Joka viikko ja joskus jopa jokainen päivä saa lukea lehdestä huumekuskien toilailuista Forssassa. Melko usein paikkana Saviniementie tai Koijärventie. Mikä kyseisillä tieosuuksilla vetää päihdekuskeja puoleensa? Varmasti kiinni jää promille päihtyneenä ajaneista. Pitääkö jo huolestua?
Vastaukset 6
- Anonyymi
tätähän vihreät vaatii ,huumeet vapaaksi.
- Anonyymi
Olen ehdottanut että huumekuskilta otettaisiin auto pollarin talliin, ensin viikoksi, sitten kahdeksi. Eiköhän kaikki pitäisi autojaan paremmin lukossa. En kannata että valtio ottaisi auto ja myisi.
ps. yksi huumekuski ajoi lähituttavani hengiltä, elikkä se on yllättävän yleistä.- Anonyymi
Niin se persujen niikko ajoi varastetulla autolla kuoliaaksi jonkun riihimäki siellä venäläiset moniuskonnot vapaat suunnat elää Mooseksen lakia .....älä tapa...älä varasta.....siis rikkoo omat käskynsä.
- Anonyymi
Huumeet tuodaan Praha Israel turkki albania ...
- Anonyymi
Maajussien mukulat ajelee sieltäpäin kouluun maatalousmönkijöillä. Tukijusssijen.
- Anonyymi
Ensinnäkin huumeiden käyttäjät eivät käy koulua, valitettavasti huumeet vieneet.
Kyllä noita mönkijöitä näkyy ihan kaupunkikäytössäkin, en ole nähnyt täällä Paavolan tai Vieremän asuntoalueilla viljelusmaita.
Jos maataloustuet hiertää, osta maatila. Ja sitten pelit ja vehkeet. Pääset tukien piiriin.
Mitä yleensä tukiin tulee, on myös asumistukia, toimeentulotukia, työttömien tuet (jotka eivät kuulu työttömyyskassaan), eläkeläisten tuet, perustoimeentulotuki jne, joita rahoitetaan verovaroin.
Mutta kysymys kuului, mistä huumeidenkäyttäjät osuvat juuri näille tieosuuksille.
Jossainhan he asuvat, olisiko oma kotikolo lähellä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 521050
Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍113994Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle
Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust37957Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi
Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,7854- 89806
Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?
Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.3674Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?
Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it189629Sinulle jota kaipaan!
Tunnen sinua kohtaan jotain, mitä en enää osaa selittää pelkällä ihastumisella. Se on kiintymystä, kaipuuta, romanttista25627- 73597
- 57593