Kirottu peili

Anonyymi

28vuotias nainen halusi itselleen kokovartalo peilin. Eräänä päivänä nainen meni ostamaan antiikki liikkeestä itselleen kauniisti koristellun kullan värisen peilin.
Kotiin päästyään nainen ripusti peilin makuuhuoneen seinälle. Yöllä nainen heräsi kovaan kolahdukseen sängyn vierestä. Nainen kurkisti sängyn alle,mutta ei nähnyt mitään mikä olisi voinut tuottaa kolahduksen äänen. Nainen jatkoi nukkumista. Aamulla nainen huomasi,että peilin vieressä oli hänen korujaan. Nainen ei ollut jättänyt niitä siihen,joten häntä alkoi karmia. Seuraavana yönä nainen heräsi taas kolahdukseen,mutta ei taaskaan tiennyt mikä tuotti kolahduksen. Noin viikko oli kulunut ja aina joka yö nainen heräsi kolahdukseen ja aamulla hänen tavaransa oli peilin lähettyvillä. Nainen meni kysymään antiikki kaupan myyjältä,tietääkö tämä,miksi näin kävi. Ja miksi peilin eteen ilmestyi peili. Myyjä katsoi naista kuin hullua,ja huusi:"Vie se pois talostasi!Polta se välittömästi!" Nainen säikähti myyjän sanoja ja lähti kotiin. Kotona hän päätti totella myyjää,joten poltti peilin. Peili ei kuitenkaan palanut,ainoastaan lasiin jäi pieni jälki. Nainen antoi asian olla ja meni illalla nukkumaan. Yöllä hän herää tietämättä mihin,hän kävelee peilin luo ja katsoo sitä järkyttyneesti. Peilissä lukee naisen punaisella huliipunalla isoin kirjaimin "Eri Co le Tara Sabot" Nainen lukee ne hämmentyneesti ja katsoo peilistä itseään. Yhtäkkiä nainen alkaa miettiä hänen lapsuuden kiusaajaa,mutta ei tiedä miksi. Nainen menee nukkumaan ja ei herää enään yöllä uudestaan. Aamulla nainen katsoo uutisia. Kunnes kiinnittää huomion johonkin hämmentävään asiaan. Tämä naisen lapsuuden kiusaaja on ilmoitettu kuolleeksi viime yönä. Kiusaajan kaula oli viilletty yön aikana auki ja kukaan ei tiedä miten,sillä valvontakamerat olivat kuvanneet koko ajan mutta videossa kiusaajan kaulaa ei viillä kukaan auki eikä kukaan ole talossa. Nainen järkyttyy kuultuaan tämän,kunnes muistaa miettineen eilen kiusaajansa. Nainen lopetti asian ajattelun,koska piti sitä liian yliluonnollisena. Myöhemmin päivällä nainen katsoi taas huulipunassa olevaa peiliä. Nainen ajatteli yhä,että kiusaajan kuolema oli hänen syy, joten vihasi itseään. Nainen alkoi itkeä peilin edessä ja rikkoi nyrkillä peilin. Nainen meni nukkumaan illalla toivoen,että koko peilin ostoa ei olisi tapahtunut.
Aamulla uutiset:"Jälleen noin 28vuotias nainen löydettiin kuolleena asunnosta. Ainoastaan peili oli rikottu ja jälleen kaula viilletty auki.Muita merkkejä ei löydy edes valvontakameroista."

P.s Tästä tarinasta ei pitäny tulla näin pitkä,mutta tykkään kirjottaa tarinoit ja innostuin vähänXD oon siis 12v tyttö hehe

6

1163

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hyvä tarina! Osaat kirjoittaa jo noin nuorena:)

    • Anonyymi

      Täs oli pieni kirjoitus virhe tos ja miksi peilin eteen ilmestyi peili. Siin piti olla miksi peilin eteen ilmestyi naisen tavaroita.

      • Anonyymi

        Ois kiva kun kirjottasit tänne toisenkin tarinan:)


    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Oot vähän pelottava😳

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      122
      3054
    2. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      35
      1425
    3. Kultasi eka kirjain? Kuka haluaa

      A haluaa J
      Ikävä
      104
      1299
    4. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1037
    5. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1027
    6. Empaattisuus ja suoruus.

      Tässä tullut noita pehmeitä asioita pohdittua, mutta toisaalta olen myös yksinkertainen mies. Pidän suoruudestakin. Mi
      Sinkut
      134
      1018
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      60
      957
    8. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      41
      757
    9. Sä saat mut tuntemaan

      Jotain sellaista mitä ei saisi tuntea mutta må en mahda tälle mitään. Mulla on ikävä niitä meidän katseita ja sitä tunne
      Ikävä
      22
      743
    10. Tunnettujen vanhempien lapset, tv-sarja

      Tunnettujen vanhempien lapset saa tv-sarjan. Juurihan yksi heistä oli MTV:ssä 6.5.26 kertomassa ettei halua julkisuutta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      119
      713
    Aihe