Olen myyntisivustoja selaillessani ihmetellyt pappa Tunturien hintoja, mikä siinä on että yhdestä maailman paskimmista mopoista pyydetään/maksetaan aivan poskettomia hintoja ?
Paskan hinta
Anonyymi
6242
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Pitää kompata, olen ihmetellyt samaa
Ei se hullu ole joka pyytää, vaan se joka maksaa. Noille hintapyynnöille ei ole mitään perustetta. Se ei ole harvinanen eikä siinä ole mitään ihmeellistä vaan yksinkertainen halvalla valmistettu perusmopo. Noilla pyyntihinnnoilla saa jo hyvän moottoripyörän jossa on paljon enemmän tekniikkaa.
Tietysti mopon täydellisen entisöintiin uppoaa paljon rahaa ja työtunteja, mutta niitä on turha kuvitella saavansa takaisin. Lisäksi jotkut neropatit kuvittelevat saavansa hirmuiset rahat mopon aihiosta. Näitä "helpolla museoon" kauppaajia riittää.:-DD
Kysyntä määrää hinnan, nyt se voi tuntua monesta "maailman paskin alta mopolta" mutta ei ollut -60-70 luvulla paskin mopo.
70-luvun Soliferiin verrattuna kaikki muut mopot shittiä.
Nostalgia, ostajien ostoivoima ja niitä ei valmisteta enää.
Aivan, jos jossain on myytävänä 1500 luvun mopo ne se olisi varmaan vieläkin paskempi mutta silti kalliimpi.