Helsingin Kaupungin Taidemuseoon on saatu roikkumaan kilometri tärkeän taiteilijan kangasta, johon tämä on spreijannut rekka-autolastillisen aerosoliväriä. Ilmanvaihtojärjestelmä piti uusia, koska ilma häiritsi ideaa. Taideyleisö saa osallistua ja talloa teosta.
Vastaukset 4
- Anonyymi
Planeetta onkin jo tallottu.
- Anonyymi
Naistenlehdet sekä kuhnurit tykkää, ja tietty some.
Myös markkina pöhisee. Tietty on tää planeetta, mut vtut siitä. - Anonyymi
Täysin taantumuksellista luksuskamaa ja lisäksi äärimmäisen epäekologista. Toimii ehkä kuusikymppisille osakesijoittajille, tai muussa henkisessä tyhjiössä eläville kurpille.
- Anonyymi
Kulttuurirahasto tukee perseidenvalokuvaustempausta, joten siellä perseet tuolla niiden pyyhkeet. Fantastisen rohkeaa kuppausta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1161366
- 45911
Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50746Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r132697- 70666
- 67616
- 53607
- 55565
Onko Sofia jälleen jätetty?
Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.100499Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?20490Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .
EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuusongelmien vuoksi, sanoo alan e98470Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32468- 34467
Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?115463- 5458
Mitä jos...
Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät142453- 49447
- 51445
- 52413
- 42410