Kiitän kaikkia minua äänestäneitä.
Tuntemattomana altavastaajana tehtävä oli alun alkaen mahdoton, mutta jytky tuli! :)
Bruunin kanssa tasapeli. Vt. Rehtori ja Kare jäi taakse. Kokoomus romahti. Tehtävä suoritettu.
Kuntavaalikampaniassani tavoitteenani oli nostaa Sysmän tabuja ja kissoja pöydälle. Herätellä keskustelu.
Vaaliteemojani olivat kunnanjohdon harjoittaman korruption ja konsulttien ökykalliiden hömppäprojektien lopettaminen. Tuulihäkkyröiden vastustaminen. Koulutus ja terveydenhoitopalvelujen laadun kehittäminen. Monipuolisen yritystoiminnan ja uusien yksityisen-sektorin työpaikkojen syntymisen mahdollistaminen sekä asukasmäärän kasvattaminen - verotusta laskemalla ja turhia kunnan menoja karsimalla, sekä kunnanjohtajan erottaminen.
Sain kuntavaaleissa kymmenen (10) ääntä. Se oli seitsemän (7) ääntä enemmän kuin oletin mahdollisesti saavani. Ääni minulle oli ääni Sysmän Perussuomalaisille.
Osallistuminen kuntavaaleihin oli minulle henkilökohtaisesti arvokas ja mielenkiintoinen kokemus. Kiitokset Sysmän Persuille mahdollisuudesta asettua ehdokkaaksi.
Sysmän Perussuomalaiset sijoittui kuntavaaleissa Kokoomuksen kanssa jaetulle 3. sijalle KEPUn ja Avoimien jälkeen. Saimme kunnanvaltuustoon yhteensä kolme valtuutettua.
Menestyimme paremmin kuin SDP (2 paikkaa) ja Sysmän Sitoutumattomat (nolla 0 paikkaa).
Tulen jatkamaan poliittista aktivismiani Perussuomalaisen puolueen jäsenenä. Vihervasemmiston, Löysäilijöiden ja EUn uhka on todellinen.
Sysmässä keskityn muun muassa tuulihäkkyröiden, konsulttien ja kunnanjohdon harjoittaman korruption vastustamiseen.
Kannatan kunnanjohtajan erottamista, Lähilehden tilauksen peruuttamista ja Kuntavelhon pyörittämän uimahallin boikotoimista.
Kiitos kaikille vaaleihin osallistuneille ehdokkaille ja vaaleissa äänestäneille. Kansanvalta on puhunut.
Mukavaa kesän jatkoa.
Jani Aalto - www.janiaalto.com
Jani Aalto kiittää
Anonyymi
4
1061
Vastaukset
- Anonyymi
Hyvää työtä👍
- Anonyymi
Kiitos sinulle kaikkia tarvitaan yksi sysmässä
- Anonyymi
Paitsi Ruunia, Elomaata ja Järvisen kompanjaa...
- Anonyymi
Kyllä täytyy päässä olla vikaa ja pahasti, kun kehtaa omalla nimellään mainostaa kannattavansa persuja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 961589
- 741394
- 501317
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s1041208- 531196
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p9955- 36817
- 60761
- 49754
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41725