Mikä on äitipuolen rooli

Anonyymi

kun minusta tulee äitipuoli mhen viidelle lapselle. Aika iso lauma on, ja pomottamista riittää. Olen jo tehnyt kasvatuslistan ja kotityön jaon valmiiksi ja miettinyt miten alan oleen äiti heille. Pohdimme miehen kanssa missä vaiheessa alan sanomaan itseäni äidiksi, varmasi isommille olen nimellä ja pienemmille sitten äiti.

Olen pari kertaa nähnyt heidät kaukaa, ja villejä ovat ja uskon että haastetta riittää ja ongelmia yllin kyllin. Alussa olen koti äitinä ja sitten myähemminen menen varmasti puolipivätöihin, on ensin tutustuttava ja lasten alettava kunnioittamaan minua, ja luottamusta läydyttävä.
Ongelmia on varmasti paljon lapsissa. nneksi mies on tissä joten hän varmasti makselee munkin elämisen ja laskut, kun jään pois täistä vapaalle. Kun saamme perheemme normalisoitua ja lapset normalisoituu niin asia menee itsestään.

On jännää kun musta tulee äiti ja saan pomottaa, se on parasta, kun ihmiset näkee että mulla on noin monta lasta. toivottavsti lapset hyväksyy mut idiksensä, ja toivotaan että exä jättää meidät rauhaan ja kunnioittaa meidänperhettä. Apua saa multa tietty kysyä ja opastusta lasten kasvatukseen, mutta en hyväksy että tulee meille säheltämään. Eikä sanele meidän tapoja sillä minä määrään niistä. Jännää on tulla äidiksi toisten lapsille. Entiset väistykööt uudet tulevat.

1

204

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mikä on isäpuolen rooli, kun minusta tulee isäpuoli naisen viidelle lapselle. Aika iso lauma on, ja kasvattamista riittää. Olen jo miettinyt kasvatuslistan ja harrastukset valmiiksi ja miettinyt miten alan oleen isäpuoli heille. Pohdimme naiseni kanssa missä vaiheessa alan sanomaan itseäni isäpuoleksi , varmasi isommille olen nimellä ja pienemmille sitten isukki.

      Olen monta kertaa nähnyt lapset , ja villejä ovat ja uskon että haastetta riittää yllin kyllin. Alussa olen koti isänä, kun mulla pitkä loma ja sitten myöhemmin menen varmasti töihin , on ensin tutustuttava ja lasten alettava kunnioittamaan minua, ja luottamusta löydyttävä.
      Ongelmia on varmasti vähän lapsissa. Onneksi naiseni on töissä, joten hän varmasti makselee lapsien elämisen ja harrastukset , kun jään lomalle . Kun saamme perheemme normalisoitua ja lapset kotiutuu niin asia menee itsestään.

      On jännää kun musta tulee isäpuoli ja saan kasvattaa , se on parasta, kun ihmiset luulee .että mulla on noin monta lasta. toivottavsti lapset hyväksyy mut isäpuolekseen , ja toivotaan , että exät jättää meidät rauhaan ja kunnioittaa meidän perhettä. Apua saa multa tietty kysyä ja opastusta lasten kasvatukseen, mutta en hyväksy että naiseni exä tulee meille säheltämään. Eikä sanele meidän tapoja sillä minä määrään niistä. Jännää on tulla ISÄPUOLEKSI toisten lapsille. Entiset isät väistykööt uudet tulevat.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      172
      1147
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      857
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      793
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      738
    5. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      37
      551
    6. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      549
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      296
      538
    8. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      215
      489
    9. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      49
      487
    10. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      45
      482
    Aihe