Kokoomus on kauhtanoissaan piereskelevä yhteisö, joka selkänahastani hyvinvoinnin!

Anonyymi

repii.

Niin onnii. Olen minäkin joskus menneisyydessä yrittänyt jotain, mutta kateellinen kokoomukselainen esti yrittämisen. Tuloksena oli, että pärjään vielä omillani, mutta uskottavuus porukkaan meni.

Hassu vaalislogan..Sydän on oikealla! Onko tämän kertonut joku, joka on sen vast'ikään älynnyt? Toimistopöytä ei ole kuin ihmisen unohtamista ja mammonan keruuta varten. Eikö kukaan aio koskaan kuolla, hyvät kokoomukselaiset? Hyvässä muistissa on kokoomukselaiset pronssiin valetut tehtaanjohtajan päät Kemin hautausmaalla. Ihan kuin Faaraoiden aikaan konsanaan, mutta erona on vain historia ja osa siitä, jota kukaan ei lue.

17

98

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sydän oikealla,aivot keskellä,mikä on vasemmassa lahkeessa?

      • Anonyymi

        Sekatyömies,oletan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sekatyömies,oletan.

        Taas pannaan työmiestä halvalla,hävetkää.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Taas pannaan työmiestä halvalla,hävetkää.

        Hyvä! Ennen sekatyömies oli arvossaan, kuten myös moni muu vanhanajan ammatti, josta nuorempi sukupolvi ei voi tietää. Itse arvostan maanviljelijää ja tunnen usein saman tunteen kuin kyseinen ammattilainen viljan alettua kasvaa. Takana on suunnaton työmäärä, mutta kaikki on kuitenkin kiinni ilmoista. Se on lottoa tai veikkauspeliä, jossa minä en pärjäisi koskaan.

        Ei ole pitkää aikaa, kun tapasin bloggarin. Alkanut keskustelumme päättyi kysymykseeni, sillä halusin tietää, mitä bloggari tekee yhteiskunnan hyväksi? Ei tullut suoraa vastausta, vaan oppimattoman ihmisen lausesekamelska, josta pirukaan ei ottanut selvää. Tapahtuma ei ollut ravintolassa, eikä missään saunamökillä.

        Nyt en enää mieti nykynuorison menoa, jota kyseinen bloggari neuvoo. Suoraan sanottuna homma on karannut käsistä jo ennen aloitusta. Kannattaisi joskus miettiä omaakin elämää, joka sekin on jo menetetty. Ihmiset tulevat muistamaan vain ne huonot puolet vielä elävästä ihmisestä!


    • Anonyymi

      Kokoomus on kokoomus yrittää tavallisen kansalaisen elämää huonontamaan kaikilla mahdollisella keinoilla eivät ymmärrä suomi ollaan me koronan alkaessa muut puolueet tukivat yrittäjiä kokoomuksen mukaan pitää säästää jotka joutuivat lomautuksi

      • Anonyymi

        Älä huoli, maahan muuttaneet eivät ole ainakaan minun kohteena. Torniossa, jo vuosikymmeniä sitten, tapasin erään pariskunnan ruokaan liittyvien asioiden yhteydessä. En ollut aiemmin tavannut pariskuntaa, joka pikkkuruista ravintolaa pitäen sai asiakkaita aivan hirveästi pelkällä olemuksellaan.

        He toteuttivat Suomessa unelman, joka oli hautunut heidän kotimaassaan vuosien ajan!


      • Anonyymi

        Höpö.höpö onpa Kokoomus pelko.


    • Anonyymi

      Sydän oikealla, mutta missä aivot??

      • Anonyymi

        Ne on siinä sydämestä katsoen vasemmalla, koska se oikea paikka on ohutsuolen valtaama!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ne on siinä sydämestä katsoen vasemmalla, koska se oikea paikka on ohutsuolen valtaama!

        Minnoon ajatellu jo vuosia ohutsuolen avulla. Mitenhän kävisi ajatuksien paksussa suolessa. Saattasivat ruveta pakkaantummaan.!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Minnoon ajatellu jo vuosia ohutsuolen avulla. Mitenhän kävisi ajatuksien paksussa suolessa. Saattasivat ruveta pakkaantummaan.!

        Samma här, tunkua tuntuu olevan, sano abdullah hissiä etsiessään. Olen muuten suomi24 kieltolistalla, mutta joku on unohtanut toimittaa listan päättäjälle.


    • Anonyymi

      Miten se Kokoomus sinun yrittämisen esti,sanoppa se.

    • Anonyymi

      No voi narsistia,no voi,voi miten vittumainen törsilö.

    • Anonyymi

      Tule sieltä isin sateenvarjon alta tälle vuosituhannelle.

    • Anonyymi

      Kuhmossa rikkaimmathan ovat kepulaisia arto osti ja möi hotelliaan,Grön omistaa puutavaraliikkeen,Eero Pöllänen betonifirman,Tuomo Ohtonen omistaa puolet Kuhmon kerrostalo asunnoista.Huotarilla on iso maatila.Rusasilla on leipomo ja kahviloita ja lahjatavaraliike.Ja noin sadalla 500 hehtaarin metsätila,nämä kaikki on kepulia.

      • Anonyymi

        Aivan niin.


    • Anonyymi

      Kommari puhui,onhan Suomen syöjän Leninin patsas Helsingissä.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      22
      3984
    2. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      31
      3457
    3. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      53
      3264
    4. Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi

      Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu
      Maailman menoa
      5
      3253
    5. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      122
      2879
    6. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      23
      2641
    7. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      116
      2340
    8. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      2155
    9. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      28
      1747
    10. IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!

      "Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk
      Maailman menoa
      154
      1494
    Aihe