sementin sekoitus akkuporalla

Anonyymi

onnistuukohan, ja montako litraa/säkkiä/lataus
weber S 30 sementtilaastin sekoitus akkuporakoneella,

AKKUPORAKONE DEWALT DCD710D2-QW
12 V XR Li-Ion akkuporakone kahdella 2,0 Ah:n Li-Ion akulla, pikalatauslaitteella ja metallisalpaisella muovisalkku. Akkuporakone on kompaktin kokoinen.

15 momentinsäätöasentoa erilaisten materiaalien jatkuvaan ruuvinvääntöön erikokoisilla ruuveilla.

10 mm yksirenkainen pikaistukka automaattisella karalukolla nopeaan ja helppoon teränvaihtoon. Kaksi nopeusaluetta, portaaton nopeus ja suunnanvaihto. Elektroninen moottorijarru lisää käyttökontrollia.

TUOTETIEDOT
Tuotemerkki DeWalt
JÄNNITE (V), KÄYTTÖVOIMA
Jännite (V) 10,8 V
OMINAISUUDET
Akkutyypit: XR Li-Ion
Akun kapasiteetti: 2,0 Ah
Maks.vääntö (kova): 24 Nm
Maks. vääntö (pehmeä): 15 Nm
Antoteho: 180 W
Kuormittamaton kierrosnopeus: 0-400/1500 rpm
Istukka: 1-10 mm
Maks. porausteho - puu: 20 mm
Maks. porausteho - metalli: 10 mm
Paino: 1,1 kg
Pituus: 185 mm
Korkeus: 195 mm
Syvyys: 50 mm

9

5046

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllä koville ottaa ja voit nopeastikin päästä koneestas eroon. Nuo halvat pienikierroksiset poravasarat on sekoitukseen hyviä ja kestäviä. Joskus aikaa honkkarista ostin 650w koneen ja se vaan kestää. Viimeksi sekoitin kaikki laastit mitä kahteen piippuun tarvii ja sitä ennen lukemattomat saavilliset rouhelaastia ym...

    • Anonyymi

      NO ei tule hevon vittua tuosta hommasta, porakone ihan lelu, noilla arvoilla.. olkoonkin hyvä merkki.. sillä on syytä itäytyä poraamisessa, ja melko pienten reikien tekemiseen PUUHUN.

    • Anonyymi

      Kottikärry ja lapio on sopiva työkaluyhdistelmä.

      • Anonyymi

        Mutta onko nykyisille välinetyömiehille tarpeeksi katu-uskottavaa? It's not a big deal sano Mike ku sementtiä hämmensi lapiolla.


    • Anonyymi

      Sementtiä ei tarvitse sekoittaa. Sitten kun tehdään betonimassaa niin sekoittaminen on tarpeen. Sementtiin lisätään kiviainesta ja vettä.

      • Anonyymi

        Kysymys oli sementtilaastista.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kysymys oli sementtilaastista.

        Laastissa on sementtiä, vettä ja kiviainesta.


    • Anonyymi

      Ei onnistu tuolla ja tulee vikaakin jos yrität ja heiluttelet.

      Vaikka akkuporakone oli mikä tahansa esim 18V vääntävin merkkikone niin pullokaula on rakenne. Ei tarvita pitkää sekoitusta niin huomaa että on välystä laakeroinnissa ja vaihteistossa. Sähkömoottorista istukan kärkeen pieni vaihteisto ja kara-akseli, laakerointi, "muovikuoret".


      En ainakaan omaa 18v akku käytä sen takia sekoituksiin, joskus olen maalia sekoittanut pienellä vispilällä. T kahvainen on siinäkin huonom

      Kaikki teen johdollisella poralla jossa 3 kertaisesti alennettu vaihteisto, vääntö on muuten kovempi pienillä kierroksilla kuin missään 18v akkuporassa. Rakenne monta kertaa jämerämpi.

      Johdollinen pistoolikahvainen porakone jossa alennettu vaihteisto, alumiininen vaihteistokotelo, löytyy käytettynä kun etsii myyntipalstoilta. On myös erinomainen porakin, käy poraustelineisiin, onnistuu kyllä hyvin monenlaiset sillä.

      • Anonyymi

        Mitenhän tuo onnistuisi 1/2" akkupulttipyssyllä ainakin oma pyörii jotain 1500 rpm tyhjänä. Vispilän vastus ei taida riittää impulssimekanismin viritykseen jotein voisi vispata ilman paukutusta. Välystä tulee kuitenkin adaptereista jne.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 99
      1736
    2. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      1494
    3. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      50
      1427
    4. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      58
      1346
    5. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      1308
    6. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      10
      988
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      36
      847
    8. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      60
      781
    9. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      774
    10. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      755
    Aihe