Luontokysymys

Anonyymi

Onko Perhossa hyvä susivuosi. Onnko pennut kasvaneet hyvin?

8

1393

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Valitettavasti ” vastaamista” tullee riittämään.

    • Anonyymi

      Etelän kaupungeissa jos susi lompsuttelee kaupungin tiellä, niin siitä mainitaan lehtiartikkelissa. Jos Perhosssa on epäilty susihavainto menee koko kunta sekaisin, Ihmiset lukittautuu sisälle ja moottorikelkat, mönkijät ja aseet heti avuksi. Metsästäjät valtaa suuri kauhu ja pelko.

    • Anonyymi

      Juurikin päinvastoin. Realistiset ja luonnon oikeasta tasapainosta ymmärtävät metsästäjät reagoivat tilanteeseen siihen kuuluvalla tavalla.

      • Anonyymi

        ..laittomalla salametsästyksellä. Aikuiset miehet pelkää mokomaa luontokappaletta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        ..laittomalla salametsästyksellä. Aikuiset miehet pelkää mokomaa luontokappaletta.

        Samaa mieltä. Koirat tekee isompaa vahinkoa.


    • Anonyymi

      Olin patikoimassa Myllyjärven suunnalla kun susiemo leiki kolmen pienen pennun kanssa rannassa. Eivät viihtynet kauaa vaan vetäytyivät metsän suojaan. Eivät uhanneet minua eikä koiraani mitenkään. Kauniita otuksia.

    • Anonyymi

      Jokos karva pysyy turkissa?Olisi hanskoille tarvetta.

      • Anonyymi

        Taitaa tulla hanskat tyyriiks :-D


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maahanmuuttajien vaikutus Suomen valtiontalouteen positiivinen

      Maahanmuuttajat maksavat enemmän tuloveroja kuin saavat tulonsiirtoja. Eroavat persuista tässä suhteessa. Persuista o
      Maailman menoa
      265
      4275
    2. Ukrainan tiedustelun huippupotti - Iski ensin yhteen satamaan, sitten toiseen

      Ukrainan tiedustelupalvelu SBU kertoo johtaneensa operaatiota, jossa on isketty drooneilla Venäjän tärkeimpiin satamiin
      Maailman menoa
      120
      2344
    3. Ketkä 8 Ähtärin luottamushenkilöä saivat syytteen virka_aseman väärinkäyttämisestä?

      Nyt näiden valtuutettujen nimet esiin, kiitos! Nämä henkilöt pitää yksinkertaisesti laittaa syrjään Ähtärin kaupunginva
      Ähtäri
      54
      2308
    4. Uusin tutkimus: Suomi on maailman toiseksi vähin rasistinen maa

      taakse jää mm. Ruotsi(7) ja Norja(8). Martin Paasi(kok.): Kumoaa vasemmiston väitteet. Kansainvälinen vertailu osoitta
      Maailman menoa
      82
      2234
    5. Ulkomaalaistaustaiset tulevat kalliiksi yhteiskunnalle.

      Selvitys: Ulkomaalaistaustaiset saivat selvästi enemmän työttömyysetuuksia ja toimeentulotukea kuin suomalaistaustaiset.
      Maailman menoa
      135
      2204
    6. Olen Päivi Räsäsen puolella

      En oe uskovainen enkä kristillisdemograattikaan mutta onhan tuo naurettavaa laittaa Päivi syylliseksi omasta mielipit
      Maailman menoa
      254
      2082
    7. Ähtärin päättäjät

      Nyt tulee kutsu leivättömän pöydän äärelle. Syytteet nostetaan. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/cef83309-0a1b-4fcd-9b
      Ähtäri
      75
      1842
    8. Nuhteettomia edustajia

      Korkein oikeus tuomitsi Päivi Räsäsen kiihottamisesta kansanryhmää vastaan Kansanedustaja Päivi Räsästä (kd.) vastaan no
      Politiikka
      146
      1822
    9. Arkkipiispa Tapio Luoma sanoo olevansa syvästi huolissaan lisääntyvästä rasismista ja islamofobiasta

      Tarvitsemme ymmärrystä ja uskontojen lukutaitoa erilaisia perinteitä kohtaan. Rauhallinen rinnakkaiselo ja toinen toisem
      Maailman menoa
      410
      1362
    10. Oletko tosiaan niin

      matalalla älykkyydellä varustettu että et tajua miten sua vedätetään? Kun susta ei tykätä.
      Viha
      151
      1291
    Aihe