Suomi ei jaksa pitää yllä minkääänlaista syöttöpeliä .Miksi mennään pelaamaan huonokuntoisena arvopeleihin.Lenkkipolku taitaa olla vieras käsite.
Karmeaa katsoa Suomen peliä.
Anonyymi
11161
1Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Pelaajat voi toisella puoliajalla mennä kaikki meidän molarin syliin
odottamaan Venäjän hyökkäystä.Nyt ollaan pelillisesti jo 2metrin
päässä omasta maalista.Kannattaa kokeilla vaikka 4 metriä..jos jaksaa..
potkupallopeli menossa
Liian aneeminen ruoka.
Tuolla pelillä ja puolustuksen surkean purkuosaamisen tasolla
on Venäjän helppo toisella puoliajalla napsia lisää maaleja.Katsokaa helvetti kuinka esim Portugali ,Saksa ,Ranska jne
purkaa puolustuksesta häpeilemättä puoliväliin kenttää eikä palloa jätetä koskaan pyörimään oman maalin edustalle.
https://www.iltalehti.fi/elintavat/a/15bcee42-cb98-4c21-9312-fc76d301f4ba
Rasvamaksa on huono suolaisin maustein
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/9ac0c0dd-bea9-495b-a4a4-e2e66e10595a
Ja lomssa
Kyllä maksa aina yhden oluen kerrallaan kestää.!! ;)
Juoksuvoima puuttuu joukkueesta
lähes kaikilta.Italian tyylisiä pitkällä nopealla juoksulla pallon ylöstuonteja emme pysty luomaan.Tämä myös aiheuttaa sen että puolustustilanteessa loppuu liike.
Samoin me ei osata seurata missä vastustaja on ja mihin seuraavaksi syöttää.Pään täytyy pyöriä pelaajilla enemmän jotta on tilanteen tasalla koko pelin ajan.
Kisoihin mukaan kun cooper testissä menee yli 3000
ja 100m vähintään12sekunnin
tietämille. Syöttöjä ja laukauksia harjoiteltu vähintään 250/vrk.;)
Olen samaa mieltä. Pelistä puuttuu täysin liike. Pallo polttelee jaloissa heti, kun se saadaan ja siitä syystä syötetään välittömästi "seisovilta jaloilta" toiselle pelaajalle. Näin se ei vain toimi.
Todella surkee porukka joka ei voitais edes mummojen joukkuetta.
Juniorivalmennuksen lopputulos. Ei kiinnosta viedä joukkuepelaajia eteenpäin. Tilanne on jopa päinvastoin. Idiokrasia on toiminut Suomen futiksessa jo 50 vuotta.