ChemoCentryx (CCXI) yhtiön osakkeen arvo oli vielä aiemmin tänä vuonna 47 dollarin yläpuolella mutta putosi Toukokuun alussa johonkin 11 dollariin. Syy tähän oli että Yhdysvaltain "Food and Drug Administration" (FDA) osoitti epävarmuutta "avacopan" lääkkeen tehosta. Puolet FDAn komitean jäsenistä äänestivät avacopanin hyväksymisen puolesta ja puolet äänestivät sitä vastaan.
Kuitenkin monet vielä uskovat FDAn lopulta hyväksyvän avacopanin. Jotkut sanovat uskovansa näin koska sanovat että sairaudelle jota se hoitaa ei ole tällä hetkellä muita lääkkeitä.
CCXIn arvo onkin viime viikkojen sisällä mennyt hitaasti ylöspäin. Osakkeen hinta on tällä hetkellä n. 13 dollaria.
CCXI - ChemoCentryx, Inc
Anonyymi
1
149
Vastaukset
- Anonyymi
Lisätietoja CCXIn tilanteesta löytyy esim. tästä artikkelista (julkaistu 5 päivää sitten)
https://investorplace.com/2021/06/ccxi-stock-12-things-to-know-about-chemocentryx-as-shares-surge-today/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit425320Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT4134603Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483839KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1623155Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku142526Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei212292Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182098Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1512022- 1251940
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241469