Työllistämisen ohjaajat Paltamon ulkopuolelta?

Anonyymi

Muuan sopeutumiseläkettä vuosikausia nostanut henkilö valittaa, ettei paltamolaisia otettu työllistämisen ohjaukseen.
Ei tietenkään kun hakijoina oli surullisen kuuluisan työvoimatalon toimihenkilöitä, näille mikään muu ei ollut tärkeää kuin oman turpean naaman näkyminen joutavien lehtien sivuilla, miten sellaisilta voi odottaa ko. työn kunnollista hoitamista?
Tulokset puhukoon puolestaan, toimihenkilöt eivät edesauttaneet yhdenkään paltamolaisen työllistymistä itseään lukuunottamatta joten näytöt eivät vaan riittäneet.

3

740

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Joko on sopeutunut?

    • Anonyymi

      Ei kannata valittaa!Kukaan normijärkinen ei hitleriksi ala paskaa jauhamaan,että muka oikeen työllistetään Orjatyö ei KOSKAAN oo mikään oikea työ ollut eikä siitä höpöjä uskottelemalla tulekkaan.Mielivallan lemuista simputtamista muka lain suojissa,nouskaa kapinaan...lakipykälät on uhkailtujen suojaksi.Onneksi ite ei tarvi kuolla nälkään kunnan "työllistettävänä" (hahhah).

    • Anonyymi

      En kyllä itee lähtisi ketään simputtamaan,vaikka olisi maailman viimeinen työpaikka.Kun kyseessä on PALVELU,niin siitähän pitäisi pystyä kieltäytymään ilman uhkailua karenssilla.
      Nykyään virassa olevat rikkovat perustuslakia röyhkeästi.Ottakaa,höykytettävät,selvää oikeuksistanne ja kantelua vaan tekemään pienimmästäkin rikkomuksesta.Ja kanta-palveluja kannattaa seurata tiiviisti.Älkää allekirjoittako mitään paperia suinpäin,saatatte huomaamattanne antaa oikeuden tutkia tietojanne.
      Ja yksi asia tuo virkailijan salassapitovelvollisuus ei meinaa toteutua pienillä paikkakunnilla,ainakaan täällä keskisen Suomen seutuvilla.Käsittääkseni rikosilmoitus ihan paikallaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      104
      1824
    2. Mitä tekisit jos näkisit täällä viestin joka on varmasti sulle

      Olisit siitä 100% varma.
      Ikävä
      211
      1594
    3. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      59
      1050
    4. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      1010
    5. Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet

      Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K
      Maailman menoa
      61
      937
    6. En kai koskaan saa sinua

      Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k
      Ikävä
      54
      849
    7. Kerroppas nyt

      M mies, että kenestä sinä oikein tykkäät, niin saadaan tämä asia muillekin selväksi 😉
      Ikävä
      63
      808
    8. Tykkäsit nainen

      Aina eniten lähetyssaarnaajassa, muistan miten nautit!😎😚 meidän pitää päästä vielä kokemaan se.
      Ikävä
      37
      797
    9. Helppo selvittää onko oma täällä

      Laittaa yhden selvän kysymyksen ja jos kukaan ei osaa vastata, niin oikea ei ole täällä. Saa käyttää vapaasti hyödykse
      Ikävä
      49
      795
    10. The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."

      Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut
      Tv-sarjat
      5
      792
    Aihe