Tulihan se sieltä. Tukijussit kylvää Kaakkois-Suomessa rehuviljaa elukoilleen veronmaksajien rahoilla. Sare tehny mahrottomaksi kylvää muuta.
Nyt kylvetään rehuviljaa, sanoo Ismo Kiuru
13
179
Vastaukset
- Anonyymi
Usein käy niin, että rehuviljasta maksetaan parenpi hinta. Leipävilja puolella on keksitty kaikenlaisia vähennyksiä, joilla ei ole muuta tarkoitusta kuin kusettaa Isäntää.
- Anonyymi
Säätähän se tukijussi syytti tilanteestaan.
- Anonyymi
Niin mitä sitten? Ajattelitko että siat lehmät tai kanat tulee pelkällä ilmalla toimeen.
Ei kaikki kaupunkilaiset voi noin tyhmiä ja tietämättömiä olla.
Sanotaan se nyt sinullekin aloittaja, rehuvilja on ihan tarkoituksella kylvetty tuotantoeläinten ruoaksi.- Anonyymi
Lihan ja maidon tuotanto on täysin turhaa. Kananmunakin nostaa kolesterolia.
- Anonyymi
Kaikki paitsi ruuantuotanto on turhaa, aivan turhaa, kaikki. Tuotetaan se ruoka sitten eläimille tai ihmisille. Rehun tuotanto eläimille on ruuantuotannon varmistamiseksi. Ja kaikki muu on hauskaa hääräämistä, jolla ei elämän kanssa ole mitään tekemistä.
- Anonyymi
Kumma miten Japanissa pärjäävät ilman maitoa pummi.
- Anonyymi
Jopa on oletettuakin enempi sekaisin. Kuu-ukkelitko ne eläimet ruokkii?
- Anonyymi
Tukijussin riistämät veronmaksajat.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tukijussin riistämät veronmaksajat.
Menikin kiva potti kun demari Sannukka jakoi euroopan tukijulleille viisimiljardia, siel kuu-ukkelit sano et ei tuu ulokoo ja halapoo enää ja demu maksaa ny.
- Anonyymi
Mielisairasta puhaa. Maidon ylituotanto verovaroilla, vaikka enemmistö edes kiinalaisista ei sen suurimmalla 'vientimarkkinoilla' pysty juomaan pieremättä.
- Anonyymi
Eioo mithän maijjon yltuotantua. Ehkä tonkallisen verran kuitennii, mutta ei olis sitäkään, jos Hesan seurun sinkut ja muu kyltyyri ja konttuuriväki ei dippailis kokkarepileissää ulukomaan juustoja.
- Anonyymi
Olisivat vaan juoneet kiinassa maitoa eikä syöneet kaikkea mikä liikkui.
- Anonyymi
”Lepakoita, käärmeitä, ihmisiä ja siipikarjaa vieri vieressä – Koronaviruksen epäilty lähtöpaikka oli riskialtis ruokatori, ja niiden saaminen kuriin on Aasiassa iso urakka.”
https://yle.fi/uutiset/3-11298036
Niinpä…
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki1833376Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta
"I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from1042585Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen82439Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä572432Riikka se runnoo työttömyyttä lisää
Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276942351Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa
Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman72012Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)
Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.01780Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!
Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling391709Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki
Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue321643- 831367