Onko pahempaa haukkuma sanaa

Anonyymi

kuin homohintti?

5

111

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      On.

    • Anonyymi

      No jos sanot ton julkihomolle niin ei välttämättä tunnu missään, jos sanot umpiheterolle niin ei välttämättä kirpaise kovinkaan pahasti häntä, mutta jos sanot kaappihomolle niin häntä se saattaa kirpasta aika lujaa ja saattaapi suuttua

      • Anonyymi

        Tämä. Fiksut ja asialliset ihmiset tietää nykypäivänä, että homous ei ole mikään haukkuma asia/sana tai muuten negatiivinen asia ja reagoi siihen asiallisesti, eli tuskin ollenkaan. Tietävät vain kuinka jäljessä haukkuja on... Mahdollisesti haukkuja itse on kaappihomo yms. eikä osaa käsitellä asiaa oikein vaan tekee sen nolosti.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tämä. Fiksut ja asialliset ihmiset tietää nykypäivänä, että homous ei ole mikään haukkuma asia/sana tai muuten negatiivinen asia ja reagoi siihen asiallisesti, eli tuskin ollenkaan. Tietävät vain kuinka jäljessä haukkuja on... Mahdollisesti haukkuja itse on kaappihomo yms. eikä osaa käsitellä asiaa oikein vaan tekee sen nolosti.

        Mua sattui tuo sana aivan helvetisti ala-asteen lopulla, kun itse olin kaappihomo ja pelästyin et se tyyppi joka homoks sano tiesi sen. No oikeesti se ei tiennyt :D mun suuntautuminen muuttu sit jostain syystä 18vuotiaana ja nyt olen onnellisessa parisuhteessa naisen kanssa oleva 19vuotias mies ja nykyisin jos homoks sanottaisiin saattaisin vain nauraa kuinka jälkeenjäänyt se haukkuja on 😂


    • Anonyymi

      On, aivan varmasti on, mutta tänne tuskin voi kirjoitella kun ne poistetaan...

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      76
      4558
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3793
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      148
      3516
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      43
      1997
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      71
      1928
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1239
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      126
      1074
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      138
      1000
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      57
      943
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      847
    Aihe