Suomi on samassa lohkossa Venäjän kanssa ja Venäjä tunnetaan maana jossa ihmisiä myrkytetään eikä syyllistä koskaan selvitetä.
Jos kilpailu jatkopaikasta menee kireäksi Suomen ja Venäjän välillä on sabotoinnin uhka suuri.
Miksi huuhkajat majoittuu Terijoelle ?
5
136
Vastaukset
- Anonyymi
Tyypillistä suomalaista sinisilmäisyyttä. Matka Suomesta Pietariin ei olisi ollut liian pitkä.
- Anonyymi
Huuhkajien majapaikasta on muutama kilometri matkaa Mainilan kylään jossa Neuvostoliitto 26.11.1939 lavasti suomalaiset syylliseksi talvisodan aloittaneisiin laukauksiin.
Ja Terijoella perustettiin talvisodan alussa Kuusisen hallitus jonka kanssa NL teki avunantosopimuksen.
NL vastasi Kansainliitolle ettei se ole hyökännyt Suomeen vaan auttaa Suomen hallitusta. Kun Kansainliitto erotti NL:n.
Keljun paikan huuhkajat hyväksyi majapaikakseen - Anonyymi
Paikalla virtaa huonot energiat kiinalaisen fengsui opin mukaan.
- Anonyymi
Suomessa urheilu nähdään vain viihteenä joka pärjätköön omillaan . Venäjällä urheilun tehtävä on paljon suurempi .
Valtiojohtoisella dopingohjelmalla pyrittiin tekemään Venäjästä urheilunkin suurvalta laittomin keinoin. - Anonyymi
Olisiko joukkueen pelaajista nostaa esiin myös näitä ns. maahanmuuttaja taustaisia kavereita.
Moni heistä taitaa olla taitavampi pelaajakuin usea suomalinen tai joukkueen suomalaisista pelaajista, likaa nostetaan esiin suomalaisia.
Maksetaanko heille myös samaa palkkiota, palkkaa kuin näille ns .suomalaisille pelaajille. Tämä asia pitäisi selvittää ja onko kyseessä ja onko kyseessä mahdollinen palkki, palkka sorto heitä kohtaan?
Jalkapallossahan liikkuu isoja rahasummia ja pelaajille tulee maksaa samansuuruista, oikeudenmukaisesti palkat,palkkiot.
Mitä tulee anisjalkapalloilijoihin niin heille palkkiot,palkat ovat hyvin minimaalisia.
Olisiko nyt aika tasata ja pelata jalkapalloa myös oikeudenmukaisesti, että ei ahneet vie kaikkea pesästä.
Taitavat olla tyrkyllä nämä ns. jalkapalloperillisten kaverit ensisijaisesti, jotka vaativat isoja summia itselleen.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1885091- 141751
Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka631626Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1271497Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s91463Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?
Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit501147Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi
Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.961084Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa
Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249302969- 195941
Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman teki erikoisen ratkaisun!
Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman paljasti uudet kujeet. Hän on mukana kohutussa Sointu Borg & Tyrkyt -realityssä. Jääkö7820