Triplabuutti

Miten onnistuu, jos haluan Linuxin (Suse9.2) kolmanneksi käyttikseksi w98:n ja w2k lisäksi?
Löytyisikö tietoa & ohjeita asiaan? Kiitos.
2212
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Suse laittaa automaattisesti kummankin wintuskan valittavaksi omaan käynnistysvalikkoonsa.

Äänestä

Kyllä Suse tähän saakka on osannut bootin järjestää ihan oma-aloitteisesti, jos annetaan vain käyttää sen omaa lataajaa (Grub) ja asentaa sen mbr:n.
Ainut on, että se tuppaa työntämään itsensä oletukseksi, mutta sen voi helposti myöhemmin muuttaa Yastissa muuttamalla bootjärjestystä.

Ellet itse onnistu, kysy tarkemmin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ben kirjoitti:

Miten onnistuu, jos haluan Linuxin (Suse9.2) kolmanneksi käyttikseksi w98:n ja w2k lisäksi?
Löytyisikö tietoa & ohjeita asiaan? Kiitos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu