Jokos on alkanut

Kuinkas pitkä jono on poismuuttajia nyt menossa poispäin Kokkolasta, vaalien jälkeen? Onko 13 tie ruuhkainen Kaustisen suuntaan?
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Jos tarkoitat, että tätä uutta "messiasta" karkuun, niin ei kannata ainakaan Kaustiselle lähteä. Kun tämä kansakunnan toivo muutti Kokkolaan, niin kannattaa varmasti odottaa mitä tuleman pitää. Jos saa saman verran aikaan, kuin Kaustisella, nimittäin ei yhtään mitään, jos riitelyä ja rähinää ei lasketa, niin tuskin Kokkolassa mikään muuttuu.

Äänestä
  • No eikös juurikin Kaustisille kannata nyt mennä, kun se on siltä pois?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    No eikös juurikin Kaustisille kannata nyt mennä, kun se on siltä pois?

    Mistä Anbomaalta olet. Ei ole Kaustisia, vaan Kaustinen.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mistä Anbomaalta olet. Ei ole Kaustisia, vaan Kaustinen.

    Käyppä nyt peruskoulu, ja mieti sitten sanojen taivutusta uudelleen.

    Äänestä

Pitää sitä pellesirkusta nyt vähän aikaa huvikseen seurata.

Äänestä

Marja-Leena oli kaukaa viisas ja lähti jo aiemmin Halsuaan, hah hah haaa!!!...

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kuinkas pitkä jono on poismuuttajia nyt menossa poispäin Kokkolasta, vaalien jälkeen? Onko 13 tie ruuhkainen Kaustisen suuntaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu