Mikä on äitipuolen rooli

Anonyymi

kun minusta tulee äitipuoli mhen viidelle lapselle. Aika iso lauma on, ja pomottamista riittää. Olen jo tehnyt kasvatuslistan ja kotityön jaon valmiiksi ja miettinyt miten alan oleen äiti heille. Pohdimme miehen kanssa missä vaiheessa alan sanomaan itseäni äidiksi, varmasi isommille olen nimellä ja pienemmille sitten äiti.

Olen pari kertaa nähnyt heidät kaukaa, ja villejä ovat ja uskon että haastetta riittää ja ongelmia yllin kyllin. Alussa olen koti äitinä ja sitten myähemminen menen varmasti puolipivätöihin, on ensin tutustuttava ja lasten alettava kunnioittamaan minua, ja luottamusta läydyttävä.
Ongelmia on varmasti paljon lapsissa. nneksi mies on tissä joten hän varmasti makselee munkin elämisen ja laskut, kun jään pois täistä vapaalle. Kun saamme perheemme normalisoitua ja lapset normalisoituu niin asia menee itsestään.

On jännää kun musta tulee äiti ja saan pomottaa, se on parasta, kun ihmiset näkee että mulla on noin monta lasta. toivottavsti lapset hyväksyy mut idiksensä, ja toivotaan että exä jättää meidät rauhaan ja kunnioittaa meidänperhettä. Apua saa multa tietty kysyä ja opastusta lasten kasvatukseen, mutta en hyväksy että tulee meille säheltämään. Eikä sanele meidän tapoja sillä minä määrään niistä. Jännää on tulla äidiksi toisten lapsille. Entiset väistykööt uudet tulevat.

1

163

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mikä on isäpuolen rooli, kun minusta tulee isäpuoli naisen viidelle lapselle. Aika iso lauma on, ja kasvattamista riittää. Olen jo miettinyt kasvatuslistan ja harrastukset valmiiksi ja miettinyt miten alan oleen isäpuoli heille. Pohdimme naiseni kanssa missä vaiheessa alan sanomaan itseäni isäpuoleksi , varmasi isommille olen nimellä ja pienemmille sitten isukki.

      Olen monta kertaa nähnyt lapset , ja villejä ovat ja uskon että haastetta riittää yllin kyllin. Alussa olen koti isänä, kun mulla pitkä loma ja sitten myöhemmin menen varmasti töihin , on ensin tutustuttava ja lasten alettava kunnioittamaan minua, ja luottamusta löydyttävä.
      Ongelmia on varmasti vähän lapsissa. Onneksi naiseni on töissä, joten hän varmasti makselee lapsien elämisen ja harrastukset , kun jään lomalle . Kun saamme perheemme normalisoitua ja lapset kotiutuu niin asia menee itsestään.

      On jännää kun musta tulee isäpuoli ja saan kasvattaa , se on parasta, kun ihmiset luulee .että mulla on noin monta lasta. toivottavsti lapset hyväksyy mut isäpuolekseen , ja toivotaan , että exät jättää meidät rauhaan ja kunnioittaa meidän perhettä. Apua saa multa tietty kysyä ja opastusta lasten kasvatukseen, mutta en hyväksy että naiseni exä tulee meille säheltämään. Eikä sanele meidän tapoja sillä minä määrään niistä. Jännää on tulla ISÄPUOLEKSI toisten lapsille. Entiset isät väistykööt uudet tulevat.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      137
      6279
    2. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      66
      5201
    3. Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?

      Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost
      Maailman menoa
      14
      3665
    4. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      121
      3250
    5. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      104
      2350
    6. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      71
      2276
    7. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

      Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
      Maailman menoa
      1
      1998
    8. Persut pettävät ja valehtelevat aina

      Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val
      Maailman menoa
      27
      1608
    9. Onko kaivattusi spesiaali?

      Millä tavalla ja miten?
      Ikävä
      76
      1108
    10. Sinä et halunnut sitoutua

      Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne
      Ikävä
      12
      1028
    Aihe