Muuan sopeutumiseläkettä vuosikausia nostanut henkilö valittaa, ettei paltamolaisia otettu työllistämisen ohjaukseen.
Ei tietenkään kun hakijoina oli surullisen kuuluisan työvoimatalon toimihenkilöitä, näille mikään muu ei ollut tärkeää kuin oman turpean naaman näkyminen joutavien lehtien sivuilla, miten sellaisilta voi odottaa ko. työn kunnollista hoitamista?
Tulokset puhukoon puolestaan, toimihenkilöt eivät edesauttaneet yhdenkään paltamolaisen työllistymistä itseään lukuunottamatta joten näytöt eivät vaan riittäneet.
Työllistämisen ohjaajat Paltamon ulkopuolelta?
3
757
Vastaukset
- Anonyymi
Joko on sopeutunut?
- Anonyymi
Ei kannata valittaa!Kukaan normijärkinen ei hitleriksi ala paskaa jauhamaan,että muka oikeen työllistetään Orjatyö ei KOSKAAN oo mikään oikea työ ollut eikä siitä höpöjä uskottelemalla tulekkaan.Mielivallan lemuista simputtamista muka lain suojissa,nouskaa kapinaan...lakipykälät on uhkailtujen suojaksi.Onneksi ite ei tarvi kuolla nälkään kunnan "työllistettävänä" (hahhah).
- Anonyymi
En kyllä itee lähtisi ketään simputtamaan,vaikka olisi maailman viimeinen työpaikka.Kun kyseessä on PALVELU,niin siitähän pitäisi pystyä kieltäytymään ilman uhkailua karenssilla.
Nykyään virassa olevat rikkovat perustuslakia röyhkeästi.Ottakaa,höykytettävät,selvää oikeuksistanne ja kantelua vaan tekemään pienimmästäkin rikkomuksesta.Ja kanta-palveluja kannattaa seurata tiiviisti.Älkää allekirjoittako mitään paperia suinpäin,saatatte huomaamattanne antaa oikeuden tutkia tietojanne.
Ja yksi asia tuo virkailijan salassapitovelvollisuus ei meinaa toteutua pienillä paikkakunnilla,ainakaan täällä keskisen Suomen seutuvilla.Käsittääkseni rikosilmoitus ihan paikallaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1432679Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3611984- 401717
Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii331584Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua281360Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em941203- 541163
Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul327937Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles110928Annan meille mahdollisuuden
Olen avoimin mielin ja katson miten asiat etenevät. Mutta tällä kertaa sun on tehtävä eka siirto.Sen jälkeen olen täysil53772