Mitä pidätte Tuulosesta!
Kauppakeskus Tuulonen
27
1632
Vastaukset
- Anonyymi
Viihdyn siellä yleensä aika kauan. Great place!!
- Anonyymi
Aivan huippupaikka.
- Anonyymi
Hyvä maalaiskauppa. Kaikilla ei maskii myyjilläkään vaikka asiakkailta vaaditaan.
Palvelu ok, mitä nyt joskus takkuaa.. - Anonyymi
Ihan ok. Hyvät parkkipaikat, talvella saa auton sulatettua lämpimässä parkkihallissa.
- Anonyymi
Hyvä kahvio (Laurell), ruokapaikkoja siellä ei taida olla kuin kebabbaikkoja ja Neste/Hese/Kotipissa. Noillakin pärjää, mutta jotain omaperäisempääkin vois kokeilla.
- Anonyymi
Mutta eiks se oo kauheen kaukana. Taitaa olla lähempänä Lahtee.
- Anonyymi
Mä asun hauhola. Ei .
- Anonyymi
Heh heh. Kun saat rahaa niin osta oma kartta. Saatat yllättyä.
- Anonyymi
Lammilla käydessä tulee poikettua. Varmaan paljon kesäasukkaita noilla seuduilla.Ja Lahti-Tampere tien varrella, että kyllä siellä asiakkaita riittää.
- Anonyymi
Tuuloseen pitäisi saada Alko ja olisi kiva, jos Seppälän ja Nahka-Mettisen tilalle saisi vaatekauppoja. Se kenkäkauppakin kai lopetti?
Hotelliin tulisi toimintaa, jos Tuulosessa olisi rafla tanssilla ja aamukolmeen auki.
ABC:kin nosti kytkintä. Hämeenlinnasta käyn usein ostoksilla ihan paikan viihtyisyyden vuoksi.
Jotain tilamyyntiä siinä voisi olla kesällä, marjoja jne. - Anonyymi
Hämeenlinnan paras,ehdottomasti.
- Anonyymi
Mukava käydä, mut talvella tosi hiljainen, nyt enemmän liikkeitä.
Maalaiskauppa, joskus palvelu vähä huonoa, myyjä selaa kännykkää, vaihdetaan tuttujen kanssa kuulumisia. Mökkiläiset ei niin suosittuja
S marketissa toivotettiin kassalla hyvää päivänjatkoa, pelästyin pari kassaa olleet aika töykeitä. Varmaan kyllästyneitä.
Kukkia saa nyt aika mukavasti. No mut hyvä kun on olemassa. - Anonyymi
Kukkia sää tokmannilta hyviä ja edullisia ja siel oli myyjäki. Palveli ei ollut kännykkää.
Kirpputoreja ei enää kannata avata liikaa on.
Eiks jotain muuta tilalle kivempia liikkeitä, ei enää vanhaa roinaa. Palveluja enemmän partureita yms. - Anonyymi
Hyvä!
- Anonyymi
En tarvitse mitään kaupunkilaisten hömpötyksiä.
- Anonyymi
Voglialla erittäin hyviä farkkuja.
- Anonyymi
Niin malaisämmille XXXXL-kokoa kaikkihousut ja mekot teltan kokoisia. Sopivat varmaan maalaismammoille lypsylle.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin malaisämmille XXXXL-kokoa kaikkihousut ja mekot teltan kokoisia. Sopivat varmaan maalaismammoille lypsylle.
Ei sieltä löydy noin isoja kokoja. Mutta voi olla, että pygmeille ei löydy kokoja.
- Anonyymi
Tuulosessa parasta on Hanssin-Jukka lentokone....Muistoja lapsuudesta, kun se oli kahvilana Hämeenlinnan rantatorin kulmassa. On siellä kiva muutenkin kierrellä ja käydä vaikka syömässä tai kahvilla (jos ei olisi korona helvettiä). Todella harvoin tulee käytyä...
