Henkilöauto ajoi ulos tieltä Sysmässä myöhään lauantai-iltana. Päijät-Hämeen pelastuslaitos sai hälytyksen onnettomuudesta hieman kello 23:n jälkeen. Paikalle kutsuttiin myös Hämeen poliisi.
Auto oli ajanut ulos Valittulantiellä matkalla Sysmästä Hartolan suuntaan. Auto oli ajautunut loivasti vasemmalle kaartuvassa mutkassa kulkusuunnassa tien oikeanpuoleiseen ojaan, kulkenut ojassa noin 100 metriä, noussut ilmaan tien liittymästä ja lentänyt noin 30 metrin matkan osuen lopulta kiveen ja päätyen katolleen ojaan.
Tuuria on monenlaista... nyt kävi hyvä tuuri seuraavalle rallikuskille voi käydä huonommin.
Läheltä piti
21
1892
Vastaukset
- Anonyymi
Miten kuljettajan/matkustajien kävi?
- Anonyymi
Pelastuslaitoksen mukaan autossa ei ollut kuljettajan lisäksi muita henkilöitä. Kuljettaja toimitettiin Päijät-Hämeen keskussairaalaan.
- Anonyymi
Kulkevatko dieselautot nykyisin myös alkoholilla?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kulkevatko dieselautot nykyisin myös alkoholilla?
Idootti, juo lisää sitä elämän mehua niin selvii sunki pää.
- Anonyymi
Tuntematta kuskia, oispa kuollu.
- Anonyymi
Vaikka olikin Mersedes niin paskaksi meni !
- Anonyymi
Aikuiselta mieheltä aika vastuutonta käytöstä ja lapsellista !
- Anonyymi
Kolmen promillen huumeissa.
- Anonyymi
Suomen laki kieltää humalassa ajamisen ! Onko viellä tietämättömiä jotka eivät tiedä että niin ei saa tehdä !
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Suomen laki kieltää humalassa ajamisen ! Onko viellä tietämättömiä jotka eivät tiedä että niin ei saa tehdä !
,,,,tiedä että niin ei saa tehdä ! ,,,,Opettele kirjoittamaan ja lukemaan!
Tämä sama tyhmeliini viisastelee joka asiasta. Ei mitään aiheellista. Kun nyt itse muistaisi avata nappinsa mennessään paskalle! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Suomen laki kieltää humalassa ajamisen ! Onko viellä tietämättömiä jotka eivät tiedä että niin ei saa tehdä !
Mä en oo tosta kuullukkaan. Musta on parempi ajaa kännissä, koska on nii vanha auto, ett se rämisee ja kolisee kamalasti. Kännissä ei kolinoita huomaa.
- Anonyymi
Kohta 2 viikkoa vanha tapahtuma, ja tämä Sysmä-pösilö piehtaroi yhä samassa paskakasassa!
- Anonyymi
Bisnesmiehen sekoilusta pitää kirjoitella ettei unohdu
- Anonyymi
Rallikuski olisi ajanut sääntöjen mukaan ja sitäpaitsi osaa ajaa.
- Anonyymi
Miksi täälläkin ihmiset nimettöminä parjaavat toisiaan? Pertti Tiainen, Sysmässä syntynyt.
- Anonyymi
Vähän ottanut mesenkeula ojaa, ni jo ollaan naama väärällään, omistaja/kuljettaja vastaa teoistaan, muut voi lähteä virkkuuseen.
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
"Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"
Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk1816529Olen Päivi Räsäsen puolella
En oe uskovainen enkä kristillisdemograattikaan mutta onhan tuo naurettavaa laittaa Päivi syylliseksi omasta mielipit6933973SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"
Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit1453276Nuhteettomia edustajia
Korkein oikeus tuomitsi Päivi Räsäsen kiihottamisesta kansanryhmää vastaan Kansanedustaja Päivi Räsästä (kd.) vastaan no3813044Mistä ihmeestä sitä viirasi?
Oliko tuo Timo Kalima hyvä silmälääkäri? Mikähän hänen silmiinsä osui kun piti mennä tuollaista tekemään. Kaikki näytti242614"Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."
Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –1632085Päivi Räsänen tuomittiin rikoksesta...
...kiihottamisesta kansanryhmää vastaan. Tuskin tajuaa silti vieläkään, että raamattu ei ole lakikirja. https://yle.fi/a7091959SDP haluaa tappaa maaseudun - bensan hinta mahdollisimman korkealle
Maaseudulla auto on välttämätön asia, ja lähes kaikilla on bensa-autot. Kuinka tyhmä pitää olla jos äänestää demareita?711603Partamies hoi!
En aio häiritä jos on mukavampi olla hiljaa tai jos siellä kaukana sinun paikkakunnalla on jo joku hoito. Miten olisi re331570Korkein oikeus antaa Räsäselle vastauksen klo 9. Varmaan vapautus
Miten veikkaat että Päiville käypi? Päivi pitää lehdistökonferenssin klo 9.30. Koko media on läsnä. 7 v taistelu on ohii5121566