"Aihe: KIRJAUTUMINEN ONNISTUI, KAIKKI LAITTEESI TIEDOT ON KOPIOITU. LUE SISÄPUOLELLA OLEVAT OHJEET.
Tervehdys,
Tämä on viimeinen varoitus.
Järjestelmäsi on vaarantunut. Kaikki tiedot on kopioitu laitteestasi palvelimillemme. Kamerastasi tallentui myös video, jossa katsot pornoa.
Virukseni tarttui laitteeseesi äskettäin käyttämäsi aikuisten verkkosivuston kautta.
Jos et tiedä, miten se toimii, kerron yksityiskohdat. Troijalaisvirus antaa minulle täyden pääsyn ja hallinnan käyttämääsi laitteeseen. Tämän seurauksena voin nähdä koko näytön, kytkeä kameran ja mikrofonin päälle, etkä edes huomaa sitä.
Tein videokaappauksen näytöstäsi ja kameralaitteestasi ja asensin videon, jonka toisessa osassa on video sinusta masturboimassa, ja toisessa osassa on pornovideo, jonka sinä avasit sillä hetkellä. "
Tervehdys,
Tämä on viimeinen varoitus.
Järjestelmäsi on vaarantunut. Kaikki tiedot on kopioitu laitteestasi palvelimillemme. Kamerastasi tallentui myös video, jossa katsot pornoa.
Virukseni tarttui laitteeseesi äskettäin käyttämäsi aikuisten verkkosivuston kautta.
Jos et tiedä, miten se toimii, kerron yksityiskohdat. Troijalaisvirus antaa minulle täyden pääsyn ja hallinnan käyttämääsi laitteeseen. Tämän seurauksena voin nähdä koko näytön, kytkeä kameran ja mikrofonin päälle, etkä edes huomaa sitä.
Tein videokaappauksen näytöstäsi ja kameralaitteestasi ja asensin videon, jonka toisessa osassa on video sinusta masturboimassa, ja toisessa osassa on pornovideo, jonka sinä avasit sillä hetkellä. "
Vastaukset 44
Vanhimmat
Poistin heti linuxin ja suosittelen sitä muillekin.
Ja kyllähän me otamme suosituksesi huomioon, kiitoksia varoituksestasi.
Aloitus on valhetta! Linux ei kiristä ketään tai mitään! Enkä itse suosittele linuxin poistamista vaan pikemmin sen asentamista!
Minä asensit sen Linux/androidin tilalle sitten...?
Aloitus on täysin tosi!
Siksipä Microsoft rustaileekin Androidia seuraavaan puhelinkehitelmäänsä.
Ostin applen puhelimen ja sillä siisti.
Se on yksi hyvä keino!
Yllytät nyt perinpohjaiseen tuhoon! Otatko myös vastuun siitä?
Ei ota tubutinpojat vastuuta mistään. Sen kun yllyttävät, mutta heti ongelmien ilmetessä, vetäytyvät kammareihinsa ja väittävät asentajaa osaamattomaksi.
EI+sitä+linuksia+käytä+kuin+1%+kaikista+työkoneista.
Ei+sitäkään.+Random+lisäosa/laajennus+antaa+ylimääräisiä+käyttökertoja+myös+linukseille.+Todellinen+käyttäjämäärä+linukseille+lienee+jossain+0,5+-+1%+hujakoilla!
Tuo on tullut jo selväksi, mutta saatpa nähdä, että tubutinpojat kiistävät sen aina niin pitkään, kunnes se todistetaan! Ja jatkavat sen kiistämistä sen jälkeekin. Kuuluu linuks-harrastukseen!
Aloitus täyttä totta, kopioitu nettisivustoilta. Mutta linuksharrastukseen kuuluu olennaisesti kaiken kiistäminen. Ihan sama, onko uutinen totta tai ei. Jos se on linuks-vastainen, pitää kiistää.
Taitaa+kuitenkin+olla+lähempänä+0,3%.....
Kyllä+näkisin+myös+noin,+alle+0,5%+jää+joka+tapauksessa!
