Kesätöissä

Anonyymi

Tein faijan firmassa kesämökkien ja vuokrakämppien kunnostushommia ja viikkosiivouksia. Aamupäivällä faija heitti minut pieneen mökkikylään, jossa piti hoitaa muutama mökki luovutuskuntoon. Kaikissa mökeissä oli kyllä omat saunat, ja useimmissa joku palju tai poreammekin, mutta alhaalla rannassa oli sitten varattavissa oleva rantasauna ja tietenkin laituri, josta pääsi uimaan ja soutelemaan.

Mökit oli laitettu kondikseen eikä rantasaunalle ollut sille illalle varauksia, joten hetivalmis kiuas antoi hyvät löylyt ja sain duunihiet pestyä pois. Mökkien varaukset alkaisivat vasta muutaman tunnin kuluttua, joten uskaltauduin ihan munasillani laiturin päästä uimaankin. Uidessa huomasin veneen köyden olevan jotenkin oudon pingottuneena ja ajattelin uida veneen luo ja työntää sitä parempaan asentoon maalle.

Juuri kun olin venettä työntämässä kuulin auton ovien ääniä ja lähdin vähän paniikissa saman tien uimaan kohti laituria. Ennen kuin ehdin laiturin luo, niin rantaan paukahti jo pari keski-ikäistä naista he tervehtivätkin minua vähän liiankin iloisesti.
-Moi, me ollaankin vähän ajoissa, mut onkohan meidän mökki jo valmiina, toinen naisista huikkasi.
Voihan vittu, ajattelin mielessäni. Mökki oli kyllä valmiina, mutta minä munasillani täällä vedessä. He lähtivät vielä oikein kävelemään laiturin päähän minua vastaan.
Ajattelin, että nyt on toimittava nopeasti ja nousin muina miehinä alasti järvestä ja peitin toisella kädellä vehkeeni. Naiset pysähtyivät kuin seinään ja jäivät tuijottamaan minua.
-Pahoittelut tästä, mutta ajattelin nopeasti kastautua, kun sain mökit luovutuskuntoon. Kyllähän minä voin teille jo avaimet antaa.
Toinen naisista heitti salamannopeasti takaisin. -Kyllähän täällä ihan luovutuskuntoiselta näyttää. Ja he molemmat räjähtivät nauramaan.
Hain saunalta shortsit ja t-paidan ylleni ja lähdin näyttämään naisille heidän mökkinsä. Se olikin lähimpänä saunarakennusta ja laituria.

Naiset kiittelivät kovasti ja asettuivat mökkiinsä. Muiden vuokraajien tuloon oli vielä pari tuntia aikaa, joten tapoin aikaa ottamalla aurinkoa rannassa ilman paitaa. Eipä aikaakaan, kun toinen naisista tuli hakemaan minua avuksi ilmastointilaitteen käynnistämiseen. Astuin mökkiin sisään ja näytin kaukosäätimen käyttöä toisella naisista. Samaan aikaan makuuhuoneesta astui olohuoneeseen toinen naisista ilkosen alasti. Jähmetyin aivan paikoilleni ja kuulin korvissani naisen sanovan: -Pahoittelut, kun me niin yllätimme sut siellä rannassa ja ajateltiin, että ehkä meidän pitäisi tasata tilit sun kanssas...

3

6682

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Ei huono. Mitä tapahtuu...

    • Anonyymi

      Lukiolaispoikana olin talonmiehenä Puulalla sukulaismiehen vuokrattavilla kesämökeillä. Pari niistä oli saarissa, ja busterilla vein niille kerran polttopuutäydennystä. Toisella mökeistä oli saksalaispariskunta, nelikymppisiä, joista kaupallakin tiedettiin että he saaressa ja järvellä soudellessaan harrastivat alastomuuskulttuuria. Siinä asussa mies tuli rantaan auttamaan polttopuiden siirrossa ja pinoamisessa saunan päätyyn. Rouva ilkosillaan vilkutteli mökin patiolta, ja vastasin tervehdykseen. Ehtisinkö jäädä kahville, mies kysyi, he olivat juuri aikomassa keittää. Mitäpä muutakaan. Noustiin patiolle, jossa rouva tervehti minua kädestä. Pitkä vaaleankihara tukka, pisamoita ja tummanruskea tuhti karvoitus, johon en kyllä tohtinut vilkaista. Niin valmistui kahvi, istahdettiin pöytään ja juteltiin mitä kielitaito antoi myöten. Minulla oli t-paita ja shortsit, isäntäpariskunta paratiisillisesti nahkasillaan. Se oli outo asetelma, jossa totta kai väreili. Jälkeenpäin olen ajatellut, vaikka siinä sen jo oivalsin, että aviomies taitaa ylpeänä ja varta vasten esitellä minulle vaimoaan. Eloa oli rouvankin silmäkulmassa, ellei suorastaan flirttiä, kun vähän kuin sattumalta asettui asentoihin. Olen monesti tuuminut, mitä olisi tapahtunut, jos jollain keinolla olisin itsekin päässyt eroon paidasta ja shortseistani. Aivan järkyttävä seisokki siitä olisi seurannut, ja olisiko vieraanvaraisella isäntäväellä ollut vielä jotain senkin päälle tarjottavaa. Se jäi kokeilematta.

    Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. En tullut, koska käytit päätäsi.

      Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m
      Ikävä
      37
      2736
    2. Miten kaivattusi teki sinuun lähtemättömän vaikutuksen?

      Minulla kävi niin, että hän laittoi ruokaa, kun olin nälkäinen. Tie miehen sydämeen käy vatsan kautta.
      Ikävä
      89
      1184
    3. Alkon myynti putosi kesäkuussa 10 prosenttia

      Niin se hallitus tuhoaa valtion verokertymää ylisuurella alkoholiverolla, kun kansalaiset hankkivat juomansa ulkomailta.
      Maailman menoa
      127
      979
    4. Oliko mies vetäytyminen

      Toimiva veto? Miten meille kävi. Ei hyvin ja mahdottomalta tuntuu tilanne nyt.
      Ikävä
      61
      957
    5. Mitä söitte Hänen kanssaan yhdessä viimeksi?

      Tällainen vihjeketju:)
      Ikävä
      66
      907
    6. Ulosotossa olevan tulisi saada itse päättää

      Maksetaanko hänen ulosotossa olevia velkoja takaisin yksi kerrallaan vai ripotellen pikku summia sinne tänne, kuten ulos
      77
      871
    7. EU:lta tyly ratkaisu Temulle

      On se hyvä, että EU on vihdoin ja viimein puuttunut noiden Kiinan krääsän kauppiaiden toimintaan. https://www.is.fi/ta
      Maailman menoa
      101
      818
    8. Oon tässä pohtinut että se nainen

      Ei sovi sulle. Ihmetyttää mitä näet hänessä. Mieheltä miehelle
      Ikävä
      70
      815
    9. Nainen on ihana

      ilta-päivää tosi söpölle naiselle 🤗😘☺ Jos saisin sinut nainen oisin onnellisin mies Etpäs tiedäkään keneltä tämä on?
      Ikävä
      25
      718
    10. Hallinto-oikeus kumosi valtuuston päätöksiä

      Teksti-tv kertoo, että valtuuston päätöksentekoon on osallistunut varavaltuutettu jolla ei ollut oikeutta osallistua. Mi
      Ähtäri
      30
      684
    Aihe