Ei rajaa S-ryhmän ahneudella

Anonyymi

Näyttää polttoaineiden hinta nousseen taivaisiin. Taitaa S-pellejen Venäjän seikkailut vaatia lisää kapitaalia, tyhmillä asiakkailla ne seikkailut maksatetaan. Saat bonusta kun tankkaat valtakunnan kalleinta bensiiniä.

4

83

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Voisiko bensanhinnan korotukset johtua myös öljyn maailmanmarkkina hintojen noususta, polttoaineiden maahantuojien hinnan nostoista, EU-päästäkauppa kompensaatioista ja Suomen hallituksen polttoaineverojen korotuksista, kuljetuskustannusten noususta = INFLAATIOSTA.

      S-ryhmän kate tässä yhtälössä ei ole kummoinen. Mutta rahaa he toki tekee koska bensaa menee yhä korkeammalla hinnalla isosti kaupaksi.

      Tervetuloa ilmastoreservaattiin nimeltä Suomi.

    • Anonyymi

      Tankkasin Nastolan ABC:lla 16.6. mutta yli 50 euron ostos ei edes näy S-bonuslistauksessa. Sillä lailla. Jo pelkästään bonuskortin asettaminen kortinlukijaan oli sellaista veivaamista, mutta vihdoin tuli ilmoitus, että tunnistus OK.
      Bensiini pirun kallista ja jatkan - parempi näin - tankkaamista Hennalan Shellillä, jossa "bonusta" tulee reippaasti, verrattuna S-liikkeeseen.
      Vai saa "rahaa takaisin" S-liikkeestä! Kattia kanssa.

    • Anonyymi

      Laitoin SP;a S- kaupan konttorille ja kysyin miksi Sysmän ABC aseman bensa on usein 20c/L kalliimpaa kuin Holman asemalla. Vastaus oli niinkin ihmeelinen että Lahdessa on niin kova kilpailu että on pidettävä hihta matalana, mutta jostain täytyy kate saada. Eli esm. Sysmästä.

    • Anonyymi

      Bensiini kallista nimenomaan S-ryhmällä ja ABC:lla. Kiskoovat reippaasti yli listahintojen. Viis veisaavat maailman markkinoista ja tynnyribarelleista!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      29
      5460
    2. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      167
      1939
    3. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      160
      1571
    4. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      14
      1324
    5. Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon

      Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike
      Hyrynsalmi
      28
      1248
    6. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      94
      1145
    7. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      70
      1124
    8. Yh:n pihalla aina eri auto

      Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan
      Suomussalmi
      51
      1089
    9. viekää miehet naiset kunnon treffeille

      Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.
      Ikävä
      210
      1063
    10. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      38
      895
    Aihe