Pari ottelua olen joutunut katsomaan kun kaverit ovat halunneet nähäd. mutta VMP, itse en ikinä katsoisi tälläistä paskaa lajia jollei olisi yhteisön painetta.
Vaikea kuvitella hölmömpää ja tylsempää urheilulajia.
Katsooko joku tätä potkupalloa ihan vapaaehtoisesti?
11
736
Vastaukset
- Anonyymi
Sen näkee, minkä ymmärtää.
- Anonyymi
Yhteisön painostuksesta ihmiset tekevät mitä hölmömpiä ja huvittavia valintoja., esimekkeinä mainittakoon jääkiekon seuraaminen, armeijaan meneminen ja räpmusiikin kuuntelu.
Lähes kaikki haluaa kuulua laumaan.
Onneksi on meitä jotka uskaltavat kulkea omia polkujaan. - Anonyymi
Miksi pirussa THL päästi jalkapallofanit testaamatta Suomeen?? Kyseessä on tappava tauti ja kukaan Suomalainen ei sitä halua, painukaa hiiteen koko jalkapallointoilijat, kyllä olette vastuuttomia ääliöitä .
- Anonyymi
Tylsimpien urheilulajien top 5:
1. 50 km:n kävely. Neljä tuntia kummallista koikkelehtimista, tylsyyteen tuovat taukoja vain tien varteen oksentamiset ja hylkäämiset
2. Formula 1. Lähdön jälkeen juontajan tehtävänä on todeta säännöllisin välein, että "tällä radalla ohittaminen on lähes mahdotonta". Lisäksi voidaan arvailla ollaanko liikkeellä yhden vai kahden pysähdyksen taktiikalla.
3. Mäkihyppy. Sata kertaa lähes täsmälleen samanlainen alastulo tornista. Vaihtelua tuovat vain kaatumiset.
4. Judo. Takin hihasta nykimistä. Tauko. Vyön sitominen uudelleen. Takin hihasta nykimistä. Oho. Meillä on voittaja! Jotain tapahtui. En tiedä mitä.
5. Jalkapallo. Maaleja tehdään keskimäärin yksi tunnissa. Siinä välissä syötellään ja katkaistaan syöttöjä.- Anonyymi
Baseball on tylsin, onneksi Suomessa ei pelata.
- Anonyymi
Tää oli hyvä, sain hyvät hihitykset. Kiitos!
seuraan 12 lajia
1. yleisurheilu
2. nyrkkeily
3. jalkapallo
4. koripallo
5. ralli
6. motogp
7. ammunta
8. skeet ammunta
9. jääkiekko
10. nhl
11. sm-liiga
12. ruotsin pääsarjamitäs tylsää futiksessa on
- Anonyymi
Tää on hyvä kysymys.
Itselläni sama ristiriita kuin ilmeisesti aika monella: Katson aina em- ja mm-kisat, mutta en koskaan mitään muita matseja, ok mestarien liigaa satunnaisesti.
Muuten pelit tuntuvat aivan käsittämättömän tylsiltä. Kumma juttu. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tää on hyvä kysymys.
Itselläni sama ristiriita kuin ilmeisesti aika monella: Katson aina em- ja mm-kisat, mutta en koskaan mitään muita matseja, ok mestarien liigaa satunnaisesti.
Muuten pelit tuntuvat aivan käsittämättömän tylsiltä. Kumma juttu.Pelaajat ei pysy pystyssä, ihmetellään minuuttitolkulla oliko paitsio, vähät maalit tehdään rankkareista. Maalit isommiksi j a paitsiosääntö pois, alkastapahtuun
- Anonyymi
Nyt pistivätjo tape4luksi eräässä ot4elussaq tuli punaisia kortteja monta kerrallla.
Palloniverl-peli, pallonivelen maailmankaikkeus kilpailutkin. ja Teemu Pässi puskee maaleja tai työntää jalallaan pallon maaaliiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?
Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k1625142- 1954073
SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa
SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah1403715Orpo: Velkajarrua vastustavaa puoluetta vaikea ajatella hallitukseen
No Minja Koskelan kommunistipuolue jäi ulos tuosta. Kaikki eduskuntapuolueet vasemmistoliittoa lukuun ottamatta sopivat593046Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia533000- 1461997
Nyt meni lopulliset lämmöt.
Alan käyttäytymään yhtä kylmästi miehiä kohtaan kuin mua kohtaan on käyttäydytty ja vain käytetty viimeiset pari vuotta441747Hienoa! Eduskunta luopui käteisen käytöstä
Nyt tuo sama muutos pitää saada myös muuhun yhteiskuntaan. Käteistähän ei tarvitse tänä päivänä enää kuin rikolliset.361499Onko erityinen paikka jossa haluaisit nyt olla
Onko joku spesiaali lempipaikka missä mieluiten olisit?631434Orpo loukkaantui fasismiin viittaavasta sanavalinnasta
Mutta miksi loukkaantui? Orpohan on tehnyt yhteistyötä fasistien kanssa jo vuonna 2019, siis jo neljä vuotta ennen loukk261319