Jani Aalto kiittää

Anonyymi

Kiitän kaikkia minua äänestäneitä.

Tuntemattomana altavastaajana tehtävä oli alun alkaen mahdoton, mutta jytky tuli! :)

Bruunin kanssa tasapeli. Vt. Rehtori ja Kare jäi taakse. Kokoomus romahti. Tehtävä suoritettu.

Kuntavaalikampaniassani tavoitteenani oli nostaa Sysmän tabuja ja kissoja pöydälle. Herätellä keskustelu.

Vaaliteemojani olivat kunnanjohdon harjoittaman korruption ja konsulttien ökykalliiden hömppäprojektien lopettaminen. Tuulihäkkyröiden vastustaminen. Koulutus ja terveydenhoitopalvelujen laadun kehittäminen. Monipuolisen yritystoiminnan ja uusien yksityisen-sektorin työpaikkojen syntymisen mahdollistaminen sekä asukasmäärän kasvattaminen - verotusta laskemalla ja turhia kunnan menoja karsimalla, sekä kunnanjohtajan erottaminen.

Sain kuntavaaleissa kymmenen (10) ääntä. Se oli seitsemän (7) ääntä enemmän kuin oletin mahdollisesti saavani. Ääni minulle oli ääni Sysmän Perussuomalaisille.

Osallistuminen kuntavaaleihin oli minulle henkilökohtaisesti arvokas ja mielenkiintoinen kokemus. Kiitokset Sysmän Persuille mahdollisuudesta asettua ehdokkaaksi.

Sysmän Perussuomalaiset sijoittui kuntavaaleissa Kokoomuksen kanssa jaetulle 3. sijalle KEPUn ja Avoimien jälkeen. Saimme kunnanvaltuustoon yhteensä kolme valtuutettua.

Menestyimme paremmin kuin SDP (2 paikkaa) ja Sysmän Sitoutumattomat (nolla 0 paikkaa).

Tulen jatkamaan poliittista aktivismiani Perussuomalaisen puolueen jäsenenä. Vihervasemmiston, Löysäilijöiden ja EUn uhka on todellinen.

Sysmässä keskityn muun muassa tuulihäkkyröiden, konsulttien ja kunnanjohdon harjoittaman korruption vastustamiseen.

Kannatan kunnanjohtajan erottamista, Lähilehden tilauksen peruuttamista ja Kuntavelhon pyörittämän uimahallin boikotoimista.

Kiitos kaikille vaaleihin osallistuneille ehdokkaille ja vaaleissa äänestäneille. Kansanvalta on puhunut.

Mukavaa kesän jatkoa.

Jani Aalto - www.janiaalto.com

4

1030

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hyvää työtä👍

    • Anonyymi

      Kiitos sinulle kaikkia tarvitaan yksi sysmässä

      • Anonyymi

        Paitsi Ruunia, Elomaata ja Järvisen kompanjaa...


    • Anonyymi

      Kyllä täytyy päässä olla vikaa ja pahasti, kun kehtaa omalla nimellään mainostaa kannattavansa persuja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      188
      11688
    2. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      29
      8174
    3. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      58
      6136
    4. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      171
      5076
    5. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      38
      4842
    6. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      46
      4442
    7. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      110
      4337
    8. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      116
      3799
    9. Juuri muiston ne

      Rakastuneet katseesi. Huh
      Ikävä
      80
      3310
    10. Miten paljon

      Olet halunnut mun kanssa?
      Ikävä
      48
      1811
    Aihe