Jani Aalto kiittää

Anonyymi

Kiitän kaikkia minua äänestäneitä.

Tuntemattomana altavastaajana tehtävä oli alun alkaen mahdoton, mutta jytky tuli! :)

Bruunin kanssa tasapeli. Vt. Rehtori ja Kare jäi taakse. Kokoomus romahti. Tehtävä suoritettu.

Kuntavaalikampaniassani tavoitteenani oli nostaa Sysmän tabuja ja kissoja pöydälle. Herätellä keskustelu.

Vaaliteemojani olivat kunnanjohdon harjoittaman korruption ja konsulttien ökykalliiden hömppäprojektien lopettaminen. Tuulihäkkyröiden vastustaminen. Koulutus ja terveydenhoitopalvelujen laadun kehittäminen. Monipuolisen yritystoiminnan ja uusien yksityisen-sektorin työpaikkojen syntymisen mahdollistaminen sekä asukasmäärän kasvattaminen - verotusta laskemalla ja turhia kunnan menoja karsimalla, sekä kunnanjohtajan erottaminen.

Sain kuntavaaleissa kymmenen (10) ääntä. Se oli seitsemän (7) ääntä enemmän kuin oletin mahdollisesti saavani. Ääni minulle oli ääni Sysmän Perussuomalaisille.

Osallistuminen kuntavaaleihin oli minulle henkilökohtaisesti arvokas ja mielenkiintoinen kokemus. Kiitokset Sysmän Persuille mahdollisuudesta asettua ehdokkaaksi.

Sysmän Perussuomalaiset sijoittui kuntavaaleissa Kokoomuksen kanssa jaetulle 3. sijalle KEPUn ja Avoimien jälkeen. Saimme kunnanvaltuustoon yhteensä kolme valtuutettua.

Menestyimme paremmin kuin SDP (2 paikkaa) ja Sysmän Sitoutumattomat (nolla 0 paikkaa).

Tulen jatkamaan poliittista aktivismiani Perussuomalaisen puolueen jäsenenä. Vihervasemmiston, Löysäilijöiden ja EUn uhka on todellinen.

Sysmässä keskityn muun muassa tuulihäkkyröiden, konsulttien ja kunnanjohdon harjoittaman korruption vastustamiseen.

Kannatan kunnanjohtajan erottamista, Lähilehden tilauksen peruuttamista ja Kuntavelhon pyörittämän uimahallin boikotoimista.

Kiitos kaikille vaaleihin osallistuneille ehdokkaille ja vaaleissa äänestäneille. Kansanvalta on puhunut.

Mukavaa kesän jatkoa.

Jani Aalto - www.janiaalto.com

4

1056

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hyvää työtä👍

    • Anonyymi

      Kiitos sinulle kaikkia tarvitaan yksi sysmässä

      • Anonyymi

        Paitsi Ruunia, Elomaata ja Järvisen kompanjaa...


    • Anonyymi

      Kyllä täytyy päässä olla vikaa ja pahasti, kun kehtaa omalla nimellään mainostaa kannattavansa persuja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on sun mielestä suurin kusetus maailmassa?

      Mikä on sun mielestä suurin kusetus maailmassa?
      Ikävä
      276
      26617
    2. Voima biisejä, mikä antaa hyvää mieltä ja vomaannuttaa

      Mikä antaa voimaa ja hyvää mieltä, jos tuntuu hankalalta ja vaikealta, voima biisi tai biisejä?
      Ikävä
      47
      2235
    3. Kysy jotain kaivatultasi

      Tämä ketju on sitä varten.
      Ikävä
      199
      1576
    4. Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?

      Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes
      Maailman menoa
      146
      1487
    5. Varmaan koet, ettet ole tehnyt mitään väärää

      Mutta olet sinä tehnyt.
      Ikävä
      28
      1229
    6. Mitä ajattelet hänestä

      Millaisena pidät kaivattuasi?
      Ikävä
      122
      998
    7. Huomioon ottaminen

      Oletko osannut ottaa kaivattusi tai hänen (mahdolliset) tunteet huomioon? Oletko sivuuttanut ne tarkoituksella tai vahin
      Ikävä
      30
      922
    8. Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä

      Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien
      Yhteiskunta
      25
      921
    9. Sinkkusiskoni pliis kertokaa

      Sinkkunaisena haluaisin joskus normaalia läheisyyttä ja yhdessäoloa, ilman velvoitteita. Olen vapaa ja lapseton, eikä ex
      Sinkut
      84
      831
    10. Nainen, se on sellainen juttu että kun sä vain nautit

      Niin me miehet tehdään ne työt että sä voisit nauttia. Kato siinä ku sä meet mukamas töihin suojatyöpaikkaas lämpimään t
      Ikävä
      82
      776
    Aihe