Jani Aalto kiittää

Anonyymi

Kiitän kaikkia minua äänestäneitä.

Tuntemattomana altavastaajana tehtävä oli alun alkaen mahdoton, mutta jytky tuli! :)

Bruunin kanssa tasapeli. Vt. Rehtori ja Kare jäi taakse. Kokoomus romahti. Tehtävä suoritettu.

Kuntavaalikampaniassani tavoitteenani oli nostaa Sysmän tabuja ja kissoja pöydälle. Herätellä keskustelu.

Vaaliteemojani olivat kunnanjohdon harjoittaman korruption ja konsulttien ökykalliiden hömppäprojektien lopettaminen. Tuulihäkkyröiden vastustaminen. Koulutus ja terveydenhoitopalvelujen laadun kehittäminen. Monipuolisen yritystoiminnan ja uusien yksityisen-sektorin työpaikkojen syntymisen mahdollistaminen sekä asukasmäärän kasvattaminen - verotusta laskemalla ja turhia kunnan menoja karsimalla, sekä kunnanjohtajan erottaminen.

Sain kuntavaaleissa kymmenen (10) ääntä. Se oli seitsemän (7) ääntä enemmän kuin oletin mahdollisesti saavani. Ääni minulle oli ääni Sysmän Perussuomalaisille.

Osallistuminen kuntavaaleihin oli minulle henkilökohtaisesti arvokas ja mielenkiintoinen kokemus. Kiitokset Sysmän Persuille mahdollisuudesta asettua ehdokkaaksi.

Sysmän Perussuomalaiset sijoittui kuntavaaleissa Kokoomuksen kanssa jaetulle 3. sijalle KEPUn ja Avoimien jälkeen. Saimme kunnanvaltuustoon yhteensä kolme valtuutettua.

Menestyimme paremmin kuin SDP (2 paikkaa) ja Sysmän Sitoutumattomat (nolla 0 paikkaa).

Tulen jatkamaan poliittista aktivismiani Perussuomalaisen puolueen jäsenenä. Vihervasemmiston, Löysäilijöiden ja EUn uhka on todellinen.

Sysmässä keskityn muun muassa tuulihäkkyröiden, konsulttien ja kunnanjohdon harjoittaman korruption vastustamiseen.

Kannatan kunnanjohtajan erottamista, Lähilehden tilauksen peruuttamista ja Kuntavelhon pyörittämän uimahallin boikotoimista.

Kiitos kaikille vaaleihin osallistuneille ehdokkaille ja vaaleissa äänestäneille. Kansanvalta on puhunut.

Mukavaa kesän jatkoa.

Jani Aalto - www.janiaalto.com

4

1058

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hyvää työtä👍

    • Anonyymi

      Kiitos sinulle kaikkia tarvitaan yksi sysmässä

      • Anonyymi

        Paitsi Ruunia, Elomaata ja Järvisen kompanjaa...


    • Anonyymi

      Kyllä täytyy päässä olla vikaa ja pahasti, kun kehtaa omalla nimellään mainostaa kannattavansa persuja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä

      Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien
      Yhteiskunta
      161
      2969
    2. Tapettu

      On joku kangaskadulla perjantaina
      Sotkamo
      51
      2279
    3. Kysy jotain kaivatultasi

      Tämä ketju on sitä varten.
      Ikävä
      235
      2213
    4. Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?

      Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes
      Maailman menoa
      249
      2019
    5. Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa

      Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva
      Maailman menoa
      26
      1730
    6. Työvoimatoimisto

      Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve
      Työttömyys
      45
      1541
    7. Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?

      Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä
      Maailman menoa
      83
      1470
    8. Mitä ajattelet hänestä

      Millaisena pidät kaivattuasi?
      Ikävä
      133
      1264
    9. Onko jollekin vielä epäselvää Raamatun kanta homoseksuaaliseen käytökseen?

      😺 On oma mielipiteesi mikä tahansa on hyvä muistaa, mikä on Jumalan mielipide. Edelliset ketjut ovat tulleet täyteen jo
      Luterilaisuus
      317
      1080
    10. Mietin sua liikaa

      Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli
      Ikävä
      65
      925
    Aihe