Taitaa Jämsän valtuustoon tulla ihan uusi ryhmittymä kun US ja PS tiivistävät yhteistyötä. UPS. Siinä on sitten riekkujat ja julkeat rääkkyjät samassa kabinetissa.
Uusi ryhmä UPS
5
104
Vastaukset
- Anonyymi
Hauskaa kaksi ryhmää joita väitetään yhteistyö kyvyttömiksi tekisikin yhdessä yhteistyötä. Eikö nämä siis ole kaksi kaikkein vaikeinta yhteistyö kumppania ja ovat kuitenkin ne joita epäilen yhteistyöhön. On tämä touhu jo mennyt käsittämättömäksi ymmärretäänkö täällä enää ollenkaan mitä yhteistyö on.
- Anonyymi
Laaksosen ja Katajan ego ei sovi samaan ryhmään. Kumpikin haluaa olla Kalifi omassa porukassaan.
Eikä kukaan jaksa Länkipohjan kukkopoikaa pidemmän päälle.- Anonyymi
Nämä sedät voisi molemmat vapauttaa eläkkeelle. Se olisi varmasti veronmaksajien etu.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nämä sedät voisi molemmat vapauttaa eläkkeelle. Se olisi varmasti veronmaksajien etu.
Katajan ulkonäkö pettää. Vielä nuorimies.
Ne elämäntavat?
- Anonyymi
Viel ehtii äänestää nuoria ja muita kuin kunnan tai valtion tai KELAn elättejä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1342714Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2612297Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?221413- 1151072
- 961021
Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041013Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee13922Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla
Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La55818Mistä juttelit viimeisen kerran
Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.50771Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.277752