Linuksiin noita on tullut valitettavan paljon viime aikoina. Mutta onneksi on Windows!
0,3+-+0,5%+välillä+se+on.+Sen+verran+linukseja+käytetään+työkoneissa.
Mitä horiset?
Kyllähän nuo android troijalaiset on täyttä totta.
Koska puhelinvalmistajat ( esim Microsoft ) tekevät sutta ja sekundaa.
Kaamea linuks joutaa kyllä poistaa. Vääristää kellonajankin siinä samalla, eikä haittaohjelmat tahdo löytyä siitä kuin vuosien viiveellä.
Itellä linkkura kiristi yöllä ja halkaisi bioksen. En suostunut.
Linukseihin on satoja miljoonia haittaohjelmia. Kannattaa poistaa se. Itse poistin heti.
Älä viitsi valehdella, linuxeihin ei todellakaan ole satoja miljoonia haittaohjelmia eli niitä haittiksia on linuxeihin pyöreä nolla, mutta sen verran, eli satoja miljoonia, niitä on kyllä rakastamaasi windowsiin.
"Älä viitsi valehdella, linuxeihin ei todellakaan ole satoja miljoonia haittaohjelmia eli niitä haittiksia on linuxeihin pyöreä nolla, mutta sen verran, eli satoja miljoonia, niitä on kyllä rakastamaasi windowsiin."
Google "linux malware" Noin 51 900 000 tulosta (0,51 sekuntia) .
Pitää paikkansa. Tuo on se tuhannen palstan linukshihhuli, joka huutelee mitä sattuu.
Erittäin paljon niitä todella on, miljoonista puhutaan!
Kyseinen henkilo puhuikin Linuksista ei GNU/Linuxeistä elikä Vindovs Linuks Tubuttimista. Niihin taitaa olla nuo sadatmiljoonat haittaohjelmat ainkin :(
Voinko nostaa syytteen? Ja kenelle?
Wikipediasta löytyy syyllinen.
Pyydäpä sitä hakkeria lähettämään se video sinulle, tai edes lyhyt pätkä.
Muistakaa että linuksilla on pääsy laitteen kameraan ja mikrofoniin. Linuksia tehdään ilmaiseksi. Miettikää mitä se merkitsee!
Linuxilla ei ole pääsyä laitteen kameraan ja mikrofoniin, Linux on pelkästään kernel eikä kokonainen käyttis! Lakatkaa siis valehtelemasta!
Älä valehtele. Kerneli jakaa resursseja ohjelmistoille ja se päättää mitä ohjelmia ajetaan vuorollaan, mihin muistilohkoon ohjelman koodi sijoitetaan yms. Kerneli siis päättää kaikesta ja sillä on toimivalmius kaikkeen mitä koneella tapahtuu. Kernelillä on siis pääsy kaikkiin laitteisiin mitä koneessa on. Kun linuxin kerneli saastutetaan siinä olevan aukon kautta, haittaohjelmalla on täysi pääsy vaikka kameraan tai mikrofoniin.
Niin on windowsillakin, entä sitten?
Vanha sanonta : Hullut ei lopu jos hakija ei väsy.
Jatkakaa vaan samaan malliin niin kyllä uusin Windows Android puhelinkin vielä joskus toimii.
MICRO USB-MAGNEETTIKAAPELI
Joko on kertynyt kokemuksia. Taitaa aiheuttaa ylimääräistä riesaa. Entäpä liitoksen aukeaminen pahassa kohdassa, onnistuuko tuhoamaan jotain.
Ei ole minulla tuollaiset kaapelit aiheuttaneet mitään riesaa...
Todennäköisesti konetta ei ole hakkeroitu. Näitä huijausviestejähän on lähetelty vuosikausia.
https://www.is.fi/digitoday/art-2000006240570.html
Iteltä oli hakkeroinuäskön kun söin makkalaa.
Entä kiristikö?
Päävanne taitaa kiristää ÄPR-porukkaa.
Eskolta kiristi.
Ainut vaan, että tuo teksti on jostain Windowsin kiristysohjelmasta, ei linuxin.