Withings (Nokia) älykello kokemuksia

Anonyymi

Onko muilla kokemusta Withings merkkisistä älylaitteista, joita myydään myös Nokian brändin alla?

Ostin heidän älykellon jossa viisari jätättää 3 minuuttia. Se ei itseäni haitannut koska analogikelloa oli hankala muutenkin katsoa ja digitaalinen osuus toimii ok. No nyt laitteesta hajosi lasi, joka googlen mukaan on varsin yleinenkin vika. Lasi on ns. mineraalilasi joka naarmuuntuu ja halkeaa helposti, toisin kuin perinteisten kellojen lasit. Yllätyksekseni näille suhteellisen arvokkaille tuotteille ei ole olemassa takuuhuoltoa ja Withings tarjoaa ainoastaan -25% kuponkia uuden laitteen ostamista varten...

7

4515

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      On kokemusta, useamman vuoden on ollut sekä vaaka että kello käytössä ja HealthMate sovellus.
      Heti aluasta asti kyseiset kötöstykset ovat aiheuttaneet jatkuvaa päänvaivaa synkronointiongelmien muodossa. Käyttäjätuki on olematonta ja silloin kun sitä oli keskittyivät lähinnä voivottelemaan tuotteidensa huonoutta. Nyt siirtynyt käyttämään muita tuotteita, ajatus siitä että pitäisi vaihtaa kaksi kelloa ja yksi vaaka vain siksi että pääsee Withingsistä eroon hidasti päätöstä.
      En suosittele näitä tuotteita kenellekkään ja nille jotka ovat näihin erehtyneet, lakatkaa kiusaamasta itseänne ja heittäkää ne surkeat romut roskikseen.

      • Anonyymi

        Viikon yrittänyt saada tolkkua laitteesta ja softasta. Todella surkea laite


    • Anonyymi

      En suosittele ainakaan ScanWatchia. Urheilukelloksi huono, terveyden tarkkailuun ihan hyvä - kunnes synkronointi lakkaa toimimasta.

    • Anonyymi

      Eläkeläiselle tosi hyvä kello, kun jälkipolvi vaan ensin lataa sovellukset ja laittaa käyttökuntoon.
      Lataus kestää lähes kuukauden ja sen osaa tehdä. Kellosta kiva seurata askelmääriä, sykettä, unen määrää ja-laatua. Lisäksi voi mitata happisaturaation ja ottaa sydänfilmin, mikä piirtyy älypuhelimeen. Käyrän voi lähettää sähköpostilla lääkärille tutkittavaksi. Ilmoittaa aaina eteisvärinästä.
      Askelmääriä seuraan, mutta muuten en sitä luikuntasuorituksiin käytä.
      Näyttää normi kellolta, siitä kiva. Hyvä turva!

    • Anonyymi

      Aivan käsittämätöntä paskaa

    • Anonyymi

      Erinomainen laite koska minulla ei sitä(kään) älykelloa ole eikä tule.

    • Anonyymi

      En hanki älykelloa enkä sormusta en halua olla älylaitteiden orja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      44
      2176
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      184
      1978
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      116
      1372
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1170
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      96
      982
    6. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      929
    7. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      879
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      45
      857
    9. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      33
      825
    10. Minkälaisen viestin toivoisit saavasi?

      Miehelle.... Helpota vähän.
      Ikävä
      56
      716
    Aihe