Kokemuksia eron jälkeisestä vainosta

Moikka.
Teen pro gradu-tutkielmaa eron jälkeisestä vainosta. Löytäisinkö täältä kautta vielä muutaman henkilön, kuka haluaisi osallistua tutkimukseeni? Oletko kokenut erosi jälkeen exän puolelta elämäsi hankaloittamista seuraillen, uhkaillen, tarkkaillen tai häiritsevin yhteydenotoin ja tämän aiheuttaneen sinussa ahdistusta tai pelkoa?

Olisin todella kiitollinen, jos haluasit kertoa hieman kokemuksistasi alla olevalle kyselylomakkeelle vastaten muutamaan kysymykseen näihin tapahtumiin liittyen.

Toivoisin tutkimuksellani voivani edistää eron jälkeisen vainon tunnistamista ja kohtaamista sosiaalialalla. Ilmiö on erityisesti naisiin kohdistuva lähisuhdeväkivallan muoto ja sitä tapahtuu tilastojen mukaan paljon, joskaan sitä ei ole helppo tunnistaa.

Jokainen vastaus on tärkeä! Vastaajien nimet eivät tule näkyviin, eikä niitä tutkimuksessä kerätä. Tutkimusraportissa viittaan aineistoon siten, että yksittäistä vastaajaa ei pystytä tunnistamaan. Vastauksia käytetään ainoastaan tutkimustarkoitukseen.


Lämmin kiitos osallistumisesta!

Lisätietoja tutkimuksestani voit kysyä: [email protected]

Tästä pääset vastaamaan: https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=Lp-HhwRz8ku68mPn-D88NC5jbJU9seRAlFkHFcdFKD1UOFc0VkNJS1VGTE4xR0lDTEFVUlJHTFBZOC4u

0

87

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

        Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
        Maailman menoa
        395
        5863
      2. Miten löydän sinut

        Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
        Ikävä
        25
        1809
      3. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

        Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
        Maailman menoa
        47
        1232
      4. Onko kaivatullasi ruuvit löysällä

        eli himmeä pääkoppa? 🪚
        Ikävä
        121
        1043
      5. Moraaliköyhä S-ryhmä

        S-ryhmä on kehystänyt Israel-boikottipäätöksen “ihmisoikeuslinjaukseksi”, mutta toteutus paljastaa sen onttouden: valiko
        Tampere
        98
        946
      6. Asentajako putosi radiomastosta

        https://www.is.fi/tampereen-seutu/art-2000011707236.html Ihminen on kuollut pudottuaan radiomastosta Tampereen Teiskoss
        Tampere
        47
        943
      7. Minkä biisin omisit sun kaivatulle?

        Pieni perustelu olisi kiva. ❤️
        Ikävä
        56
        924
      8. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

        Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
        Heinola
        133
        919
      9. Onko kaivattusi

        seksuaalisesti vetovoimaisin ihminen jonka olet ikinä tavannut?
        Ikävä
        46
        907
      10. Miltä se tuntui

        Miltä se tuntui, kun ymmärsit minun ikävöineen sinua?
        Ikävä
        78
        861
      Aihe