Meillä olisi aikomus juhannus olla

Anonyymi

mökillä, mies,mä ja mun lapset. Nyt kuitnekin mies harkitsee että otaa omat lapset mukaan ja lasten äiti tulisi käymään vanhempiensa kanssa siellä. Eikö ole typerä ajatus? Mökki one miehen ja ex vaimon, mutta kuitenkin nyt minä olen siellä emäntä. Mulla on oikeus vastustaa ajatusta. Haluisin oll aoman perheeni parissa, eikä entisiä lapsia eikä exiä.
Juhannus on perhe juhla, joten miksi eksä tuuppaa sinne vanhempineen ja lapsineen.

Olen sitäpaitsi työtön joten rahaa ei ole syöttää vieraita. Enhän minäkään tunge miehen eksän vanhempin kotiin, ei varmasti päästä omaankaan kotiinsa mua vaikka aihetta olisi.

rahat kelpaa ja juhannus ruuat mutta ei muuta kun haukkuu mua. Minä en koskaan ole häenstä pahaa sanaa sanonu, mutta hän jatkuvasti, Minä sen sijaan neuvon ja opastan lasten kasvattamisessa.

1

150

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Meillä olis aikomus olla jussina mökillä, naiseni ,mä ja ei lapsia . Nyt kuitnekin naiseni harkitsee että otaa omat lapset mukaan ja lasten isukki se juoppo tulisi käymään vanhempiensa kanssa siellä. Eikö ole typerä ajatus? Mökki on minun ja ex vaimoni , mutta kuitenkin nyt minä olen siellä isäntänä . Mulla on oikeus vastustaa ajatusta. Haluisin olla siellä naiseni kaa ja ystävieni kans, eikä lapsia eikä juoppoja exiä.
      Juhannus on kesän juhla, joten miksi naisen exä tuuppaa sinne vanhempineen ja lapsineen.

      Olen sitäpaitsi lomalla enkä halua syöttää juottaa ylimääräisiä vieraita. Enhän minäkään tunge naiseni eksän vanhempin mökille ei varmasti päästä omaankaan kotiinsa mua vaikka aihetta olisi.

      Kaljat ja ruoka Kelpaa, mutta ei muuta kun haukkuu mua. Minä en koskaan ole häenstä pahaa sanaa sanonu, vaikka olis ollut aihetta , mutta hän jatkuvasti mollaa Minä sen sijaan neuvon ja opastan naistani.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      42
      5841
    2. Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.

      Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers
      Maailman menoa
      71
      4575
    3. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      46
      4342
    4. SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta

      "Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun
      Maailman menoa
      56
      4121
    5. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      89
      3722
    6. Tytti Tuppurainen ollut aivan sekaisin viime päivinä

      Pitäis varmaan tehdä huumetesti sille. "– SDP:n Tytti Tuppurainen väittää kirkkain silmin ja Antti Lindtman vierellään
      Maailman menoa
      61
      3245
    7. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      50
      2423
    8. Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?

      Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?
      Ikävä
      35
      2329
    9. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      42
      2069
    10. En uskalla ees ajatella muru

      Miten mulle ois käynyt näiden raskaiden vuosien aikana jos sua ei ois ollut 🥺😧❤️ Sä oot ollut mun henkisenä tukena iha
      Ikävä
      13
      1189
    Aihe