Vettä säästyy paljon

Anonyymi

Koko perhe voi käydä peräkkäin pissalla, viimeinen voi tehdä isonkin tarpeen ja vetää sitten. Jos useampi kakkii niin voi mennä pönttö tukkoon.

6

96

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Se onki kiva kun kusi roiskuu kun pökäle tippuu. Parempi niksi on sammuttaa suihku saippuoinnin ajaksi.

      • Anonyymi

        Useimmat kusee itsekin pönttöön ennen paskomista, kannattaa laittaa vessapaperi alle ja se rinkula kannattaa pyyhkiä muutekin. Saattaa tosin omatkin roiskahtaa perseelle kun ei viitsi montaa arkkia paperia tuhlata.


    • Anonyymi

      Jotkut käy ammeessakin samassa vedessä, ei houkuttele. Uimahallissa tosin lillutaan toisten eritteissä.

      • Anonyymi

        Samassa vedessä lillutaan poreammeissa ja nyt niin muodissa olevissa paljuissa pitkiäkin aikoja monta ihmistä kerrallaan illan aikana ja ei edes vesi vaihdu välillä. Kuka pystyy takaamaan että kukaan ei kännissä kuseskele sinne paljuun istuessaan, eihän sitä kukaan siinä nää. Tuon takia minä en koskaan paljuissa käy vaikka kaveripiiri niin ihkuna sitä lillumista pitääkin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Samassa vedessä lillutaan poreammeissa ja nyt niin muodissa olevissa paljuissa pitkiäkin aikoja monta ihmistä kerrallaan illan aikana ja ei edes vesi vaihdu välillä. Kuka pystyy takaamaan että kukaan ei kännissä kuseskele sinne paljuun istuessaan, eihän sitä kukaan siinä nää. Tuon takia minä en koskaan paljuissa käy vaikka kaveripiiri niin ihkuna sitä lillumista pitääkin.

        Naisilta voi päästä mitä tahansa eritteitä. Käyttääköhän ihmiset niissä klooria tai jotan muuta, jos kuumentaa välillä 60 asteeseen niin sekin tappaa bakteerit.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      128
      11148
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      156
      10324
    3. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      26
      8040
    4. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      191
      6555
    5. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      53
      5651
    6. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      73
      5081
    7. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      148
      4400
    8. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      25
      4236
    9. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      70
      4067
    10. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      133
      3624
    Aihe