Kokoomus on kauhtanoissaan piereskelevä yhteisö, joka selkänahastani hyvinvoinnin!

Anonyymi

repii.

Niin onnii. Olen minäkin joskus menneisyydessä yrittänyt jotain, mutta kateellinen kokoomukselainen esti yrittämisen. Tuloksena oli, että pärjään vielä omillani, mutta uskottavuus porukkaan meni.

Hassu vaalislogan..Sydän on oikealla! Onko tämän kertonut joku, joka on sen vast'ikään älynnyt? Toimistopöytä ei ole kuin ihmisen unohtamista ja mammonan keruuta varten. Eikö kukaan aio koskaan kuolla, hyvät kokoomukselaiset? Hyvässä muistissa on kokoomukselaiset pronssiin valetut tehtaanjohtajan päät Kemin hautausmaalla. Ihan kuin Faaraoiden aikaan konsanaan, mutta erona on vain historia ja osa siitä, jota kukaan ei lue.

17

95

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sydän oikealla,aivot keskellä,mikä on vasemmassa lahkeessa?

      • Anonyymi

        Sekatyömies,oletan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sekatyömies,oletan.

        Taas pannaan työmiestä halvalla,hävetkää.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Taas pannaan työmiestä halvalla,hävetkää.

        Hyvä! Ennen sekatyömies oli arvossaan, kuten myös moni muu vanhanajan ammatti, josta nuorempi sukupolvi ei voi tietää. Itse arvostan maanviljelijää ja tunnen usein saman tunteen kuin kyseinen ammattilainen viljan alettua kasvaa. Takana on suunnaton työmäärä, mutta kaikki on kuitenkin kiinni ilmoista. Se on lottoa tai veikkauspeliä, jossa minä en pärjäisi koskaan.

        Ei ole pitkää aikaa, kun tapasin bloggarin. Alkanut keskustelumme päättyi kysymykseeni, sillä halusin tietää, mitä bloggari tekee yhteiskunnan hyväksi? Ei tullut suoraa vastausta, vaan oppimattoman ihmisen lausesekamelska, josta pirukaan ei ottanut selvää. Tapahtuma ei ollut ravintolassa, eikä missään saunamökillä.

        Nyt en enää mieti nykynuorison menoa, jota kyseinen bloggari neuvoo. Suoraan sanottuna homma on karannut käsistä jo ennen aloitusta. Kannattaisi joskus miettiä omaakin elämää, joka sekin on jo menetetty. Ihmiset tulevat muistamaan vain ne huonot puolet vielä elävästä ihmisestä!


    • Anonyymi

      Kokoomus on kokoomus yrittää tavallisen kansalaisen elämää huonontamaan kaikilla mahdollisella keinoilla eivät ymmärrä suomi ollaan me koronan alkaessa muut puolueet tukivat yrittäjiä kokoomuksen mukaan pitää säästää jotka joutuivat lomautuksi

      • Anonyymi

        Älä huoli, maahan muuttaneet eivät ole ainakaan minun kohteena. Torniossa, jo vuosikymmeniä sitten, tapasin erään pariskunnan ruokaan liittyvien asioiden yhteydessä. En ollut aiemmin tavannut pariskuntaa, joka pikkkuruista ravintolaa pitäen sai asiakkaita aivan hirveästi pelkällä olemuksellaan.

        He toteuttivat Suomessa unelman, joka oli hautunut heidän kotimaassaan vuosien ajan!


      • Anonyymi

        Höpö.höpö onpa Kokoomus pelko.


    • Anonyymi

      Sydän oikealla, mutta missä aivot??

      • Anonyymi

        Ne on siinä sydämestä katsoen vasemmalla, koska se oikea paikka on ohutsuolen valtaama!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ne on siinä sydämestä katsoen vasemmalla, koska se oikea paikka on ohutsuolen valtaama!

        Minnoon ajatellu jo vuosia ohutsuolen avulla. Mitenhän kävisi ajatuksien paksussa suolessa. Saattasivat ruveta pakkaantummaan.!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Minnoon ajatellu jo vuosia ohutsuolen avulla. Mitenhän kävisi ajatuksien paksussa suolessa. Saattasivat ruveta pakkaantummaan.!

        Samma här, tunkua tuntuu olevan, sano abdullah hissiä etsiessään. Olen muuten suomi24 kieltolistalla, mutta joku on unohtanut toimittaa listan päättäjälle.


    • Anonyymi

      Miten se Kokoomus sinun yrittämisen esti,sanoppa se.

    • Anonyymi

      No voi narsistia,no voi,voi miten vittumainen törsilö.

    • Anonyymi

      Tule sieltä isin sateenvarjon alta tälle vuosituhannelle.

    • Anonyymi

      Kuhmossa rikkaimmathan ovat kepulaisia arto osti ja möi hotelliaan,Grön omistaa puutavaraliikkeen,Eero Pöllänen betonifirman,Tuomo Ohtonen omistaa puolet Kuhmon kerrostalo asunnoista.Huotarilla on iso maatila.Rusasilla on leipomo ja kahviloita ja lahjatavaraliike.Ja noin sadalla 500 hehtaarin metsätila,nämä kaikki on kepulia.

      • Anonyymi

        Aivan niin.


    • Anonyymi

      Kommari puhui,onhan Suomen syöjän Leninin patsas Helsingissä.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      213
      5378
    2. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      132
      5004
    3. Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle

      Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku
      Maailman menoa
      14
      4791
    4. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      121
      2027
    5. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      403
      1771
    6. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      81
      1635
    7. Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan

      Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann
      Ensitreffit alttarilla
      13
      1441
    8. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      89
      1275
    9. Upeeta! Rauha tulee pian!

      Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is
      Maailman menoa
      379
      1260
    10. Mitä hyvää olet

      aiheuttanut kaivatullesi?
      Ikävä
      74
      1085
    Aihe