Voisiko joku neuvoa, kun pesee hyvin ikkunan niin valossa näkyy semmoiset pikkuiset pisteet ikkunoissa, vaikka on sen hyvin pessyt? Ei niitä huomaa, jos ei tarkkaan katso sivusta. En ole ennen törmännyt tällaiseen.
Vastaukset 5
- Anonyymi
Auringon paistella ilmestyvät.
- Anonyymi
perinteisessä soodalasista tehdystä ikkunalasissa voi olla lasinvalmistuksessa syntyneitä kuonasulkeumia ja epäpuhtauksia jotka erottuvat pisteinä. Vanhat ikkunasit ovat pinnaltansa aaltoilevia eli valo taittuu epätasaisesti. Toinen mahdollisuus on se että lasin pinnassa on homepilkkuja. Ovatko pisteet epäsäännöllisesti lasissa vai noudattavatko jotain tarkkaa toistuvaa kaavaa.
- Anonyymi
Yksi myös, että maaliroiskeista on jäänyt ikkuna lasiin jotain, vaikka maalia ei enää näkyisi maalina niin joskus niistä roiskeista jää sellaiset kummittelevat jäljet.
- Anonyymi
Kärpäsen paskoja ehkä. Kuivuvat kovin kiinni ettei aina kertapyyhkäisyllä lähde..
- Anonyymi
Jospa ne ovat pieniä fossiileja, kannattaisi ehkä tutkia niitä suurennuslasilla?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 791120
- 1111110
- 77581
- 47493
- 17471
Taiteiden yö
Kuhmon taiteiden yössä tapahtui. Tsat satss saaatts... Ja Sammon takoja... Tsat satss saaatts...8456Nainen, onko se nalle hehkuttelija poistunut keskuudestamme?
Ei ole näkynyt, joten onkohan. R.I.P :/112441- 43438
- 41422
- 15406