutta vuotta joitpa kahvisi kotona, vileninbaarissa tai MoroMorossa.
Morolaiset ihmettelevät, tätä ketjua on luettu yli 7000 kertaa ja vastauksia tullut yli 130 niin ei ihan syyttä kuitenkaan ihmiset kirjoittele. Ei kai mistään syyttä kirjoiteta, kävin ketjun läpi ja siellä oli monta pointtia. No... Meitä, "jotka eivät ole käyneet Kajaania" kauempana tuntuu olevan sitten yllättävän paljon! Olen sekä Makeassa että Murusessa käynyt ja Moronen näistä on hienosteleva tapaus, jossa kainuulainen kahvitunnelma ei pääse oikeuksiinsa. Kahdesti kävin ja leivokset olivat varsin simppeleitä ja kuivia, kääretorttua mm. t. Espoolainen tohtorikoulutettava ja kahvista nauttiva
Kyllä on hyvin asiat kun kahvista ja nisusta naristaan.ja kaikki tämä tyhjänpäivänen jorinahan on mainosta.niinhän se on politiikassakin.kunhan juttu lentää olipa kiitosta tai lokaa.
Helgan huoneelle mars, moro on kiinni nyt alkuvuoden.
Vaatiiko Moro koronapassia yhä??
Sotkamon surkein kahvila, ihme hienostelua ja ylimakeita kääretorttuja 🤢🤮
Juntit ei osaa arvostaa hienompaa kahvilaa! Menkää sinne paikalliseen räkälään juomaan seisonutta kahvia😂😂
Ei tuo nyt niin hieno ole, konsepti tökerö.
Niin on ikävä Murusta ja Makeaa ❤️
On 🥺
Ei ole yhtään ikävä. Moro moro on hyvä.
Voi teitä itkupillejä.haluatteko että sekin nurkka on tyhjä.vai vaivaako teitä ulkomaan korostus kielessä?Menkää vaikka nesteelle.
No nesteelle pääsee jo aikasin aamulla tuoreelle kahville ja pullalle..!
Moro horossa tuotteet mitä sattuu ja jumalattoman kallista.
Menkää vaan Moroon, se on moro vessaan sen jälkeen.
Olen nähnyt, että remontoivat reunahuoneistoa (?) meinaavatko laajentaa?
Mahtavaa, että tulee jotain siihen(kin).
No eiköhän tämäkin firma mene konkkaan kun startti rahat kulutettuna loppuun..Ei tälläisten kahviloitten elinvoima näin pienellä paikka kunnalla ole kovin pitkä kestoista..
Onko Morossa kesällä Kainuu pride
Käy ihmeessä kysymässä kun niin paljon kiinnostaa!
Kohtahan on kesä.
Sateenkaarivarjot terassilla ja prideleivokset vois olla cool kun tuun käymään! T. Helsingin Janne
Nyt on Satama Cafe auki niin sinne kaikki kahville ja on hyvvee! Morossa on ollut synttärit ja IG:seen postattu taas..
Hyvät kahvit sadepäivän ratoksi.
Nykyään hyvä kahvila, alussa oli alkukankeutta ja eri leipuri, josta kritiikki johtui.
Huono paikka..Hyvin pyörii kun saksalainen rikas porukka pitää yllä vaikka tappiolla kun heillä firmoja saksassa jotka takoo kunnolla voittoja.
Hyvää croisanttia ja kaakaota, normihintaista. Oli valikoimaa, suolaista ja makeaa. Kiitos että tämä paikka on!
Joo taso parani kun alussa leipuri vaihtui.
Lähtevätköhän ne niinkuin natsit lapista? Pistää sotkamon kommareille kylän roihuamaan
Ei se vaihtamalla parane vaikka uusi omistaja saakin sitten starttirahan viideksi vuotta ja sen aikaa onkin hyvä pyörittää paikkaa vaikka ketään ei kävisi koskaan siellä.
Haapalan sakki alkaa pyörittämään sitä.
Se on moro!