Suomi on samassa lohkossa Venäjän kanssa ja Venäjä tunnetaan maana jossa ihmisiä myrkytetään eikä syyllistä koskaan selvitetä.
Jos kilpailu jatkopaikasta menee kireäksi Suomen ja Venäjän välillä on sabotoinnin uhka suuri.
Miksi huuhkajat majoittuu Terijoelle ?
5
133
Vastaukset
- Anonyymi
Tyypillistä suomalaista sinisilmäisyyttä. Matka Suomesta Pietariin ei olisi ollut liian pitkä.
- Anonyymi
Huuhkajien majapaikasta on muutama kilometri matkaa Mainilan kylään jossa Neuvostoliitto 26.11.1939 lavasti suomalaiset syylliseksi talvisodan aloittaneisiin laukauksiin.
Ja Terijoella perustettiin talvisodan alussa Kuusisen hallitus jonka kanssa NL teki avunantosopimuksen.
NL vastasi Kansainliitolle ettei se ole hyökännyt Suomeen vaan auttaa Suomen hallitusta. Kun Kansainliitto erotti NL:n.
Keljun paikan huuhkajat hyväksyi majapaikakseen - Anonyymi
Paikalla virtaa huonot energiat kiinalaisen fengsui opin mukaan.
- Anonyymi
Suomessa urheilu nähdään vain viihteenä joka pärjätköön omillaan . Venäjällä urheilun tehtävä on paljon suurempi .
Valtiojohtoisella dopingohjelmalla pyrittiin tekemään Venäjästä urheilunkin suurvalta laittomin keinoin. - Anonyymi
Olisiko joukkueen pelaajista nostaa esiin myös näitä ns. maahanmuuttaja taustaisia kavereita.
Moni heistä taitaa olla taitavampi pelaajakuin usea suomalinen tai joukkueen suomalaisista pelaajista, likaa nostetaan esiin suomalaisia.
Maksetaanko heille myös samaa palkkiota, palkkaa kuin näille ns .suomalaisille pelaajille. Tämä asia pitäisi selvittää ja onko kyseessä ja onko kyseessä mahdollinen palkki, palkka sorto heitä kohtaan?
Jalkapallossahan liikkuu isoja rahasummia ja pelaajille tulee maksaa samansuuruista, oikeudenmukaisesti palkat,palkkiot.
Mitä tulee anisjalkapalloilijoihin niin heille palkkiot,palkat ovat hyvin minimaalisia.
Olisiko nyt aika tasata ja pelata jalkapalloa myös oikeudenmukaisesti, että ei ahneet vie kaikkea pesästä.
Taitavat olla tyrkyllä nämä ns. jalkapalloperillisten kaverit ensisijaisesti, jotka vaativat isoja summia itselleen.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061