Tulihan se sieltä. Tukijussit kylvää Kaakkois-Suomessa rehuviljaa elukoilleen veronmaksajien rahoilla. Sare tehny mahrottomaksi kylvää muuta.
Nyt kylvetään rehuviljaa, sanoo Ismo Kiuru
13
187
Vastaukset
- Anonyymi
Usein käy niin, että rehuviljasta maksetaan parenpi hinta. Leipävilja puolella on keksitty kaikenlaisia vähennyksiä, joilla ei ole muuta tarkoitusta kuin kusettaa Isäntää.
- Anonyymi
Säätähän se tukijussi syytti tilanteestaan.
- Anonyymi
Niin mitä sitten? Ajattelitko että siat lehmät tai kanat tulee pelkällä ilmalla toimeen.
Ei kaikki kaupunkilaiset voi noin tyhmiä ja tietämättömiä olla.
Sanotaan se nyt sinullekin aloittaja, rehuvilja on ihan tarkoituksella kylvetty tuotantoeläinten ruoaksi.- Anonyymi
Lihan ja maidon tuotanto on täysin turhaa. Kananmunakin nostaa kolesterolia.
- Anonyymi
Kaikki paitsi ruuantuotanto on turhaa, aivan turhaa, kaikki. Tuotetaan se ruoka sitten eläimille tai ihmisille. Rehun tuotanto eläimille on ruuantuotannon varmistamiseksi. Ja kaikki muu on hauskaa hääräämistä, jolla ei elämän kanssa ole mitään tekemistä.
- Anonyymi
Kumma miten Japanissa pärjäävät ilman maitoa pummi.
- Anonyymi
Jopa on oletettuakin enempi sekaisin. Kuu-ukkelitko ne eläimet ruokkii?
- Anonyymi
Tukijussin riistämät veronmaksajat.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tukijussin riistämät veronmaksajat.
Menikin kiva potti kun demari Sannukka jakoi euroopan tukijulleille viisimiljardia, siel kuu-ukkelit sano et ei tuu ulokoo ja halapoo enää ja demu maksaa ny.
- Anonyymi
Mielisairasta puhaa. Maidon ylituotanto verovaroilla, vaikka enemmistö edes kiinalaisista ei sen suurimmalla 'vientimarkkinoilla' pysty juomaan pieremättä.
- Anonyymi
Eioo mithän maijjon yltuotantua. Ehkä tonkallisen verran kuitennii, mutta ei olis sitäkään, jos Hesan seurun sinkut ja muu kyltyyri ja konttuuriväki ei dippailis kokkarepileissää ulukomaan juustoja.
- Anonyymi
Olisivat vaan juoneet kiinassa maitoa eikä syöneet kaikkea mikä liikkui.
- Anonyymi
”Lepakoita, käärmeitä, ihmisiä ja siipikarjaa vieri vieressä – Koronaviruksen epäilty lähtöpaikka oli riskialtis ruokatori, ja niiden saaminen kuriin on Aasiassa iso urakka.”
https://yle.fi/uutiset/3-11298036
Niinpä…
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1522864Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2792550Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.391544Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?381510- 1211222
- 1081163
Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee151075Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041053Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.319946Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla
Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La60922