"Sen" mitta?

Anonyymi

Pärjääkö 13 senttisellä. Pitempää mittaa en saanut vaikka kuinka yritin.

11

152

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vain himpparit mittailee vehkeiden kokoja ja sheivaa palleja.

      • Anonyymi

        Mitä sinä höpiset?! Vain hinurille tulee mieleen tuollaiset jutut, kyse oli baappujen koosta jos Päijänteellä aikoo saada suurta saalista.


    • Anonyymi

      Minulla on muutama 20 sentinen.

    • Anonyymi

      Tuo nyt on ahveneksi lyhyehkö. Hyvästä kaislikosta voi helposti saada 25- senttisiä köriläitä. Kannattaa käyttää marketeista saatavia hollantilaisia kastematoja. prismassa ainakin jääkaapissa.

    • Anonyymi

      Hyppäsit pituutta? Ei jatkoon tuolla tuloksella. 95 v. mummonikin hyppää 4 metriä.

    • Anonyymi

      Kolme senttiselläkin pärjää,aivan mainiosti.Veronmaksajia saa aikaiseksi,suurissa kaislikoissa.

    • Anonyymi

      Jos euro senttejä meinaat ,ei riitä nimekskään .

    • Anonyymi

      Sellaisia me olemme, kokkarinaiset.

    • Anonyymi

      tottakai pärjää,aivan loistava,kukaan ei tarvitse pitempää.ottaa nuoret kundit järki käteen.

    • Anonyymi

      Kyllä minä sanon poijjaat että vaikiaa se on, on on. Mulla kun on ollut kolometoista senttinen nysä, ihan kuin piipun varsi lyhyt niin eihän siitä meinannut tulla mittään, ees menny eukkoni oli jo nuorena ahteristaan leviä kuin höyrylaiva Wellamo niin kylä sitä sai turata ja turata. Kuusi lasta kun turasin min työstä se käv.
      Se on ihan kuin yrittäisi etusormella pyyhkiä syvän hillopurkin pohjalta viimeisiä hilloja..eihän siitä meinaa tulla mittää.

      Terveisin: Tura-Eikka

    • Anonyymi

      Mul on kakskytä senttiä taskussa vaan, sanos Popedan vokalisti, kun krapula-aamuna taskunsa pohjat tarkisti.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Törkeä petosepäily Suomussalmella

      Uutisoi maikkari. Uhrin nimiin on nostettu pankkilainaa, hänet on saatu sijoittamaan hevosiin ja ostamaan autoja. Ei ta
      Suomussalmi
      68
      2990
    2. Poliisi etälamautti, sitten pahoinpiteli

      Vaikeasti kehitysvammaisen niin vakavasti että kuoli pian sairaalassa. Ei osannut kehitysvammainen heti noudattaa polii
      Maailman menoa
      363
      1117
    3. Mies, olen pahoillani kun olen kuvitellut

      Että pitäisit minusta. En sitä mistään tähdistä kuitenkaan lukenut, mulle vaan tuli jostain semmoinen tunne, kun itse ty
      Ikävä
      64
      762
    4. Anni Ihamäki saa tylyä kommenttia TTK:sta - Erityisesti tämä "vääryys" ärsyttää

      Kaikille ei ole mieleen se, että Anni Ihamäki on mukana uudella Tanssii Tähtien Kanssa -kaudella. Ihamäki saa varsin ty
      Kotimaiset julkkisjuorut
      32
      719
    5. Päivän Riikka: Pandan suklaatehdas Jyväskylästä Viroon

      Menkää töihin! Viroon! --- Liki sata vuotta kestänyt suklaantuotanto makeisvalmistaja Pandan tehtaalla Vaajakoskella pä
      Maailman menoa
      133
      566
    6. Tiesitkö? Vappu Pimiän ensimmäinen aviomies ei ole Teemu-rakas

      Vappu Pimiä on tätä nykyä naimisissa Teemu Huuhtasen kanssa. Pimiä on toista kertaa naimisissa, sillä ensimmäinen liitto
      Kotimaiset julkkisjuorut
      19
      539
    7. Mitä et ole valmis sietämään ihmissuhteissasi ja miksi?

      Aiemmin jo kyseltiin mitkä vaatimukset olivat mielestänne liiallisia. Kyselläänkin nyt sitä, että millaisilla asioilla s
      Sinkut
      243
      537
    8. Sysmä tarvitsee päätöksiä

      Sysmä tarvitsee päätöksiä – ei p*anjauhantaa** Kirjoitan kuntapolitiikan ulkopuolisena tarkkailijana. Sysmän poliittinen
      Sysmä
      17
      505
    9. Älä nyt ylikuormitu vaikka sinusta pidänkin rakas nainen

      Tiedän, että olet minulle oikea. En halua pilata tätä juttua malttamattomuudella, mutta epäilen. Haluan vain olla lähel
      Ikävä
      27
      491
    10. Älä katoa elämästäni

      Kävelyllä mietin olisitpa varjo takanani vierelläni sivullani Älä katoa koskaan ole siinä pidä kädestäni kiinni ole kan
      Ikävä
      29
      479
    Aihe