Tärkeä kysymys

Jos olet kerryttänyt ansiosidonnaisen päivät täyteen, mutta otat loparit, niin joutuuko aloittamaan uudestaan noiden päivien kerryttämisen? Eli olla ainakin se 6kk töissä?
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei Kait.. Sulla on oikeus ansiopäivärahaan, toki loparit otettuasi työkkäriä määrää jonkin pituisen karenssin..

Äänestä

Ei katoa päivät mihinkään saat vain 90 päivän karensin. Itse otin loparit ja sain karensin tein sen ajan vuokrafirman kautta keikkoja ja se karenssi suli sinä aikana.

Äänestä
  • Kiitos molemmille vastaajille!

    Olipa huojentava tieto, ettei menetä niitä päiviä!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Jos olet kerryttänyt ansiosidonnaisen päivät täyteen, mutta otat loparit, niin joutuuko aloittamaan uudestaan noiden päivien kerryttämisen? Eli olla ainakin se 6kk töissä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu