Meno kaupungissa on mennyt nuorison osalta ala-arvoiseksi, puukkoja ja pippurisumutteita kannetaan mukana toisten ihmisten vahingoittamistarkoituksessa. Uuno Kailas maaherranpuistossa sotkettu anarkistien toimesta. Laittakaa kansalaiset nimet ja henkilöt muistiin ja pahat teot viranomaisten tietoon. Tekijöiden on aika vastata teoistaan ja oppia että itselleen vaikeuksia hakevat. Eikö nuori osaa oma-aloitteisesti tehdä hyvää, edes sanoa päivää vanhemmalle, osaako?
Heinolan Rantapuistossa narkit ja deekut rellestää
Anonyymi
372280
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 37
Vanhimmat
Heinolan nuoriso on ystävällistä ja auttavaista porukkaa.
Kyllä oli taas viikonloppuna meno kuin viimeisenä päivänä. Kun kysyy kesätöistä, niin vastaus on, ei kiinnosta tai en ole hakenut, sen sijaan rahaa pummataan vanhemmalta väeltä ja käyttäydytään sikamaisesti mm. rikkomalla paikkoja ja haistattelemalla vanhemmille, näin siis myös lähes 30 vuotiaat vanhemmat nuoret olleet asialla.
Äskenkin siellä nuoret juopottelevat, eikös huomenna ole työpäivä?
👏🏻👏🏻
Oliko Uuno Heinolasta . Sehän ei sitten ollut kristitty vai miten sen runot oli niin kalman hajuisia . Yleensä kristitty tietää että on taivaassa toivo .
Uuno Kailas oli sukulainen. Heinola, Hartola häntä yrittävät omia. Keuhkotuberkuloosiin kuoli Nizzassa 30-luvulla, ruumis roudattiin kai Heinolaan. Mielisairairaalaankin suljettuna. Nuorella iällä. Mutta "Paljain jaloin tieni aloin" Liikuntavammainen poika runossa katsoo terveiden ilakointia pallokentällä. En tiedä parempaa pelkistettyä runotekstiä. Mielipidekysymys tietty. Pertti Tiainen, Heinola.
Paljain jaloin kaikki syntyy tänne . Ja kuolee. Minkä takia kaikki runoilijat laitetaan hulluksi eihän ne hulluja ole ne miettii.
Turhapuro oli Suomen paras kaatuja ja rääkyjä.
Lähimmäksi pääsi nykänen.
just näin
Heinolassa jyrää vai onko ihan uinuva huumemesta?😵😵😵
Poliisia palelee ulkona, ainakin vanhempia. Autossa lämmintä ja netti. Mitäs sitä nyt raatamaan kun pomokin tykkää mistä tykkää.
Ulkomaalaisia varastelevia taas lisääntyy
Heinolassa on hieno luonto kesällä kuka ottaa luonto kuvia laittaa kirjaksi kai joku valokuvaaja.
Deekut on Heinolassa, kuninkaiten asemassa. Puhuvat pensaat, ovat paikkakunnan nähtävyydet.
Deekut on kaikkialla Suomessa kuninkaitten asemassa. Häpeämättömiä omasta alennustilastaan, narsistisia käytökseltään ja ajatusmaailmaltaan, siis niiltä kahden jäljellä olevan aivosolun toiminnalta.
Kiitos Turhapuron rujoutta ihannoivien leffojen ja koko vasemmistovetoisen viihdesuomen, joka aina ihaillut juoppoja ja väkivaltaisia miehiä.
Syreenin oksien alla on mukavan viileä sammua kesäpäpäivänä, laiskan miehen kasvi tää syreeni.
Ei vituta nollat eikä pohjaanpalaneet pullat.
Eikö juopoille voi viedä nakkeja sinappia ja grillin.
Spede on täysin väärinymmärretty hän pilkkasi suomalaista miestä ja näytti naiset niinä jotka hoitavat asiat. Katsopa Uunoja tässä valossa.
Puisto paikallisena nähtävyytenä, samoin Alkon seutu ovat todella hyvässä käytössä varsinkin näin säiden lämmettyä! Ihailen alkuperäisiä, intellektuelleja originaaliasukkaita, jotka tuovat värikkäällä käytöksellään ja ulkonäöllään eloa ja oloa kaupunkikuvaan!
Suurin osa näistä nykypäivän rantapuiston kemisteistä on bussintuomia, originellit kasvaa jo horsmaa.
On siellä orginelleja jäljellä. Onhan tuohon tiimiin tullut, ulkopuolisia vahvistuksiakin.
Ketkä on jäljellä?
No ainakin kenttä. Joitain muitakin tuttujaan.
Monta on vielä jäljellä. 50 luvulla syntyneitä, ei tosin ole montaa jäljellä.
70-80s syntyneitä bussintuomia, ysärireppanat kuppiloissa toistaiseksi, ura jatkuu puistonpenkillä.
Kunta voi rakentaa halpavuokra asuntoja rivitaloja niin köyhäkin saa asunnon.
Miksei itse rakenna? Joka päivä kun kännää niin saa valita siltojen tai veneen alta kortteeria.
eip juuri
Ihminen voi olla ylpeä, jos hän pystyy osallistumaan siihen mitä suomalaiset parhaiten osaavat! Olkaamme ylpeitä näistä puistosotureista!
Liputuspäivä puistosotureille.
Liputtavat jokapäivä, tosin välillä puolitangossa.
Toisaalta viina desinfioi siksi ei ole tauteja
Puupalttookin on läpikotaisin kyllästetty
Oliko kailas ORTODOKSIKIRKOSta vai mistä ?
Mökkiläiset ajelee siitä ohi joka suuntaan käy grillillä .
Rillituotteet tappaa nälännäön
Sitähän se oli jo 90-luvulla. Puukot ja pippurisumutteet heilui silloinkin. Sysmästä tuli porukkaa sinne riehumaan. #jonneteimuista