Kun kroppa värisee sua ajatellessa ja opiskelen sua sivusta. Kun sinä tunnut, niin sinä TUNNUT kuin tuntisin sinut. Ymmärtäisin ajatuksen juoksusi ja sanasi syvemmin. Luen sinua. Niin viatonta.
Ehkei niin viatonta sittenkään ;)
Anonyymi
161082
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Tahtoisin väristä kanssasi...
Niin...Annetaan mennä!
Opiskelet sivusta? Eli seuraat suomen kautta? Meneekö naiselle vai miehelle?
Seuraan sivusta,koska en voi nähdä häntä.
Miksi et voi nähdä häntä?
Onko suuttunut ja kieltänyt olemasta yhteydessä? Ellei ole voitte varmaan nähdä, välimatkat yms on järjestelykysymyksiä. Etenkin kesäaikaan moni lähtee pidemmällekin, voi samaan reissuun yhdistää muutakin. Menette vaikka yhdessä katsomaan nähtävyyttä/tapahtumaa.
Somen perusteella ei kannata vetää johtopäätöksiä. Muutenkin vähän friikkiä stalkata somepäivityksiä, jos ei tunne muuten ollenkaan. Tai jos tunnet, mikset laita viestiä.
Missä seuraat, täällä vai?
Tavallaan ihan ymmärrettävää. Siis somessa seuraaminen jne. Aika monet varmasti seuraavat ihastustaan, vaikkei sitä yleisesti myönnettäisi
Itse en ole ainakaan seurannut koskaan ketään. Mitä iloa siitä yksipuolisesta seuraamisesta voisi olla, jos ei ole mitään oikeaa kontaktia?
Onko teillä ollut jotain viritystä vai onko täysin omassa päässäsi?
Unohda koko juttu, jos olet se nainen joka itse ehdotti tapaamista innolla ja tosipaikan tullen ei uskaltanutkaan.
Koska tämä sattui?
Pari viikkoa sitten.
Keksitty juttu taas kun aloittaja ei vastaa kenellekään.
Elämä tuo eteen tietyt asiat,jotka on tarkoitettu. Suotta sitä täällä paljastelemaan sen enempiä. Kunhan näin kirjoittaessa purkaa tuntojaan:).