Tulihan se sieltä. Tukijussit kylvää Kaakkois-Suomessa rehuviljaa elukoilleen veronmaksajien rahoilla. Sare tehny mahrottomaksi kylvää muuta.
Nyt kylvetään rehuviljaa, sanoo Ismo Kiuru
13
155
Vastaukset
- Anonyymi
Usein käy niin, että rehuviljasta maksetaan parenpi hinta. Leipävilja puolella on keksitty kaikenlaisia vähennyksiä, joilla ei ole muuta tarkoitusta kuin kusettaa Isäntää.
- Anonyymi
Säätähän se tukijussi syytti tilanteestaan.
- Anonyymi
Niin mitä sitten? Ajattelitko että siat lehmät tai kanat tulee pelkällä ilmalla toimeen.
Ei kaikki kaupunkilaiset voi noin tyhmiä ja tietämättömiä olla.
Sanotaan se nyt sinullekin aloittaja, rehuvilja on ihan tarkoituksella kylvetty tuotantoeläinten ruoaksi.- Anonyymi
Lihan ja maidon tuotanto on täysin turhaa. Kananmunakin nostaa kolesterolia.
- Anonyymi
Kaikki paitsi ruuantuotanto on turhaa, aivan turhaa, kaikki. Tuotetaan se ruoka sitten eläimille tai ihmisille. Rehun tuotanto eläimille on ruuantuotannon varmistamiseksi. Ja kaikki muu on hauskaa hääräämistä, jolla ei elämän kanssa ole mitään tekemistä.
- Anonyymi
Kumma miten Japanissa pärjäävät ilman maitoa pummi.
- Anonyymi
Jopa on oletettuakin enempi sekaisin. Kuu-ukkelitko ne eläimet ruokkii?
- Anonyymi
Tukijussin riistämät veronmaksajat.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tukijussin riistämät veronmaksajat.
Menikin kiva potti kun demari Sannukka jakoi euroopan tukijulleille viisimiljardia, siel kuu-ukkelit sano et ei tuu ulokoo ja halapoo enää ja demu maksaa ny.
- Anonyymi
Mielisairasta puhaa. Maidon ylituotanto verovaroilla, vaikka enemmistö edes kiinalaisista ei sen suurimmalla 'vientimarkkinoilla' pysty juomaan pieremättä.
- Anonyymi
Eioo mithän maijjon yltuotantua. Ehkä tonkallisen verran kuitennii, mutta ei olis sitäkään, jos Hesan seurun sinkut ja muu kyltyyri ja konttuuriväki ei dippailis kokkarepileissää ulukomaan juustoja.
- Anonyymi
Olisivat vaan juoneet kiinassa maitoa eikä syöneet kaikkea mikä liikkui.
- Anonyymi
”Lepakoita, käärmeitä, ihmisiä ja siipikarjaa vieri vieressä – Koronaviruksen epäilty lähtöpaikka oli riskialtis ruokatori, ja niiden saaminen kuriin on Aasiassa iso urakka.”
https://yle.fi/uutiset/3-11298036
Niinpä…
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä1012130Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2961924Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3441751Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1031663Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.2071607- 321321
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em941123Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤671089- 511057
Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii241052