- Anonyymi00022
Kävin Tuulosen kauppakeskuksessa.
On hiljentynyt. Loppuu Tokmanniin. Loppupäässä roinaa ja ristikko-ovet kiinni. Ennen oli ravintola, kuntosali, parturit.- Anonyymi00023
Käy siellä enemmän väkeä kuin goodmanissa
- Anonyymi00024
Anonyymi00023 kirjoitti:
Käy siellä enemmän väkeä kuin goodmanissa
Heh...
Eikös tänne pitäisi siirtää HAMKin Evon toiminnat viereen, niin tulisi aktiivisuutta! - Anonyymi00025
Anonyymi00024 kirjoitti:
Heh...
Eikös tänne pitäisi siirtää HAMKin Evon toiminnat viereen, niin tulisi aktiivisuutta!Persut eivät kannata oppilaitoksia eikä varsinkaan niissä käymistä, mutta voin kertoa että HAMK on jo nyt varsin paljon osana Evon opiskelua.
- Anonyymi00026
Anonyymi00025 kirjoitti:
Persut eivät kannata oppilaitoksia eikä varsinkaan niissä käymistä, mutta voin kertoa että HAMK on jo nyt varsin paljon osana Evon opiskelua.
Ei kuitenkaan tuuloscityssä...
- Anonyymi00027UUSI
Vxtuttaa pohjoinen - eteläsuunnassa, että pitää hiljentää vauhtia Tuulosta ohittaessa.
- Anonyymi00028UUSI
Siinä olisi risteys ilman tuulostakin joten aivan turha narina hidastus olisi joka tapauksessa. Ja miksi noudatat sitä pelottaako poliisi?
- Anonyymi00029UUSI
Anonyymi00028 kirjoitti:
Siinä olisi risteys ilman tuulostakin joten aivan turha narina hidastus olisi joka tapauksessa. Ja miksi noudatat sitä pelottaako poliisi?
Ei meinaa liikenneympyrästä taipua 90 km/h, sitähän siinä ei ilman Tuulosta olisi.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiky-maksuista valehtelu persujen törkein vaalipetos
Perusduunarina koen pahimmaksi persujen vaalipetokseksi "työmies" Putkosen lupaaman työntekijöiltä perittävien kiky-maks345367Haluat nainen torjua minut
Yhä uudelleen ja uudelleen. Huomaan sen. Ymmärrän miksi, mutta silti se sattuu. Eihän minulla ole muuta kuin haaveet si694036Miksei asevelvollisuuden kuluja lasketa Nato-menoihin?
Koskela (vas) kysyy aiheellisesti, että kun kerran palkka-armejaan perustuvat maat laskevat kysesestä toiminnasta aiheut333481Persuja tuntuu kiinnostavan vain muiden rahat
En muista kenenkään muun olleen huolissaan yhtä paljon muiden rahoista kuin persujen. Mistähän se kertoo?943261Onko Sdp:n romahdus pienpuolueeksi alkanut?
Mikään puolue ei kykene selviytymään loputtomasti, jos sitä repii jatkuvasti sisäiset ristiriidat ja kyvyttömyys päättää503246- 702673
Antti Lindtman heikko johtaja - ei valtiomiesainesta lainkaan
kyllä se eilen taas nähtiin. Ei pystynyt Antti vastaamaan edes toimittajan yhteen yksinkertaiseen kysymykseen - juu tai1252178En malta odottaa, että Lindtman pääsee suhmuroimaan pääministerinä
kun pitää sopeuttaa 10 miljardin edestä, ja eläkkeisiinkin voidaan puuttua Antin mielestä. (Demarien kannattajissa suuri552172Farmi Suomi: Kirsi Salo syyttää koulukiusaajiksi - Jucci Hellström lataa napakasti
Mitäs mieltä olet Kirsi Salon koulukiusaamiskommentista? Farmi Suomi -kisassa väki vähenee ja kisa kovenee. Peliliikkeit261467- 1911346