Helsingin Kaupungin Taidemuseoon on saatu roikkumaan kilometri tärkeän taiteilijan kangasta, johon tämä on spreijannut rekka-autolastillisen aerosoliväriä. Ilmanvaihtojärjestelmä piti uusia, koska ilma häiritsi ideaa. Taideyleisö saa osallistua ja talloa teosta.
Rättejä kinkussa
Anonyymi
4
97
Vastaukset
- Anonyymi
Planeetta onkin jo tallottu.
- Anonyymi
Naistenlehdet sekä kuhnurit tykkää, ja tietty some.
Myös markkina pöhisee. Tietty on tää planeetta, mut vtut siitä. - Anonyymi
Täysin taantumuksellista luksuskamaa ja lisäksi äärimmäisen epäekologista. Toimii ehkä kuusikymppisille osakesijoittajille, tai muussa henkisessä tyhjiössä eläville kurpille.
- Anonyymi
Kulttuurirahasto tukee perseidenvalokuvaustempausta, joten siellä perseet tuolla niiden pyyhkeet. Fantastisen rohkeaa kuppausta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä423404- 362014
Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?301739- 161527
- 231508
- 91391
- 241387
- 141237
Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?
Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai781145- 221112