Withings (Nokia) älykello kokemuksia

Anonyymi

Onko muilla kokemusta Withings merkkisistä älylaitteista, joita myydään myös Nokian brändin alla?

Ostin heidän älykellon jossa viisari jätättää 3 minuuttia. Se ei itseäni haitannut koska analogikelloa oli hankala muutenkin katsoa ja digitaalinen osuus toimii ok. No nyt laitteesta hajosi lasi, joka googlen mukaan on varsin yleinenkin vika. Lasi on ns. mineraalilasi joka naarmuuntuu ja halkeaa helposti, toisin kuin perinteisten kellojen lasit. Yllätyksekseni näille suhteellisen arvokkaille tuotteille ei ole olemassa takuuhuoltoa ja Withings tarjoaa ainoastaan -25% kuponkia uuden laitteen ostamista varten...

7

4178

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      On kokemusta, useamman vuoden on ollut sekä vaaka että kello käytössä ja HealthMate sovellus.
      Heti aluasta asti kyseiset kötöstykset ovat aiheuttaneet jatkuvaa päänvaivaa synkronointiongelmien muodossa. Käyttäjätuki on olematonta ja silloin kun sitä oli keskittyivät lähinnä voivottelemaan tuotteidensa huonoutta. Nyt siirtynyt käyttämään muita tuotteita, ajatus siitä että pitäisi vaihtaa kaksi kelloa ja yksi vaaka vain siksi että pääsee Withingsistä eroon hidasti päätöstä.
      En suosittele näitä tuotteita kenellekkään ja nille jotka ovat näihin erehtyneet, lakatkaa kiusaamasta itseänne ja heittäkää ne surkeat romut roskikseen.

      • Anonyymi

        Viikon yrittänyt saada tolkkua laitteesta ja softasta. Todella surkea laite


    • Anonyymi

      En suosittele ainakaan ScanWatchia. Urheilukelloksi huono, terveyden tarkkailuun ihan hyvä - kunnes synkronointi lakkaa toimimasta.

    • Anonyymi

      Eläkeläiselle tosi hyvä kello, kun jälkipolvi vaan ensin lataa sovellukset ja laittaa käyttökuntoon.
      Lataus kestää lähes kuukauden ja sen osaa tehdä. Kellosta kiva seurata askelmääriä, sykettä, unen määrää ja-laatua. Lisäksi voi mitata happisaturaation ja ottaa sydänfilmin, mikä piirtyy älypuhelimeen. Käyrän voi lähettää sähköpostilla lääkärille tutkittavaksi. Ilmoittaa aaina eteisvärinästä.
      Askelmääriä seuraan, mutta muuten en sitä luikuntasuorituksiin käytä.
      Näyttää normi kellolta, siitä kiva. Hyvä turva!

    • Anonyymi

      Aivan käsittämätöntä paskaa

    • Anonyymi

      Erinomainen laite koska minulla ei sitä(kään) älykelloa ole eikä tule.

    • Anonyymi

      En hanki älykelloa enkä sormusta en halua olla älylaitteiden orja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      258
      5691
    2. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      137
      5185
    3. Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle

      Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku
      Maailman menoa
      28
      4938
    4. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      130
      2225
    5. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      406
      1886
    6. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      58
      1809
    7. Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan

      Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann
      Ensitreffit alttarilla
      18
      1752
    8. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      95
      1725
    9. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      102
      1523
    10. Upeeta! Rauha tulee pian!

      Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is
      Maailman menoa
      401
      1423
    Aihe