Lukemaan. Tämä palsta ei ole MOPOSKOOTTEREITA varten. Niille on oma PALSTA. ...tanan
Opetelkaa ensin...
Peelot!
61218
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
vai peräti moposkootteri?
Fude on merkki siinä kuten yamahat ja suzukit yms. Fude valmistaa moposkoottereita ja skoottereita.
Moposkootteri: Fude sport 2005
Skootteri: Fude QM125T (125cc)
Haloo haloo... Et voi olla tosissasi, ethän?
Fude ei valmista yhtään mitään. PISTE!
Fude on yhden nimeltä mainitsemattoman suomalaisen maahantuojan keksimä merkki. Siellä ne tehtaalla laittavat vaikka minkälaisia tarroja mopojen kylkeen.
Kaikki skootterit on mopoja, mutta kaikki mopot eivät ole skoottereita. Tästä opimme siis että tänne saa kirjoittaa kaikista skoottereista.
meistä 50cc tyypeistä tuskin on ollut mitään harmia joten voitko olla kirjottelematta tollasta paskaa! etköhän sinäkin paskalatva käsitä että tälle palstalle mahtuu hyvin 50cc ja yli50cc porukkaa.
Tuskin haittaa mutta moposkootterista saa hakea juttuja joka palstalta alkaen pienkoneet yleistä autoilusta ym!Ei se skoottereita haittaa mutta moposkootteristeja,ymmärrätkö?Sen takia eri palsta että olis helpompi hakea asiaa eikä tarvitsis pujotella ympäri kaikkia palstoja.