"Sen" mitta?

Anonyymi

Pärjääkö 13 senttisellä. Pitempää mittaa en saanut vaikka kuinka yritin.

11

91

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vain himpparit mittailee vehkeiden kokoja ja sheivaa palleja.

      • Anonyymi

        Mitä sinä höpiset?! Vain hinurille tulee mieleen tuollaiset jutut, kyse oli baappujen koosta jos Päijänteellä aikoo saada suurta saalista.


    • Anonyymi

      Minulla on muutama 20 sentinen.

    • Anonyymi

      Tuo nyt on ahveneksi lyhyehkö. Hyvästä kaislikosta voi helposti saada 25- senttisiä köriläitä. Kannattaa käyttää marketeista saatavia hollantilaisia kastematoja. prismassa ainakin jääkaapissa.

    • Anonyymi

      Hyppäsit pituutta? Ei jatkoon tuolla tuloksella. 95 v. mummonikin hyppää 4 metriä.

    • Anonyymi

      Kolme senttiselläkin pärjää,aivan mainiosti.Veronmaksajia saa aikaiseksi,suurissa kaislikoissa.

    • Anonyymi

      Jos euro senttejä meinaat ,ei riitä nimekskään .

    • Anonyymi

      Sellaisia me olemme, kokkarinaiset.

    • Anonyymi

      tottakai pärjää,aivan loistava,kukaan ei tarvitse pitempää.ottaa nuoret kundit järki käteen.

    • Anonyymi

      Kyllä minä sanon poijjaat että vaikiaa se on, on on. Mulla kun on ollut kolometoista senttinen nysä, ihan kuin piipun varsi lyhyt niin eihän siitä meinannut tulla mittään, ees menny eukkoni oli jo nuorena ahteristaan leviä kuin höyrylaiva Wellamo niin kylä sitä sai turata ja turata. Kuusi lasta kun turasin min työstä se käv.
      Se on ihan kuin yrittäisi etusormella pyyhkiä syvän hillopurkin pohjalta viimeisiä hilloja..eihän siitä meinaa tulla mittää.

      Terveisin: Tura-Eikka

    • Anonyymi

      Mul on kakskytä senttiä taskussa vaan, sanos Popedan vokalisti, kun krapula-aamuna taskunsa pohjat tarkisti.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?

      Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant
      Maailman menoa
      177
      3523
    2. Kolmen tuiki tavallisen demariahdistelijan nimet julki

      Nyt tiedetään ketkä kolme oli niissä niin tavanomaisissa demarin jokapäiväisissä askareissa avustajia ahdistelemassa. K
      Maailman menoa
      67
      2653
    3. Saisinpa halata sinua joka päivä

      ja kertoa miten paljon sinusta välitän. Vaikka olisi jommalla kummalla huono päivä, väsynyt päivä tai kiireinen päivä, a
      Ikävä
      27
      2607
    4. Sannahan laski sähkön ALV:n 10 prosenttiin, Riikka runnoi 25,5 %:iin

      Tässäkin nähdään kumpi on Suomen kansan puolella, ja kumpi omaa vastaan. Putinistipersuille Suomen kansa tulee aina vii
      Maailman menoa
      65
      2199
    5. Kaivattusi silmin

      Minkälaisen kuvan olet omasta mielestäsi antanut itsestäsi kaivatullesi?
      Ikävä
      199
      2095
    6. Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"

      Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan
      Maailman menoa
      43
      1689
    7. Martinan pankkikortti

      Seiska uutisoi, että Martina antoi pankkilortin tyttärilleen. Siinä on vaan sellainen pointti, että pankkikorttia ei saa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      357
      1579
    8. Kadonnut Kajaanissa

      Yllättävän hyvät kuvat poliisilla, luulisi löytyvän niiden perusteella?
      Kajaani
      26
      1401
    9. Riikka Purra perustelee hallituksen leikkauspolitiikkaa

      Odotukset ovat kovat, mutta puhe on poikkeuksellisen onttoa jopa hallituksen omalla mittapuulla. Vastuu työnnetään alas,
      Perussuomalaiset
      102
      1378
    10. Muistattekos kun kaupassa piti pyytää tavarat myyjältä

      Edes kahvipakettia ei saanut itse valita, vaan myyjä nouti sen hyllystä tiskille. Jos osti jauhelihaa, niin se jauhettii
      Maailman menoa
      199
      1371
    Aihe